Життя тварин в дикій природі — найкращі враження, які можна привезти з подорожей. Сафарі – не завжди значить дорого. Розповідаємо, де можна побачити левів, тигрів, слонів чи жирафів та на який бюджет розраховувати.
Що потрібно знати перед поїздкою на сафарі
- Дикі тварини живуть в Національних парках — територіях, захищених законом, де заборонено прохід людей, проїзд транспорту, крім машин для сафарі, та полювання.
- У різних країнах та навіть у різних нацпарках однієї країни можна зустріти різних тварин. Подумайте, кого вам хочеться побачити найбільше, та вибирайте напрямок відповідно.
- Можна сміливо очікувати зустріти зебр, антилоп, жирафів, слонів та мавп. Найбільш складно побачити хижаків: левів, леопардів, гепардів, тигрів та інших.
- В Африці існує таке поняття, як “велика п’ятірка” — п’ять найбільших тварин савани — лев, леопард, буйвіл, носоріг та слон. Якщо побачити “велику п’ятірку” можна вважати, що місія з сафарі виконана.
- Краще мати з собою бінокль, навіть невеликий.
- Для деяких країн Африки та Південної Америки потрібно зробити ін’єкцію проти жовтої лихоманки та отримати міжнародний медичний сертифікат про вакцинацію. Ця ін’єкція робиться один раз та діє все життя.
Сафарі в Африці
Найбільш очевидний вибір для сафарі — Африка, де вільно у дикій природі живуть сотні видів тварин та птахів. Цей материк — найбільш вдалий вибір для такої поїздки, хоча далеко не єдиний.
Кенія, Танзанія та Уганда — запам’ятайте ці країни, оскільки на їхніх територіях живе найбільша різноманітність тварин. Сафарі тут найбільш насичене та досить легко вдається побачити велику кількість різноманітних звірів: зебр, жирафів, слонів, антилоп, буйволів, бородавочників, бабуїнів, страусів, носорогів та бегемотів. А серед хижаків, тут є всі, хто живе у савані, — леви, леопарди, гепарди та гієни.
Ці країни майже єдині, де можна побачити всю “велику п’ятірку”.
Посилання на пошук дешевих авіаквитків:
З жодна з авіакомпаній не виконує регулярних прямих рейсів з України в Африку, чартерні перельоти до уваги не беремо. Тому летіти в африканські країни доведеться з пересадками у різних європейських містах.
- переліт з України в Кенію “туди-назад”;
- квитки з України в Танзанію в два боки;
- авіаквитки в Уганду “туди-назад”
Між кордоном Кенії та Танзанії на території Національних парків “Масаї Мара” та “Серенгеті” двічі на рік відбувається велика міграція тварин. Коли в Кенії, одній частині парку, настає посуха, тварини мігрують у Танзанію. Коли в Танзанії припиняється сезон дощів, вони мігрують назад. Це відбувається масово, коли цілі стада та групи пересуваються з півдня на північ чи навпаки. Жовтень або квітень — ідеальний період побачити всіх тварин у великій кількості.
В Уганді унікальним є сафарі на воді. Наприклад, на човні по каналу Казінга. Тварини приходять на водопій у спекотний період дня і можна легко зустріти багато слонів, бегемотів, крокодилів, жирафів та зебр.
Їдьте в Демократичну Республіку Конго якщо хочете побачити горил. Частина цієї країни є ареалом їхнього проживання. На жаль, популяція горил зменшується щороку. А в Національному парку Вірунга можна дуже близько побачити цілі сім’ї цих приматів на відстані 10-15 м.
Авіаквитки в Конго:
Особливістю сафарі у східній та центральній частинах Африки є те, що в Національний парк можна потрапити лише з гідом на машині турагентства (джип або мінівен), яке має ліцензію для в’їзду на територію заказника. Тому сафарі тут досить дорогі. Можна замовити поїздку від 1-го до 14-ти днів. Ціни на одноденне групове сафарі (8-12 людей) стартують від 60$ за людину, включаючи гіда, машину, обід. Окремо оплачується вхід у Нацпарк від 80$. Разом від 140$ за один день.
Південно-Африканська Республіка, Намібія та Ботсвана
Більш розвинена південна частина Африки має зовсім інший підхід до сафарі. В Національні парки тут можна заїжджати самому без гіда. Єдина умова — для власної безпеки необхідно бути на машині. Її можна легко орендувати — правила оренди однакові, як і в інших країнах. Причому немає потреби брати на прокат джип — машина може бути навіть невелика, економ-класу.
У власному сафарі перевагою є те, що можна зупинитися та роздивлятися тварин скільки хочеться. Недолік — місцеві гіди часто знають багато деталей з життя звірів, якими діляться з туристами. Немає гіда – немає цікавих історій.
Дешеві авіаквитки з України в південну Африку:
- в Південно-Африканську Республіку “туди-назад”
- з України в Намібію у два боки;
- в Ботсвану “туди-назад”
Вартість такого сафарі набагато нижче. Наприклад, у Намібії потрібно заплатити лише збір за в’їзд у Національний парк, який дорівнює 10-15$. Щоправда, сама подорож у цю частину Африки коштуватиме дорожче.
На сафарі у південну частину африканського континенту можна їздити цілий рік. Проте з червня по серпень, коли там зима, настає сухий сезон. Тварин легше спостерігати біля водойм, куди вони змушені приходити на водопій.
Сафарі в Азії
Шрі-Ланка, Індія та Непал — країни Азії, де варто побувати на сафарі. Тварини тут дуже відрізняються від африканських.
Шрі-Ланка вважається найбільшим у світі ареалом проживання леопардів. Є великий шанс побачити їх у Національному парку Яла на півдні країни. Найбільше у Шрі-Ланці, крім леопардів, можуть вразити цейлонські слони, ланкійський ведмідь та буйволи. Також тут можна зустріти диких кабанів, мавп, мангустів, крокодилів, павичів та багато інших диких тварин і птахів.
Індія та Непал — дві країни, де водяться тигри. В Індії варто поїхати у парк Рантхамборе, де є великий шанс побачити тигрів, леопардів, гієн, шакалів, оленів, мавп, мангустів та ще десятки тварин.
У Непалі у Національному парку Чітван, крім тигрів, живуть носороги та бізони — тварини, яких в інших частинах Азії побачити майже неможливо.
У Шрі-Ланці найдешевше сафарі на джипах, яке тільки можна знайти. Ціни, якщо поторгуватися, стартують від 20$ з людини за одноденний тур.
Найкращою порою для сафарі в Азії є період з жовтня до лютого.
Авіаквитки з України в Азію:
- з Україну на Шрі-Ланку в два боки;
- авіаквитки “туди-назад” з України в Індію;
- пошук квитків “туди-назад” в Непал;
Сафарі у Південній Америці
У джунглях Болівії, Перу та Еквадору можна спостерігати зовсім інших звірів, ніж в Африці та Азії. Сюди краще їхати з гідом, який допоможе знайти тварин серед густих заростей вологих лісів. Часто Національні парки Південної Америки знаходяться в долинах річок, тому сафарі тут поєднує прогулянки на човні та на суші.
Авіаквитки з України в Південну Америку:
У Південній Америці можна зустріти ягуарів, лінивців, мурахоїдів, капібар, тапірів, велику різноманітність мавп, алігаторів та кайманів, які відрізняються від крокодилів Африки, анаконд, річкових дельфінів, папуг, а ще можна порибалити на піранью в одній з приток Амазонки.
Ціни за сафарі у джунглі починаються від 200$ з людини за тур на 3 дні (2 ночі) з харчуванням. Їхати можна цілий рік.
Ганна Бурлака, тревел-блогерка