Путівники

5 найкрасивіших веломаршрутів Україною

В Україні майже немає велодоріжок, зародкова вело-інфраструктура, якісні прокати є тільки у великих містах, але разом із тим наша країна дуже цікава для подорожей саме на велосипедах і ось чому.


По-перше, у нас розгалужена мережа другорядних доріг подалі від жвавих автомобільних трас. По-друге, у всій країні є великі мальовничі ділянки з чарівною природою, якими на машині не проїдеш, а пішки далеко не зайдеш і саме тут велосипед стає у нагоді. По-третє, велосипед дозволяє зануритися у середовище: відчути запахи квітів, почути звуки природи, зупинитися та поспілкуватися з місцевими, поганяти на швидкість із зустрічним сільським хлопчиком, зірвати черешень та інших ягід. Саме подорожуючи велосипедом ми стаємо ближчими до природи і до себе справжніх. До того ж можна підібрати маршрути за інтересами: комусь цікаво пізнавати історію та старовинну архітектуру, дехто хоче втекти подалі в дику природу, можна й чогось нового повчитись на майстер-класах або пофестивалити, хтось хоче смачненько поїсти, а зазвичай – всього потрошку. Отож пропонуємо вашій увазі найцікавіші веломаршрути України: я намагалася підібрати їх на різний смак – історична класика, неподалік столиці, на Закарпатті та в Одеській області.

Примітка: до старту маршрутів можна дістатися потягами або електричками. У потязі велосипед перевозиться безкоштовно, він має бути захований у чохол та розміщений на третіх полицях у плацкарті або в багажному відсіці у купе. В потягах приміського сполучення велосипед можна перевозити без чохла, але треба купити додатково вантажний квиток. На жаль, зважаючи на карантин, ми не можемо вказати номери поїздів, які приїздять в початкові точки маршрутів, та інші дані – перевіряйте актуальну інформацію на сайті Укрзалізниці.

1) Замки Львівщини

Золота Підкова Львівщини

До 1939 року землі на захід від Збруча належали Польській короні. З тих часів залишилися замки, костели та резиденції магнатів. І саме Львівська область може пишатися найбільшою кількістю відносно непогано збережених пам’яток. Найцікавіші з них об’єднані в туристичний маршрут «Золота Підкова».

Найвідоміші серед туристів три замки – у Підгірцях, Золочеві та Олеському.

Золочівський замок збудований у XVII ст. і за свій час встиг побувати фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, в’язницею, навчальним закладом. Великий палац є філіалом Львівської художньої галереї та наповнений предметами європейського мистецтва. Рожева ротонда або Китайський палац зберігає рідкісні експонати з Китаю, Японії, Індії. Замок у Підгірцях уже довгий час на реконструкції, але навіть у такому стані відчувається велич його минулого. Олеському замку більше шести сторіч, він найменший із трьох, але найкраще збережений. Всередині теж є художня виставка.

Сам веломаршрут не менш цікавий, ніж його тематика. Насправді, якщо починати в Золочеві, то всі три замки можна об’їхати за один день. Але ця подорож буде неповною без катання в тутешніх горах Гологорах, які, хоч і невисокі, але дуже різноманітні за ландшафтами, через справжні українські села, де можна купити свіжого молока тільки-но з-під корови, по лісах та вздовж озер. Стовідсотково варто виділити три дні на подорож від Золочева до Львова, щоб ще відвідати Унівську Лавру, замок у Свіржі та закінчити маршрут у місті Лева з філіжанкою кави.

Маршрут:
1 день: Золочів – Сасів – Підгірці – Олесько – Білий Камінь – Золочів (62 км)
2 день: Золочів – Гологори – Липівці – Унів – Перемишляни (60 км)
3 день: Перемишляни – Кимир – Свірж – Романів – Звенигород – Львів (63 км)

Корисна інформація:

• до старту маршруту – Золочева – можна дістатися потягом із Києва;
• для поціновувачів комфортного відпочинку знайдуться готелі у Золочеві та Перемишлянах;
• наметами можна стати біля Шевченківського озера на околицях Золочева та біля села Гологори;
• дивіться уважно на час роботи замків, замок у Золочеві у святкові дні може зачинятися на годину раніше.

2) Вилкове (Одеська область)

Вилкове – місто на воді

Колись Вилкове отримало статус «Української Венеції» завдяки численним каналам замість вулиць та човнам замість звичних авто. Але насправді це місце настільки самобутнє та автентичне, що вже починає відвойовувати свою справжню назву в пам’яті людей. Сюди варто їхати за трьома речами:

  • замовити водну екскурсію в дельту Дунаю та на Нульовий кілометр, під час якої вдається побачити багато найрізноманітніших птахів, познайомитися зі старообрядцями.
  • проїхатися на велосипеді вздовж Дунаю та кордону з Румунією.
  • спробувати місцевих смаколиків – дунайський оселедець, рибну юшку, жаб’ячі лапки, вино «Новак». І не тільки! Румуни, болгари, євреї, німці, молдавани, цигани влаштували в Бессарабії дивовижний мультикультурний заміс, а про гагаузів взагалі мало хто знає. Тому й не дивно, що назви мілін, каварма, курбан, манжіл, таратор, книшики теж не у кожного асоціюються з їжею. Проте місцева кухня дуже цікава і навіть місцями екзотична – обов’язково покуштуйте!

Маршрут:
1 день: Ізмаїл – Вилкове (78 км)
2 день: Вилкове – Ізмаїл (78 км)

Корисна інформація:
• до старту маршруту – міста Ізмаїл – можна дістатися потягом із Києва;
• у Вилкове є кілька готелів для охочих комфорту;
• наметами можна стати на березі Чорного моря в селі Приморське, що в 15 км від Вилкове;
• восени цей регіон багатий на врожай «кавунців» – колючок, що можуть наробити 100500 дірок у ваших колесах, тому туди краще їхати в інший час або з антипрокольним герметиком в колесах.

3) Замки Поділля

Кам’янець-Подільський та Хотин

Візитною карткою регіону Поділля є дві найвеличніші, на мій погляд, українські фортеці – Кам’янець-Подільська та Хотинська. Обидві фортеці середньовічні, про обидві можна годинами слухати історії місцевих гідів. На території обох влаштовують фестивалі, що може служити ще одним приводом приїхати сюди на велосипеді. А об’єднує їх їзда на велосипеді вздовж річок Жванчик, Смотрич та Дністер. За мільйони років річки вирізали каньйони в товщі Подільських Товтр, тому краєвиди тут просто неймовірні. Ґрунтові дороги вверх-вниз серед квітучих соняшників приносять чимало задоволення. Досвідчені велосипедисти можуть подолати маршрут за один день, але щоб насолодитися місциною, помилуватися природою, покупатися в річках, варто виділяти щонайменше два дні.

Маршрут:
1 день: Кам’янець-Подільський – Довжок – Княгинин – Жванець – Атаки – Хотин (40 км)
2 день: Хотин – Цвіклівці – Смотрич – Кам’янець-Подільський (44 км)

Корисна інформація:
• до старту маршруту в Кам’янці-Подільському можна дістатися потягом з Києва;
• на ніч можна розміститися в селі Сокіл, у садибах Зеленого туризму;
• наметами можна стати на березі Дністра на околицях Хотина або в Цвіклівцях.

4) Трахтемирівський півострів (Черкаська область)

Трахтемирів
Іноді кожен потребує потрапити в місце без WiFi, соцмереж, дедлайнів та повністю з’єднатися з природою. Трахтемирівський півострів – саме таке місце. Куточок дикої природи неподалік столиці, який вважається місцем сили та місцем козацької слави. Трахтемирів порізаний балками та ярами, дрімучими лісами, відсутність людей перетворила місцеві дороги на звірині стежки, на яких запросто можна зустріти кабана або косулю. Майже гірські ландшафти та віддаленність роблять цей маршрут доступним для впевнених та досвідчених велосипедистів.

Знаковими для відвідання є такі місця:

  • Покинуте село Заруб – тут знайшли артефакти Зарубинецької культури та знаходиться містична гора Батура;
  • Висота «222 метри» чи «Три ангели» – місце, що у езотериків вважається центром сили;
  • Маківщина (Поклонна гора) – якщо полежати там у спекотний день, то опісля буде хитати, наче від маку п’яного – звідси й назва;
  • Дерево-тризуб – неофіційний символ півострова;
  • Рожена Криниця – за легендою, названа на честь красуні Рожени, яка пригощала водою київських князів Святослава, Ігоря та Володимира, що йшли на битву з половцями;
  • Озеро Бучак – чудове місце для відпочинку;
  • Козацькі кам’яні хрести;
  • Будинок Скіфа – одного разу київський актор Олег Петрик приїхав у Трахтемирів для зйомок фільму про затоплені села, а залишився тут назавжди. Електрики у нього немає, зате буває багато гостей. І не дивно, адже його будинок нагадує справжнісінький музей. Є багато зброї, склеєний трипільський глечик, химерна лампа часів черняхівської культури, ніж давньоруського воїна, лопата часів Ярослава Мудрого.

Маршрут:
1 день: Бучак – Іваньків – Григорівка – Рожена Криниця – Бучак (25 км)
2 день: Бучак – Григорівка – Висота 222 – Трехтемирів – Букрин – Бучак (40 км)

Корисна інформація:
• до Трахтемирова можна дістатися електричкою з Києва до Миронівки, а далі – своїм ходом або власним авто;
• наметами можна стати на березі Бучака або на горі Батура;
• воду можна набрати в с. Григорівка або с. Трахтемирів. В самому заповіднику питної води майже немає, до цього треба бути готовими і мати запас.

5) Синевир (Закарпатська область)

Морське око Карпат

Цей маршрут веде до найбільшого гірського озера України – Синевира. За два дні можна встигнути хапнути добрий шмат карпатського колориту – подолати два перевали, покупатися у водоспаді Шипіт, заїхати на полонину Боржаву, помилуватися ведмедями у резерваті, скуштувати карпатських страв у справжнісенький колибі. Мальовнича дорога до Синевиру дарує радість перебування у горах. Якщо маєте час, можна ще один день виділити на катання в Колочаву – село гарних краєвидів і цікавих музеїв.

Маршрут:
1 день: Воловець – Міжгір’я – Синевирська Поляна – Озеро Синевир (70 км)
2 день – озеро Синевир – Міжгір’я – Подобовець – Воловець (80 км)

Корисна інформація:
• до старту маршруту у Воловці можна дістатися потягом із Києва;
• з комфортом можна розміститися в готелях поблизу озера Синевир;
• наметами можна стати в кемпінгу (1 км не доїжджаючи до повороту на Синевир).

Наталія Тулюлюк, співзасновниця велоклубу Velovuyki

П.с. А якщо у вас немає велосипеда, або потрібного спорядження мерщій вибирати та купувати на Розетці.

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Дарка Горова

Останні записи

Новий потяг Київ – Братислава вже в грудні

Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…

2 тижні тому

Знижка до 50% на автобуси в Польщу! Від 450 гривень!

Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…

2 тижні тому

SKPL планує відкрити залізничне сполучення Варшава – Ковель!

Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…

3 тижні тому

FlixBus: нова лінія з Києва до Мюнхена та новий партнер KLR Bus з рейсами до Іспанії та Німеччини

FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…

3 тижні тому

Halloween 2024: усі туристичні акції та розпродажі!

Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…

3 тижні тому

Wizz Air відкриває базу та збільшує кількість рейсів з Кишиніва

Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…

4 тижні тому