З 22 по 24 лютого відбувся Всеукраїнський форум «Україна 30. Інфраструктура». Спікери — представники влади, експерти, громадські діячі — говорили про оновлення місцевих аеропортів, модернізацію «Укрзалізниці», перспективи річкових перевезень та інше.
Ми відібрали кілька ключових моментів з форуму, які будуть цікаві нашим читачам.
Єдиний цифровий квиток
У 2021 році в Україні планують впровадити єдиний цифровий квиток. Пілотний проєкт був запущений ще у 2020 році. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, цього року відбудеться «масштабування та доопрацювання» проєкту.
Єдиний цифровий квиток можна використовувати у різних видах транспорту — залізничному, автобусному, авіаційному чи міському. Всі ці види планують об’єднати в єдину систему інтермодальних перевезень.
Модернізація Укрзалізниці
У 2021 році Укрзалізниця змінює пріоритети та буде інвестувати у виробництво та модернізацію. На інфраструктуру планують спрямувати близько 4 млрд грн, а в оновлення рухомого складу — близько 10 млрд грн.
Про це повідомив голова правління АТ Укрзалізниця Володимир Жмак.
Зокрема, він розповів, що у 2021 році компанія планує поставити на маршрути двоповерхові швидкісні потяги Skoda, модернізувати 50 секцій приміських електричок, придбати 85 пасажирських потягів та модернізувати 200 км залізничних колій.
Особливу увагу планують звернути на приміське сполучення Київ-Дніпро-Харків, аби далі розширити його на інші міста.
Покращити громадський транспорт, зокрема модернізувати рухомий склад електричного громадського транспорту, планують на кошти Європейського інвестиційного банку у розмірі 200 млн євро.
На 2021 рік запланували розробку проєктної документації з відновлення залізничного сполучення з колією європейського стандарту між Ужгородом та Чопом.
За словами заступника міністра фінансів Олександра Кави, відновлення колії від міста Чоп до Ужгорода дозволить надалі запускати прямі пасажирські потяги по євроколії до Праги, Братислави, Мюнхена, Будапешту, Белграду, Бухаресту, Софії, Відня.
Очікувана вартість проєкту — пів мільярда гривень. Його реалізація дозволить створити ужгородський транспортний хаб, де пасажири з потягів широкої колії зможуть пересідати на потяги європейської колії.
Модернізація аеропортів
У 2021 році в Україні планують побудувати та відновити 6 аеропортів.
Зокрема передбачається:
- будівництво 1-ї черги в Дніпрі – нова руліжна доріжка, перон. Будівництво нового терміналу планується завершити через три роки, а злітно-посадкової смуги – у 2023 році;
- завершення 2-ї черги і початок 3-ї черги будівництва в Одесі;
- проведення передпроєктних робіт у Закарпатті;
- реконструкція злітно-посадкової смуги в Херсоні;
- реконструкція периметрової огорожі, встановлення радіотехнічного обладнання в Рівному;
- початок реконструкції аеродрому у Вінниці.
Всього за 3 роки планують побудувати та реконструювати 16 аеропортів в Україні.
За словами глави Державного агентства інфраструктурних проєктів України Кирила Хомякова, «доковідний» пасажиропотік – 25 млн людей — українські аеропорти зможуть наздогнати, у кращому випадку, до 2024 року.
Про наміри розширити карту внутрішніх польотів Україною заявив гендиректор авіакомпанії Windrose Володимир Каменчук.
«Ми хочемо розширити нашу карту польотів мінімум на 10 аеропортів в 2021 році. Якщо ситуація з пандемією піде на спад, буде економічним підйом в країні, то це буде реалізовано», – зазначив він.
Фото: Ukraine 30
Підтримати проектБудьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!