32 об’єкти поповнили Список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Вперше цього року туди потрапили елементи з Фінляндії, Мальти, Парагваю та Сингапуру. Тепер Список складають об’єкти зі 131 країни світу.
Музика предків нама включає використання традиційних інструментів та характеризується особливим звучанням, ритмом та гармонією. В минулому музика та танці нама-стап об’єднували громади та селища, однак зараз лише кілька старійшин володіють унікальним музичним мистецтвом.
Щорічно проводиться на День народження Будди. Вулиці в цю пору прикрашені ліхтарями, відбувається масова хода, розважальні заходи та колективні ігри.
Кераміка Злакуси використовується в домашніх господарствах та ресторанах по всій Сербії, виготовляється з глини та кальциту виключно вручну. Готовий посуд прикрашають геометричним орнаментом.
Так звана культура хоукерів, які готують їжу для людей, що обідають та спілкуються в торгових центрах, розповсюджена по всій країні. Такі центри являють собою громадські їдальні, де збираються люди з різних прошарків суспільства. Обіди супроводжуються грою в шахи, вуличні вистави та імпровізації.
Розвинувшись з вуличної культури харчування, хоукерські центри стали маркером Сингапуру як багатокультурного міста-держави. Хоукери часто спеціалізуються на приготуванні тієї чи іншої справи, рецепт якої вдосконалюється протягом багатьох років та передається молодшим членам родини чи учням.
Кінний ритуал, який проводиться щороку з 1 по 3 травня в Каравака-де-ла-Крус та включає ряд заходів: вуличний парад демонстрації коней в ошатних плащах, забіг вгору до замку та нагородження кращих вершників, дегустація вина.
Знання та практика виготовлення та споживання кус-кусу також зайняла своє місце в СПИСКУ всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Приготування кускусу – це церемоніальний процес, а сама страва насичена символами, соціально-культурними аспектами, пов’язаними з солідарністю, духом добросусідства, спільним прийомом їжі.
Традиція відвідувати сауну в Фінляндії дуже популярна. В країні налічують близько 3,2 млн саун. Тоді як населення країни станом на 2019 рік становить близько 5,5 млн осіб.
Охоплює дизайн та створення невеликих картин в книгах, на килимах, текстильних, керамічних виробах з використанням золота, срібла, органічних барвників. Історично мініатюри створювались як книжкові ілюстрації, але згодом практика еволюціонувала і переросла в традиційне ремесло.
Грають на спеціальних дерев’яних дошках або на імпровізованих лунках в землі. Є кілька варіацій гри: з горошинами з каменю, дерева, горіхів чи насінин, які розподіляються по лунках. Виграє той, хто збере найбільшу кількість горошин.
Також список ЮНЕСКО поповнили:
Фото: habkorea, Pinterest, Por Solea, Twitter Unesco
УЗ повертається: онлайн-продаж квитків працює, попри кібератаку Після 89 годин безперервної роботи, Укрзалізниця нарешті відновила…
Укрзалізниця зіткнулася з серйозним випробуванням – масштабною кібератакою, що сталася 23 березня, яка паралізувала онлайн-сервіси…
У зв’язку з масштабними роботами з прокладання залізничної колії європейського стандарту на ділянці Чоп –…
Українська авіакомпанія SkyUp Airlines розширює свою маршрутну мережу та відкриває продаж квитків на нові європейські…
Укрзалізниця з 1 лютого зменшує знижки на міжнародні поїзди до Польщі та Угорщини, тоді як…
Чеська транспортна компанія Leo Express пропонує знижку 50% на другий квиток, що поширюється на усі…