Доступно та зрозуміло про безпольотну зону (no-fly zone) над Україною від наших друзів з юридичної фірми Miller. Публікуємо їх матеріал без змін та доповнень.
9-й день наша країна протистоїть російським окупантам. Найбільша біда війни — ракетні удари, які зараз завдає росія по мирному населенню України. Небо над Україною для цивільних літаків закрили одразу з міркувань безпеки. Проте цього замало. Нині вкрай необхідно запровадити безпольотну зону (no-fly zone) для російської військової авіації та безпілотників.
Безпольотна зона — це повне закриття повітряного простору, коли всі цілі, що з’являються в небі, знешкоджуються. Для нас це означає, що військові сили Альянсу (бо саме до нього ми звертаємося) повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і збивати літаки та гелікоптери, які «випадково» до нас потрапили.
No-fly zone може запроваджуватися і за мирних часів. Зокрема, це роблять над чутливими об’єктами, наприклад, урядовими кварталами, стадіонами під час масових заходів чи площами під час великого скупчення людей. Тоді небо патрулює військова авіація, охороняють системи ППО чи ракетні комплекси «земля-небо».
У цей час авіапростір активно моніториться радарами з космосу, а військові літаки чи гелікоптери, що порушують заборону, збивають.
НАТО може розгорнути свої сили таким чином, щоб війська окупанта не мали змогу атакувати з повітря міста України. Технології дозволяють розміщення такої безпольотної зони на відстані. Тобто силам Альянсу навіть не потрібно заходити на українську територію.
НАТО та росія ще у 1997 році підписали Акт про взаємні відносини, співпрацю та безпеку.
У 2014 році після анексії Криму та вторгнення російських військ на Донбас, кілька країн-членів Альянсу закликали розірвати договір. Проте цього не сталося.
25 лютого 2022 року Єнс Столтенберг (генеральний секретар НАТО) заявив, що росія порушила Акт, відповідно угода більше не працює.
Проте країни НАТО як і раніше вважають, що запровадження no-fly zone спровокує конфлікт з росією. Ймовірно, провідні країни світу бояться, що путін застосує ядерну зброю, що матиме загрозу не тільки для України, а й для всього світу.
Українці «за» введення безпольотної зони, про це також неодноразово наголошували Президент, Міністр оборони, Міністр закордонних справ. Більше мільйона людей підписали петицію до НАТО про введення no-fly zone. Сьогодні таке рішення підсилюється захопленням окупантами Запорізької АЕС, найбільшої у Європі.
Повітряну атаку намагаються втримати ППО (повітряна оборона).
ППО — це заходи та бойові дії, спрямовані на відбиття ворожого удару з повітря, прикриття угрупувань власних наземних військ та важливих об’єктів з тилу. НАТО визначає ППО як спеціальні заходи, спрямовані на відвернення або зменшення дієвості повітряного удару.
Протиповітряна оборона може знищити літаки ворога, вертольоти, ракети, також вона веде боротьбу з аеромобільними військами та десантниками, блокує повітряну розвідку. Проте цього недостатньо.
Зараз розглядають повне чи часткове закриття авіапростору над Україною від росії, постачання літаків і систем протиповітряної оборони для українських збройних сил.
Україна закликала Міжнародну агенцію ООН з ядерної енергетики (МАГАТЕ) також звернутися до Альянсу щодо закриття неба над українськими атомними станціями.
З 24 лютого ми всі об’єдналися і кожен на своєму фронті наближає нашу перемогу. У війні з росією нас підтримує весь демократичний світ. Віримо у нашу армію і всіх, хто боронить Україну!
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!
Пропонуємо вже дев'яту традиційну добірку туристичних акцій та розпродажів до Black Friday (Чорної п’ятниці) 2024…
З 15 грудня в графіку руху з'являється новий маршрут: безпересадкові купейні вагони сполученням Львів —…
У новому графіку руху на 2025 рік пасажири отримають кілька важливих нововведень. З 15 грудня…
Укрзалізниця разом зі словацькою залізницею ZSSK запустить новий маршрут Київ - Братислава з 15 грудня!…
Укрзалізниця повідомила про запуск нового прямого щоденного потягу Київ – Будапешт з 15 грудня. Потяг…
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…