Як правило, більшість найвідоміших туристичних локацій завоювали собі увагу природою, архітектурою, культурними пам’ятками або всесвітньо відомими заходами. Проте серед 2 мільйонів 700 тисяч  міст світу є ті, які стали популярними лише завдяки своїй назві. Ми підготували для вас ТОП-10 міст з найбільш дивними назвами.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, Великобританія

Звичайно, на першому місці має бути це містечко в Уельсі. До абсурду довга назва Лланвайрпуллгвингиллгогерихверндробуллллантисилйогогогох, власне, не має собі рівних в Європі. Дослівно назва переводиться як «Церква святої Марії в улоговині білої ліщини біля бурхливого виру і церкви святого Тисліо біля червоної печери».

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Фото: Kevin & Kathy

Місто має офіційний сайт з приставкою .org.uk і це найдовший домен в історії інтернету.

Тільки послухайте, як назва міста звучить у прогнозах погоди.

Y, Франція

Чи не дивно, що побратимом міста з однією з самих довгих назв світу є французька комуна з найкоротшою у світі назвою – Y. У французькій мові це прийменник, який означає «туди».

Dorf Y
Фото: Typ27

В Y проживає всього 94 людини і звуться вони іпсілонцями.

Читайте також  Підземна Польща: найцікавіші копальні та шахти, що відкриті для туристів!

Bangkok, Таїланд

Повна назва столиці Таїланду Бангкока увійшла до книги рекордів Гіннесса як найдовша у світі.

Вона звучить так: Крунг Тхеп Маханакхон Амон Раттанакосин Махинтараюттхая Махаділок Пхоп Ноппарат Ратчатхані Буріром Удомратчанівет Махасатан Амон Піман Аватан Сатіт Саккатхаттійя Вітсанукам Прасит.

Bangkok
Фото: Olivier Ortelpa

Дослівно це означає “Місто ангелів, велике місто безсмертних, величне місто дев’яти коштовних каменів, щасливе місто, повне достатку грандіозний Королівський Палац, що нагадує божественну оселю, де царює перевтілений бог, споруджений Вішвакарманом по волі Індри”.

Тому, коли вирушатимете до Таїланду, згадуйте не лише про і про чудернацьку назву його столиці.

Batman, Туреччина

Ми звикли, що Бетмен – це ім’я супергероя з коміксів та відомого кінофільму. Проте у Туреччині вже давно існує провінція Бетмен. Її назва походить від давньої одиниці вимірювання (1 бетмен дорівнював 16,96 фунта). Також це може бути скороченням від назв гір, що розташовані неподалік – Баті Раман. Окрім того, там же протікає річка Batman.

Batman
Фото:

Місто стало відомим через скандал після виходу серії фільмів «Бетмен» від Warner Bros у 2008 році. Тодішній мер провінції Хусейн Калкан погрожував подати в суд на компанію та режисера Крістофера Нолана через використання назви.

Жителі провінції не такі категоричні і хочуть пов’язати місто та супергероя. Вони навіть подали петицію про зміну кордонів Бетмену, аби він виглядав як символ кажана.

Eggs and Bacon Bay, Тасманія

Місто Eggs and Bacon Bay у Тасманії дослівно перекладається як Яйця та Бекон. Воно отримало свою назву через розповсюджену тут дику рослину, квіти якої мають колір яєчного жовтка та сала.

Eggs and Bacon Bay
Фото: Jimbo Tan

У 2016 році назву намагались змінити більш дружню для тварин “Apple і Cherry Bay», проте невдало.

Міська влада назвала спробу смішною, і зазначила, що така назва є історичною і має існувати.

Читайте також  Найнеймовірніші аеропорти світу!

WONOWON, Британська Колумбія, Канада

Це канадське місто, розташоване на автомагістралі Аляски, раніше називалось Blueberry. Мабуть, тому, що Британська Колумбія вирощує 96% чорниць в Канаді.

WONOWON
Фото: Rob

Проте потім назву змінили на Wonowon, аби не плутати місто з іншим Blueberry в східному регіоні.

Місто вимовляється як «ван-ван-ван», що англійською означає «один-один-один». І хоча місцеві жителі ще довгий час не сприймали оновлену назву, згодом Wonowon таки прижилось.

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu, Нова Зеландія

Ви ніколи не зможете вимовити це вголос мовою оригіналу. Проте, українською назва міста в Новій Зеландії звучить романтично – Вершина, де Таматеа Покаі Уенуа грав на флейті своїй коханій.

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Фото: russellstreet

Мабуть, обираючи назву для міста, його жителі намагались передати всі почуття, пов’язані з красивою легендою. Проте жителі англійського Уельсу говорять, що місцеві вигадали таку назву, аби перевершити їх.

У повсякденному вжитку місто називають просто пагорбом Туамата. А от старожили використовували повне найменування.

Vatan, Франція

Назва комуни Ватан співзвучна з французьким «va-t’en», що означає «пішов звідси». Історичні факти говорять про те, що слово «Vatan» утворене з латинського vastinum – широке озеро. Проте місцеві мешканці зазначають, що повна назва міста – Vatan, tu y reviendras – «Йди, але ти сюди ще повернешся».

Postcard Vatan
Фото: Alain Mugica

Idiotville, Орегон, США

У 1970- роках у США з’явилось селище з дуже кумедною назвою Ідіотвіль. Печально, що вона зробила з нього місто-привид. Саме ім’я закріпилось за містом тоді, коли там почались роботи з лісозаготівлі. Поселення було настільки віддаленим від Орегону, що в народі всі говорили – «лише ідіот зможе працювати там». Так на карті з’явилось селище Ідіотвіль. А оскільки охочих працювати там ставало все менше, згодом воно перестало існувати. Проте у Ідіотвілю є сторінка на Facebook.

 Idiotville, Oregon
Фото: Facebook

В штаті Орегон, до речі, є місто-вебсайт. У 1999 році одна з інтернет-компаній пообіцяла $110 тисяч на розвиток освіти, 20 комп’ютерів та інші фінансові винагороди місту, яке додасть до своєї назви .com. Місто Halfway погодилось і змінило назву на Half.com. Правда, лише на один рік.

Берегуйфолу, Україна

Дивні топоніми є й в Україні. Наприклад, село Берегуйфолу в Закарпатській області. Там живуть переважно угорці, лише 30% населення – українці. Місцеві пояснюють, що назва Берегуйфолу з угорської означає «Нове село поряд з Береговим», оскільки у ХІІІ столітті тут існувало село Береги, яке було зруйноване під час монголо-татарської навали.

beregujfalu ukraine
Фото: beregovo.today

Берегуйфолу відоме не лише своєю незвичайною назвою. Сюди їдуть відпочивати та відвідати кургани IV-IV ст. до н.е.

Фото: Kevin & Kathy, Typ27, Olivier Ortelpa, Senol Demir, Rob, russellstreet, Alain Mugica, beregovo.today, Facebook, theculturetrip.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

 

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Місця для спостереження за птахами в Україні (великий список, поради, корисні дані)

Спостереження за птахами (з англійської – бьордвочинг, birdwatching) вже давно стало…