20 липня Київ та Міжнародний аеропорт “Бориспіль” відвідав топ-менеджмент ірландського лоукостера Ryanair. В рамках цього заходу було оголошено дуже оптимістичні плани щодо швидкого повернення авіакомпанії на ринок українських авіаперевезень.
Зокрема, Ryanair планує:
- відкрити бази у Києві, Львові та Одесі, а згодом і Харкові та Херсоні (якщо це буде можливо);
- розмістити в Україні 30 сучасних літаків Boeing;
- відкрити 50 напрямків з Києва та 25 зі Львова та Одеси (20 з яких у столиці країн ЄС);
- відкрити внутрішні авіарейси між Києвом, Львовом та Одесою;
- здійснювати 600 рейсів на тиждень;
- залучити $3 млрд інвестицій;
- створити 1000 робочих місць.
Але це відбудеться після того, як Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) визнає небо над Україною безпечним.
Офіційний прес-реліз Ryanair:
Ryanair, найбільша європейська авіакомпанія провела важливу зустріч у Києві разом із віце-прем’єр-міністром України з питань відновлення, на якій оприлюднила плани значних інвестицій (понад $3 млрд) швидко відновити українську авіаційну галузь, коли закінчиться війна і EASA оголосить, що польоти в/з України знову безпечні. Ryanair також провів сьогодні в Києві зустрічі з керівниками аеропортів Київ, Львів та Одеса.
Ryanair зобов’язався повернутися рейсами з/до України за низькими тарифами протягом 8 тижнів після відновлення повітряного простору України. Завдяки цьому літаки Ryanair виконуватимуть 600 рейсів щотижня з головних аеропортів Києва, Львова та Одеси, з’єднуючи ці міста з понад 20 столицями ЄС. Крім того, Ryanair планує відкрити щоденні внутрішні рейси між Києвом, Львовом і Одесою, щойно ці аеропорти зможуть їх обслуговувати.
Ryanair планує за перші 12 місяців після війни запропонувати понад 5 мільйонів місць до/з України та в межах України, і це збільшиться до понад 10 мільйонів місць протягом 5 років. Ryanair, Уряд України та його головні аеропорти взяли на себе зобов’язання щодо швидкої реконструкції української авіації, і Ryanair базуватиме до 30 нових літаків Boeing 737 MAX вартістю понад 3 мільярди доларів США в 3 основних аеропортах України, забезпечуючи українських громадян найдешевшими авіаквитками.
“Ryanair був другою за величиною авіакомпанією України до незаконного російського вторгнення в лютому 2022 року. Щойно небо над Україною знову відкриється для комерційної авіації, Ryanair повернеться в Україну, сполучаючи основні аеропорти України з понад 20 столицями ЄС, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом для відновлення української авіації, промисловості та економіки.
Лоукост-авіаперельоти можуть стати двигуном швидкої відбудови та відновлення української економіки. Ryanair має намір інвестувати значні кошти в Україну та очолити відновлення авіації, інвестувавши до 3 мільярдів доларів і базуючи до 30 нових літаків Boeing MAX у 3 основних аеропортах України в Києві, Львові та Одесі. Також Ryanair повернеться до обслуговування аеропортів в Харкові та Херсоні, щойно інфраструктура буде відновлена. Ryanair залишається відданим відновленню та інвестуванню в Україну. Зараз у нас працюють сотні українських пілотів, бортпровідників та ІТ-спеціалістів, і ми будемо прагнути створити тисячі нових робочих місць в авіації для українських громадян, коли українське небо знову відкриється. Україна – це 40-мільйонна країна, багато з громадян якої були розсіяні по Європі протягом минулого року. Ми з нетерпінням чекаємо можливості возз’єднати ці сім’ї за допомогою послуг Ryanair з низькими тарифами до основних українських аеропортів, як тільки це стане безпечно”, – сказав СЕО Ryanair Майкл О’Лірі.
Інформація нижче написана до офіційного прес-релізу:
На одному із фото прес-служби аеропорту “Бориспіль” ми побачили цікавий та надихаючий слайд з презентації швидкого відновлення польотів Ryanair в Україну!
Зокрема в ньому йшлося про відкриття продажу:
- 600 щотижневих рейсів в продажі (на 110 тис. місць);
- 75 напрямків із Києва, Львова та Одеси. 20 з яких у столиці країн ЄС;
І усе це за 5 днів після визнання безпечності польотів в Україні Європейським агентством авіаційної безпеки (EASA), а також “конкурентоспроможних витрат” (знижки від аеропортів та Украероруху). Повноцінно польоти по 75 напрямкам виконуватимуться орієнтовно протягом восьми тижнів після того, як повітряний простір буде оголошено безпечним.
Також у слайді йдеться про 3 щоденні внутрішні рейси між Києвом, Львовом та Одесою. Це стане можливим після інтеграції Україною усіх законодавчих вимог Європейського союзу в рамках угоди про “відкрите небо”.
За 12 місяців роботи Ryanair планує запропонувати 5 мільйонів квитків на лоукост-рейси із/до та всередині України!
Автор фото – Юра Танчин
💡 Підтримати редакцію Lowcost.ua:
Будьте в курсі наших новин:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!