Непал планує перетворити сміття, зібране з Евересту, на предмети мистецтва. Таким чином планують підкреслити необхідність врятувати найвищу гору світу від перетворення на смітник. Про це повідомляє Times of India.
Нещодавно у Непалі команда людей зібрала тонни сміття з вершини у 29 тисяч футів. В основному це були поліетиленові пакети, пластикові пляшки, банки, каністри, обгортки, порвані намети.
Величезну кількість непотребу лишають після себе альпіністи та туристи.
Зібране сміття вирішили перетворити в артоб’єкти. Керівник проєкту та співзасновник Sagarmatha Next Center (інформаційний центр для відвідувачів станції переробки сміття) Томмі Густафсон зазначає, що займатися створенням творів мистецтва іноземні та місцеві художники. Такій роботі планують навчити й місцевих жителів, які втратили роботу через пандемію.
«Ми хочемо показати, як можна перетворювати тверде сміття у дорогоцінні витвори мистецтва і забезпечувати прибуток та робочі місця», – підкреслює Густафсон.
Зроблені артоб’єкти продаватимуть як сувеніри, а отримані кошти підуть на підтримку екології.
Фото: South China, Times of India, NY Post
Підтримати проектПідпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!
УЗ повертається: онлайн-продаж квитків працює, попри кібератаку Після 89 годин безперервної роботи, Укрзалізниця нарешті відновила…
Укрзалізниця зіткнулася з серйозним випробуванням – масштабною кібератакою, що сталася 23 березня, яка паралізувала онлайн-сервіси…
У зв’язку з масштабними роботами з прокладання залізничної колії європейського стандарту на ділянці Чоп –…
Українська авіакомпанія SkyUp Airlines розширює свою маршрутну мережу та відкриває продаж квитків на нові європейські…
Укрзалізниця з 1 лютого зменшує знижки на міжнародні поїзди до Польщі та Угорщини, тоді як…
Чеська транспортна компанія Leo Express пропонує знижку 50% на другий квиток, що поширюється на усі…
Показати коментарі
В статті мова йде про всю гору, а не про вершину. По-перше, стільки сміття там не може бути, бо туди особливо зайвого не тягнуть. Хіба що альпіністи, які не повернулись, та їхні речі. По-друге, забрати таку кількість сміття з вершини малореально, люди звідти самих себе тягнуть ризикуючи життям. Додавати в рюкзак зайвий кілограмм сміття означає зменшувати свої шанси повернутись з гори живим. Скоріш за все малися на увазі висотні лагері від camp 1 до camp 3-4. В EBC сміття, мабуть, найбільше, але там трохи більше можливостей його винести.