Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну в найкоротші терміни підготувати рішення про припинення авіасполучення з Республікою Білорусь та закриття повітряного простору Білорусі для здійснення авіаперельотів з та в Україну.

Відповідне повідомлення з’явилось на сайті глави держави. Національний білоруський авіаперевізник «Белавіа» здійснював рейси з Мінська до Києва (аеропорт «Бориспіль»), Харкова, Одеси та Львова.

belavia ukraine

Ми вже повідомляли про те, що національний авіаперевізник Латвії першим офіційно відмовився від польотів над Білоруссю.

Слідом за Латвією це зробила і Литва. Її аеропорти більше не прийматимуть рейси з Білорусі.

«Щоб забезпечити безпеку громадян Литви, авіаперевізники, які виконують рейси з/в Литву, мають змінити маршрути своїх рейсів, аби не потрапляти в повітряний простір Білорусі», – заявив міністр транспорту Марюс Скуодіс.

Так само зробила Великобританія. Авіакомпаніям наказали уникати повітряного простору Білорусі, про що в Twitter написав держсекретар Великобританії з питань транспорту Грант Шеппс.

Транспортне агентство Швеції також рекомендувало шведським авіакомпаніям не літати у білоруському повітряному просторі. Рекомендація діятиме “поки ситуація і проблема не стабілізуються”, зазначає Шведське транспортне агентство. Літаки «Белавіа» літали з Мінська до шведських міст Гетеборг, Лінчепінг та Стокгольм.

Sweden

Збирається заборонити національному авіаперевізнику LOT входити в повітряний простір Білорусі Польща. Рішення з цього питання буде прийняте сьогодні-завтра.

ЄС планує заборонити транзит через Білорусь. Сьогодні відбудеться зустріч лідерів країн Євросоюзу, які розглянуть можливість заборони посадок літаків білоруської авіакомпанії “Белавіа” в усіх аеропортах на території Євросоюзу. Окрім того ЄС може визнати повітряний простір Білорусі небезпечним для польотів.

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) заявила, що не має достатньо повноважень для закриття повітряного простору і повноважень щодо вимушеної посадки літаків. Натомість це роблять офіційні органи окремих країн та Євросоюзу. 

Фото: IAC

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Новий потяг Київ – Братислава вже в грудні

Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братисл…