Греція – країна двох кольорів: білого і синього. І не тільки тому, що вони на національному прапорі, а ще й тому, що вони повсюди: білі будинки з синіми віконницями, білі церкви з блакитними куполами, білі скелі посеред лазурового моря з білою піною. На материку багато цікавого: прекрасні нацпарки, гора Олімп, афінський Акрополь, монастирі Метеори, та все ж Греція – це передусім про море, там найкраще видно грецькі кольори, там найбільше туристів. Грецькі острови щедро розсипані у водах трьох морів: якщо рахувати зі скелями, їх аж 6000, а заселені лише 227 і багато-які – дуже нещільно. Ми зібрали велику добірку про 10 найлегендарніших і найцікавіших грецьких островів на будь-який смак: як долетіти, що подивитися, кращі пляжі та багато іншого – вибирайте улюблений.
Міконос – найдорожчий і тусовочний
Грецька відповідь іспанській Ібіці, сюди приїздять любителі запалити навіть із обох Америк. Зокрема Міконос люблять секс-меншини та золота молодь. Тут є нудистські пляжі, дорогі брендові магазини, музика не затихає до ранку. Візитівка острова – білосніжні вітряки між насиченим синім небом і бірюзовим морем. Це також популярне місце для зустрічі заходів сонця – справжній ритуал на Міконосі, та й заходи сонця тут насичені, схожі на тропічні.
Взагалі Міконос дуже красивий – це класична Греція з листівки: кам’янистий ландшафт, білі будиночки з синіми віконницями, заплетеними квітучою бугенвілією і прекрасне море. На острові знімали фінальну сцену з «Ідентифікації Борна»: те кафе називається Sea Satin Restaurant і знаходиться в «Маленькій Венеції», популярному туристичному районі міста Хора (від вітряків – лише декілька хвилин пішки). Кольорові балкони невеликих будиночків мальовничо нависають одразу над морем, а стільці всіх таверн обов’язково повернуті в його сторону. Хоч «Маленька Венеція» реально дуже маленька, там вистачає кафе, а в них відомих зірок. І особлива зірка – справжній пелікан. Його історію розказали в однойменному художньому фільмі 2011 року з Еміром Кустуріцею в головній ролі (щоправда дія відбувається деінде, але сюжет дуже схожий). Першого птаха, який поселився на Міконосі, назвали Петросом, він був ще одним символом острова, поки його не збила машина. Опісля Жаклін Кенеді-Онассіс та Гамбурзький зоопарк подарували острову пару птахів, а нещодавно там вимушено приземлився ще один – тепер їх троє, ходять вулицями, дозволяють фоткати.
Переліт: в аеропорт Міконоса, який знаходиться в 4 км від міста Хора, туди літають з усієї Європи. З Афін – щоденні рейси, на деяких навіть у високий сезон ціни невисокі – €35-€40.
Крит – найбільший і найлегендарніший
Тут народився Зевс, звідси злетіли Дедал та Ікар, а Тесей змагався в лабіринті з Мінотавром. Найпопулярніша пам’ятка острова – залишки велетенського Кносського палацу. Його зали і 1300 кімнат могли вмістити 12 тис. гостей. В палаці мешкав не менш легендарний цар Мінос, син Зевса і Європи; це за його владарювання Дедал збудував на Криті лабіринт, де якраз і жив Мінотавр, позашлюбний син дружини Міноса.
Друга популярна пам’ятка Криту – нацпарк «Білі гори», і його найвідоміша частина – глибокий каньйон Самарія. Він найдовший в Європі – 18 км – і щороку приваблює 500тис туристів. А найпопулярніша морська пам’ятка природи (і не тільки Криту) – колишня піратська бухта Балос. Тут зустрічаються два моря – Середземне та Іонічне. За підрахунками вчених морська вода в бухті має 14 відтінків синього, а пісок – білий і місцями навіть рожевий.
Переліт: на Криті два аеропорти – головний ім. Нікоса Казандзакіса, біля столиці острова, Іракліона, і ще один біля міста Ханья. Перший розташований в центрі північного узбережжя Крита, звідки зручно добиратися до основних курортів, а от Ханья – найзахідніший регіон острова. З аеропортів ходять рейсові автобуси
Пакетні тури на Крит:
Родос – господар двох морів
До нашої ери тут знаходилося одне з Семи чудес древнього світу — гігантська статуя Геліоса, більш відома під іменем Колоса Родоського. Зараз її вже немає (тільки порт Мандракі, де стояла), але на досить великому острові і без того є, що подивитися. Це, наприклад, Долина метеликів (яка насправді і не долина зовсім, а ущелина, куди в липні-серні злітаються тисячі метеликів), типово грецьке, біле місто Ліндос (куди колись прибув апостол Павло проповідувати християнство), однойменна столиця острова Родос, де уже відчувається турецький вплив, Туреччина – на горизонті. В містечку Профітіс Іліас знаходиться закинута дача Муссоліні, яка залишилася з часів італійської окупації острова. Пляж подібної на озеро закритої бухти Святого Павла в Ліндосі дуже популярний у молодят, які вінчаються в маленькій церкві на пагорбі. А не менш романтично – «поцілунком двох морів» називають піщану косу поблизу містечка Прасонісі, де зустрічаються неспокійне Егейське та безтурботне Середземне. Це місце облюбували кайтери і серфінгісти, як і інші місця на егейському узбережжі Родоса – там часто вітряно. А середземноморська частина острова підійде для спокійного та сімейного відпочинку.
Переліт: на Родосі один аеропорт – «Діагорас». Це четвертий по завантаженості аеропорт Греції і він приймає регулярні рейси практично з усіх столиць Європи. Перельоти з Афін щоденні, в одну сторону – це 50 хв, також є сполучення з іншими грецькими островами. Аеропорт знаходиться в селищі Парадісі і віддалений від столиці на 16 км. На автобусі це 40 хв. і кілька євро, а в столиці можна пересісти на автобус в будь-якому напрямку. От сайт місцевої автобусної компанії.
Пакетні тури на Родос:
Мілос – найкосмічніший
За легендою Мілос, як і вся група Кікладських островів, куди він входить, виник по волі Посейдона. Бог розгнівався на своїх любимиць і перетворив їх на острови – вийшло дуже красиво! А в 19ст. на острові знайшли найвідомішу жіночу скульптуру людства – статую Афродіти, більше відому під іменем Венери Мілоської. Вона вважається ідеалом краси жіночого тіла.
Мілос має вулканічне походження, на острові і зараз знаходиться один із 8 грецьких вулканів, він дрімає. Тож пейзажі тут абсолютно неземні. Один із найвідоміших пляжів Мілоса – Capaкінікo. По суті це і не пляж, а білосніжні скелі дивовижної форми з каньйонами, за що місце ще називають «місячним». Воно також нагадує Памуккале в Туреччині. Папафрагас – це вузький каньйон із високими білими скелями, з одного боку він має невелику ділянку піску, а з іншого – пройму в скелі, через яку можна виплисти у відкрите море. Скелі довкола красивого і досить довгого пляжу Фіріплака мають різний колір. Схожі кольорові скелі і на пляжі Паліохорі – коли хочеться лежати спиною до моря, щоб їх роздивлятися, а не навпаки.
Плюс два цікавих місця, дістатися до яких можна з води: це «морські Метеори» – Клефтіко (неприступні скелі і морська печера) і невеликий безлюдний острів Гларонісія (його скелі – це рівні, наче підігнані один до одного кам’яні стовпці, які утворилися внаслідок вулканічної активності). Kрім того на Mілocі знаходяться ранньохристиянські катакомби – довгі коридори з місцями поховання, малюнками та надписами.
Переліт: Аеропорт на Мілосі має статус міжнародного, але літають туди здебільшого невеликі грецькі компанії і чартери та лише в сезон. Відстань від аеропорту до міста Мілос – 9 км.
Для Мілоса актуальні також паромні переправи. З головного порту Греції Пірей в Афінах сюди регулярно курсують пороми одразу декількох компаній. Тривалість поїздки в середньому 5 год. Детальніше про паромні переправи у Греції – див. нижче.
Корфу – популярний
Острів пов’язаний з багатьма легендарними героями: Гераклом, який звідси вирушив на здійснення своїх подвигів, Одисеєм, Батьківщина якого, Ітака знаходиться поруч, аргонавтами, які переховувалися тут із Золотим Руном. У 18ст. на Корфу жив Джакомо Казанова, а в 19ст. – кайзер Вільгельм II. А палац Імператриці Австрійської Єлизавети (Сіссі) і досі популярна у туристів пам’ятка. Та всесвітньовідомим Корфу став завдяки натуралісту, автору популярних книг про тварин Джеральду Дареллу і його брату-письменнику Лоуренсу. Про життя їхньої сімейки на Корфу нещодавно навіть зняли серіал «Дарелли».
Найпопулярніші місця на Корфу: столиця острова Керкіра, Собор святого Спиридона, де знаходяться його мощі, венеційський форт Палео Фруріо, «мишачий» острів Понтіконісі, монастир Влахерна на острові, живописний «канал любові» в Сідарі та найвища гора на острові – Пантократор. Грецька назва острова – Керкіра.
Переліт: на острові є міжнародний аеропорт Іоанна Каподистрії, який приймає багато рейсів, зокрема бюджетних компаній. Він віддалений на 3 км від столиці.
Дістатися до міста можна на автобусах №5 і №6 або на таксі. Автобуси на острові поділені на дві групи: блакитні – це муніципальні, зазвичай, на короткі відстані, а зелені – на довші, від компанії KTEL. Їхні маршрути тут. Також на Корфу зручно приплисти на паромі з грецького порта Ігуменіца, або з албанського – Саранда.
Пакетні тури на Корфу:
Лефкада – найблактніший
Насправді з грецької «левкас» – білий, тутешнє узбережжя – білі скелі, а на пляжах – білі, ідеально круглі камінці. До речі, за однією з легенд, з тутешньої скелі стрибнула в Іонічне море антична поетеса Сапфо. Але вода біля цих скель, імовірно, найблакитніша у всій Греції та й мало-де у всій Європі отака мальдівська блакить. Найкрасивіший пляж острова Лефкада і один з най-най… у країні – Порто Кацикі. В листопаді 2015 на Лефкаді був досить сильний землетрус, внаслідок чого постраждали найкрасивіші пляжі – на Порто Кацикі і досі в аварійному стані оглядовий майданчик, а пляж Егремні і зараз доступний лише з моря, там відновлюють дорогу. Сам острів пересунувся в сторону сусіднього Кефалонія на 36 см, плисти туди було б «менше», але порт для поромів теж змінили, бо попередній зруйнований.
Лефкада – це єдиний грецький острів, до якого з материка можна доїхати машиною, а не плисти поромом. І це дуже зручно для автомобілістів! На півночі острова часто вітряно, там тусять віндсьорфери і інші любителі активного відпочинку, на південь досить далеко їхати – дороги вузькі і серпантинні, а на західній частині острова пляжі красивіші, ніж на східній. Оптимально зупинитися в Айос Нікітас: недалеко від найбільшого міста, поруч із морем і двома хорошими пляжами. Взагалі пляжі майже всі класні і з року в рік за чистоту води отримують нагороду Блакитний прапор.
Переліт: Найближчий аеропорт називається Aktion і знаходиться на материку, але лише в 15 км від острова. Сюди літають і місцеві, і міжнародні компанії.
Кефалонія – справжній і спокійний
Наступний після Лефкади і Корфу, з групи Іонічних островів. Його назвали на честь Кефала – одного з міфічних героїв, який викрадав жінок, а потім і його самого викрала для любовних утіх богиня вранішньої зорі Еос. Масовий туризм на Кефалонію ще поки не дістався, але це скоро станеться, тому що у острова багато принад. По-перше, тут красиві пляжі: найгарнішим вважається Міртос, він схожий на пляжі на Лефкаді – білосніжний берег, а вода лазурова. Неподалік красиве, заквітчане селище – Асос, де можна пообідати і прогулятися до руїн венеційської фортеці. На півночі острова знаходять прекрасні пляжі – Емблісі та Фокі. Вони невеликі, затишні і з прозорою водою. Поруч знаходиться мальовниче і популярне у туристів містечко Фіскардо з будинками часу Венеційської республіки.
По-друге, на Кефалонії є печера Мелісані, яка нагадує мексиканський сенот. Верх печери упав і тепер сюди потрапляє сонце, тому якщо приплисти човном опівдні, промені будуть гарно освітлювати блакитну воду. Інша печера Дрогараті – підземна і вважається однією з найкрасивіших у Греції завдяки великій «парадній залі». По-третє, на Кефалонії є великий нацпарк Енос з однойменною горою (1628м) і розробленими пішохідними маршрутами різної категорії складності. Це особливо повинно сподобатися тим, кому набридне пляжний відпочинок.
Переліт: Аеропорт острова Кефалонія «Ана Поталу» – міжнародний і має багато рейсів з великих міст Європи та місцевих. Злітна смуга починається і закінчується біля моря – дивіться в ілюмінатори.
Якщо ви будете пересуватися островом громадським транспортом, потрібно доїхати до столиці острова Аргостолі (ціна €3), а тоді пересісти на інший автобус, які їздять на всі курорти. Розклад тут.
Закінф – острів найпопулярнішого грецького пляжу
Третій найвідоміший вид Греції – разом із афінським Акрополем та білими церквами острова Санторіні – бухта Навайо з остовом корабля на білосніжному піску, оточена блакитним морем. Це реальна баржа і вона справді зазнала аварії в 1980 році: поверталася на сусідню Кефалонію з Албанії і внаслідок поганих погодних умов сіла на мілину. Катастрофа стала справжнім горем для капітана, але принесла зиск острову і всій країні. А той капітан згодом змінив вид діяльності і почав здавати житло для туристів. Дістатися до пляжу можна лише морем, щодня це робить дуже багато прогулянкових катерів із туристами. Приїхати машиною теж є можливість, але тільки, щоб сфотографувати бухту з невеликого оглядового майданчика, де утворюється довга черга бажаючих. Найближчий населений пункт – селище Воліме. 180-метрові скелі бухти Навайо облюбували екстремали: тут стрибають бейс- та роупджампінг. Нижче відео від української команди
Інша всесвітньовідома пам’ятка Закінфа – дивовижні Блакитні печери. Цей комплекс із трьох гротів у білих скелях теж доступний лише з моря. Він знаходиться в районі миса Скінарі.
Переліт: Закінф – невеликий острів і його аеропорт «Діонісіос Соломос» розташований недалеко від основних курортів. Щороку з інших міст Греції та країн Європи прилітають більше 1 млн. туристів.
Автобусного сполучення з аеропортом немає, але таксі не повинно коштувати дорого, зважаючи на відстані. Або ще один варіант – доїхати на таксі тільки до однойменної столиці, а там пересісти на автобус. Розклад тут.
Санторіні – найпопулярніший
Кому найромантичніший, а кому найпопсовіший острів Греції, біло-синя казка, мрія тисяч туристів і один із найвідоміших курортів Середземномор’я. Колись Санторіні був діючим вулканом, але одного разу внаслідок виверження він знищив не тільки сам себе, а ще й Мінойську цивілізацію на досить віддаленому Криті. Частина кратера – це і є теперішній острів, а точніше навіть 4 сусідні острови, розташованих півмісяцем і об’єднаних в одну групу Санторіні, їхні назви: Фіра, Фірасіа, Аспронісі ібезлюдний вулкан Неа Камені. Він досі діючий, останнє виверження було в 1950р., але можна вирушити на екскурсію до кратера.
Часто на Санторіні припливають з інших островів на одноденну екскурсію, а також в рамках круїзу на великих пароплавах. Такі туристи спершу зупиняються в бухті біля найважливішого міста острова – Фіри, яке розташоване на прямовисній скелі. І піднімаються нагору пішки сходами (800шт), на віслюках або на фунікулері. Фіра – найдорожче місто острова. Неподалік – інше популярне місто Санторіні Ія (Ойя). Тут теж все дуже біло-блакитне і санторінське, але більше приваблює туристів один із найкрасивіших заходів сонця у світі.
Крім красивих містечок на острові фантастичний, вулканічний пейзаж. Прямовисні скелі його західного узбережжя підіймаються з дна кальдери на 150 – 400 м, а глибоко під водою і досі клекоче магма.
Переліт: Національний аеропорт Санторіні розташований на сході острова — неподалік від селища Камарі, і на 8 км віддалений від столиці Фіри (Тіри). Щодня він приймає більше 40 рейсів, а за рік – 2 млн пасажирів.
З аеропорту курсують автобуси KTEL Thiras до столиці. Вони зупиняються на автовокзалі, де можна пересісти на автобуси до різних місць острова. Вартість квитків – €2. Інший варіант – приватні шатли (ціни від €10)
Гавдос – найпівденніша точка Європи
Він розташований ближче до Африки, ніж до Афін. Якщо ви вже були на відомих і залюднених островах Греції, любите спокійний відпочинок/пригоди або захочете відчути, як воно – жити на майже безлюдному острові, поїдьте на Гавдос. Це острів свободи, природи та усамітнення. СайтThrillist опублікував список 10 таємних райських куточків світу і вніс туди Гавдос. Тут майже немає людей – з сотню місцевих і зовсім небагато туристів. Пляжів багато і вони реально безлюдні. Пляж Аі Яніс канал Діскавері назвав одним із найкрасивіших у світі. А на пляжі Тріпіті, найпівденнішому у Європі, є природня цікавинка – три арки в скелях в морі. Група росіян, які постійно живуть на острові, встановила неподалік дерев’яний стілець. На ньому написано: «Найпівденніша точка Європи – усміхнись і розслабся». На острові мало пропозицій житла, деякі туристи живуть у наметах, також тут немає цивілізації: Інтернету, магазинів, тощо. Але саме за цим сюди і їдуть, бо таких диких місць в Європі залишилися одиниці. Обережно: на Гавдосі можна захотіти залишитися назавжди! Наприклад, Одіссей – каже легенда – провів на острові, в гостях у німфи Каліпсо аж 7 років. Згадується Гавдос і в «Біблії» (під час подорожі апостола Павла до Риму), і у античних Плінія та Птолемея.
Переліт: Звісно, ніякого аеропорту на острові немає. 4 рази щотижня з сусіднього Криту (двічі з села Хора-Сфакіон і двічі з містечка Паліокора) ходить пором. Поїздка триває 2,5 – 4,5 год., все залежить від погодних умов. Також, якщо буде сильний вітер, паром не вийде в море і на острові доведеться залишитися довше, що перетворює поїздку туди на цілу пригоду. Розклад порома тут.
Корисно знати:
Греція – морська країна і мережа морських поромних перевезень там значно краще розвинута, ніж залізничних. Перевізників багато, у кожного свої маршрути і ціни на квитки. Щоб не заходити на сайт кожного з них, краще дивитися всі варіанти на Ferriesingreece.com, Greeceferries.com та Paleologos.gr. Якщо ви подорожуєте машиною, обов’язково зверніть увагу, чи можна взяти на паром авто, це можливо не всюди. От приклад цін та можливостей поромів, які курсують із Криту на Санторіні на кінець серпня 2019 року.
Підтримати проектЯк знайти дешеве житло на грецьких островах:
– Пошук по усім системам бронювання готелів HotelsCombined.
– Сервіс найму житла у власників (кімнати, квартири, будинки, бунгало, шале…) AirBnb.
Не забудьте про страховку:
– Придбайте поліс туристичного страхування онлайн за 3 хвилини зі знижкою!
Як знайти найдешевший прокат авто?
– Рекомендуємо сервіс Rentalcars.com, що порівнює ціни десятків компаній у 28000 локаціях у світі.
Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram, отримуйте сповіщення про акції, використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!