Приготуйтеся їхати на північ! Ми розкажемо, в яких місцях світу з найбільшою ймовірністю вдасться побачити полярне сяйво. На планеті є з десяток локацій, де можна у повній красі спостерігати це природне диво. Куди та коли їхати — ділимося у цій статті.
Які умови необхідні для виникнення північного сяйва
- Зимові місяці, оскільки в цей період довгі та темні ночі. Але іноді сяйво можна побачити наприкінці осені або на початку весни.
- Ясна погода та чисте небо.
- Країни, що розташовані в межах 65 та 69 градусів північної широти, найліпше підходять для споглядання цього природного дива.
- Прогнози більш точні на коротку перспективу, оскільки ймовірність появи сяйва залежить від сонячної активності: чим вище така активність, тим більше ймовірність, що вночі буде видно полярне сяйво.
- Сяйво важко застати, тому варто планувати подорож від 4-х днів мінімум та дивитися прогнози на спеціальних ресурсах, наприклад, aurora-service.eu.
- Для найкращої видимості необхідно виїхати за місто, щоб уникнути надмірного світла від вогнів вулиць.
- Зручніше взяти машину на прокат, тому що за сяйвом, можливо, потрібно буде поїздити в радіусі 100 км.
Найкращі країни та міста, де можна побачити полярне сяйво
Норвегія
Місто Тромсе та містечка й села навколо вважаються чи не найкращими для споглядання північного сяйва. Тут особливо красиво через чисельні фіорди та засніжені зими.
Ще однією локацією Норвегії, де можна спостерігати це природне диво, є Лофотенські острови. Хоча варто врахувати, що погода на островах дуже перемінлива — може бути важко застати чисте небо.
Вдала пора побачити північне сяйво у Норвегії — з середини вересня до кінця березня.
Перевірити прогноз можна на сайті norway-lights.com.
Добратися до Тромсе можна через Гданськ. А до Лофотенських островів можна доїхати машиною з Тромсо або дістатися потягом до міста Бодо з Осло, а далі на поромі до островів.
Швидкий пошук авіаквитків:
Фінляндія
Окрім Санти Клауса, у Фінляндії чудові умови для полярного сяйва. Для цього потрібно їхати в Лапландію. Найкраща територія для споглядання за небом — міста та села навколо озера Інарі на півночі країни. Фінляндія — одна з небагатьох країн, де вогнів міст дуже мало, а це ідеальні умови для спостереження за небокраєм. Якщо пощастить, то північне сяйво можна бачити тут щоночі.
Їхати краще у період з вересня до березня. Прогноз появи полярного сяйва можна перевірити на сайті aurorasnow.fmi.fi
Дістатися Лапландії досить просто, не зважаючи на віддаленість. Потрібно долетіти до Гельсінкі та нічним потягом доїхати до міста Рованіемі. Також можна долетіти до Рованіемі або до Івало (поблизу озера Інарі) з Гельсінкі літаком.
Швидкий пошук авіаквитків:
Швеція
Національний парк Абіско у шведській Лапландії — вдале місце для того, аби застати північне сяйво. Навколо височіє ланцюг Скандинавських гір, піки якого утримують хмари. Тому в Абіско висока ймовірність застати ясне небо, а значить і сяйво. Єдиний мінус — подорож в Лапландію ніколи не була дешевою.
Найкращий період для подорожі — з вересня до березня. Звіритися з прогнозом можна на сайті aurora-service.eu.
Щоб дістатися Абіско, потрібно долетіти до Стокгольма та взяти нічний прямий потяг. Квитки на потяг краще брати заздалегідь. Також зі Стокгольма можна долетіти до міста Кіруна, а звідти потягом або автобусом до Абіско.
Швидкий пошук квитків:
Ісландія
Попри все бажання відвідати Ісландію, це не найкраще локація для спостереження за північним сяйвом. Його можна тут побачити, але важко підібрати дні, щоб погода цьому сприяла.
Територія навколо Рейк’явіка, містечко Вік на півдні, Акурейрі на півночі та Західні фіорди є найкращими точками, щоб побачити танець кольорів у небі. Допоміжним бонусом в Ісландії буде те, що тут практично немає дерев та мала щільність населення. Тому полюючи за північним сяйвом, майже весь острів буде у вашому розпорядженні.
Найбільш ймовірно застати сяйво — з вересня до квітня. Осіння пора буде більш вдалим вибором, ніж зима, оскільки погода буде дещо податливою. Хоча в Ісландії прогноз опадів чи ясного неба змінюється кожні 5 хвилин.
Перевірити ймовірність північного сяйва можна на сайті en.vedur.is/forecasts/aurora
Долетіти до Рейк’явіка можна через Гданськ, Варшаву, Вроцлав, Берлін, Ригу чи Копенгаґен.
Швидкий пошук авіаквитків в Рейк’явік:
Аляска
Аляска — одне з найкращих місць у світі, щоб спостерігати за північним сяйвом. Тут часто морозні ночі з чистим, безхмарним небом. Якщо ви в штатах, подумайте про місто Фербанкс з майже ідеальними умовами для полювання за сяйвом.
Північне сяйво на Алясці можна спостерігати майже цілий рік. Проте зимові місяці вважаються найкращим періодом.
Перевіряйте сторінку у Фейсбук для отримання прогнозів fb.com/AuroraNotify. Щоправда, попередження виникають за день до можливої появи дива.
Долетіти до Фербанкса можна з більшості великих міст в США, а також з Рейк’явіка та поєднати полювання за північним сяйвом в Ісландії та на Алясці. Українцям необхідно мати візу США:
Пошук дешевих квитків:
Канада
У Канаді багато місць, відомих появою північного сяйва, проте Юкон є найбільш вдалим вибором з великою ймовірністю побачити небесне диво. Міста Вайтгорс або Єллоунайф можуть стати базою для спостереження.
Найчастіше сяйво виникає в період з середини серпня до квітня. Слідкувати за прогнозами можна на сайті softservenews.com/Aurora або на сторінці Фейсбук fb.com/AuroraNotify.
До Вайтгорс можна долетіти з великих міст Канади. А до Канади є пряме сполучення з Києва або з пересадками в Парижі, Амстердамі, Варшаві чи Франкфурті. Українцям необхідно мати канадську візу.
Пошук дешевих авіаквитків в Канаду:
Ґренландія
Зовсім не популярним напрямком для туризму, проте чудовим місцем для спостереження за полярним сяйвом є Ґренландія. Ідеальні умови виникають тут через майже відсутність вогнів міст та північне розташування. Сяйво можна побачити навіть в районі столиці Нуук.
Період з середини серпня до квітня вважається найкращим. Прогноз можна перевіряти на сайті noaa.gov/aurora-30-minute-forecast
В Ґренландію найлегше долетіти з Копенгаґена. Ціни на переліт зовсім не дешеві, тому варто дочекатися акції. З біометричним паспортом віза українцям не потрібна.
Пошук дешевих авіаквитків в Ґренландію:
Ганна Бурлака, тревел-блогерка