Найстарішому аеропортові світу цьогоріч виповнилось 112 років. Загалом у світі діє кілька десятків аеропортів, яким більше ста років. Simple Flying розповів про 8 найстаріших аеропортів, які досі працюють.

Аеропорт Коледж Парк, штат Меріленд, США

Його називають «колискою авіації». Цей аеропорт збудований у 1909 році для братів Орвіла та Вілбура Райта. Брати Райт є винахідниками першого літака і здійснили перший пілотований політ у 1903 році.

college park
Фото: Simple Flying

Спершу аеропорт був базою, де навчали літати офіцерів армії. У 1911 році в Коледж-Парк відкрили першу авіаційну школу.

Сьогодні Коледж-парк досі працює як проміжний аеропорт для приватної авіації. Тут є музей, в якому представлено чимало літаків, що злітати та приземлялись тут у різні роки, в тому числі точні копії Wright Flyer, Bleriot XI, кілька літаків Curtiss та ранніх моделей Boeing.

Аеропорт Гамбурга, Німеччина

Гамбург – найстаріший аеропорт Німеччини та другий найстаріший аеропорт світу.

Його відкрили у 1911 році як базу для дирижаблів Zeppelin. Під час Першої світової війни використовувався у військових цілях та був майже зруйнований.

Hamburg Airport
Фото: Lufthansa

Його відновили у 1919 році.

Згодом він перетворився в найбільший міжнародний аеропорт країни. У 1955 році Lufthansa відкрила там пасажирські перевезення між Гамбургом та Франкфуртом. А у 1959 році авіакомпанія Pan American World Airways відкрила рейси між Нью-Йорком, Лондоном та Гамбургом.

До сьогодні аеропорт є важливим міжнародним хабом, хоча за пасажиропотоком його вже обігнали аеропорти Франкфурт, Мюнхен, Дюссельдорф і Тегель.

В Німеччині діяв і старіший аеропорт – Темплхоф у Берліні. Він відкрився у 1909 році, і в перший рік його роботи демонстраційні польоти там здійснювали Орвіл Райт та Арман Зіпфель. Темплхоф був головою базою Deutsche Luft Hansa з моменту її заснування у 1906 році, а також головною базою під час Другої світової війни. Закрився він у 2008 році.

Аеропорт Шорхем, Великобританія

Аеропорт Шорхем у 1910 році відкрив Гарольд Піфард — один із перших британських авіаторів — разом зі своїм діловим партнером. Аеропорт слугував базою для польотів на літаку Hummingbird.

Shoreham
Фото: Shoreham (Brighton City) Airport

У 1913 році там відкрилось Льотне училище, під час обох світових воєн воно було передане військовим.

Сьогодні аеропорт використовується для приватних літаків та льотних тренувань і має назву Брайтон-Сіті.

Міжнародний аеропорт імені Аурела Влайку, Бухарест, Румунія

Сьогодні аеропорт ім.Аурела Влайку в Бухаресті використовується як бізнес-аеропорт. Проте до 1965 року він служив головним аеропортом.

Він почав працювати у 1912 році, коли тут відкрити льотну школу. Названий на честь Аурела Влайку, який побудував у Румунії перший літак з двигуном.

Aurel Vlaicu Airport Romania
Фото: Wix.com

У 1920 році французько-румунська компанія з аеронавігації CFRNA (яка пізніше стала національною авіакомпанією TAROM) відкрила в аеропорту свої послуги.

У 1952 році була добудована головна будівля аеровокзалу.

Аеропорт Бремена, Німеччина

Цей аеропорт, відкритий у 1913 році, також мав обслуговувати дирижаблі. Однак скоро його почали експлуатувати для цивільної авіації. Після Другої світової війни аеропорт знаходився під контролем ВПС США до 1949 року.

Bremen Airport Germany
Фото: Wikimedia

У 1950 році там почала працювати Lufthansa і відкрила там свою головну школу льотної підготовки.

Дон Муанг, Таїланд

Найстаріший діючий аеропорт в Азії. Він відкрився у 1914 році і приймав перші літаки військово-повітряних сил Таїланду.

Під час Другої світової війни був окупований японськими військовими, а після закінчення війни і до 1946 року – британськими військами.

dom muang
Фото: The Wolf Adventures

Комерційні послуги почав надавати з авіакомпанією KLM Royal Dutch Airlines в 1924 році та служив головним аеропортом Бангкоку аж до відкриття аеропорту Суварнабхумі у 2006 році.

Тоді ж Дон Муанг закрили, проте згодом, у березні 2007-го, відкрили знову через протести авіакомпаній проти підвищення зборів Суварнабхумі.

Схіпхол, Амстердам

Збудований у 1916 році як військовий, аеропорт Схіпхол почав комерційну діяльність у 1920 році з обслуговування рейсів до Лондону. А вже до Олімпійських ігор, що проходили в Амстердамі у 1928 році, Схіпхол мав одну з найбільших будівель аеровокзалу в світі.

schiphol
Фото: Time Magazine

Аеропорт був значною мірою зруйнований під час Другої світової, проте після його відновили. І зараз Схіпхол є дев’ятим за завантаженістю аеропортом у світі.

Аеропорт Рим-Чампіно

Відкрившись у 1916 році, аеропорт Рим-Чампіно став першим великим аеропортом в Італії. Звідси у 1926 році вилетів італійський льотчик Умберто Нобіле, який вперше перетнув полярні льоди з Європи до Америки.

Norge aeroship
Фото: Wikimedia

Чампіно був головним аеропортом Риму до відкриття у 1961 році аеропорту Леонардо да Вінчі. Протягом багатьох років потому Чампіно обслуговував приватну авіацію та вантажі.

Фото: The Telegraph

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Найкрутіші українські дослідники та мандрівники минулого

Якими ж крутими вони були! І як мало про них і досі знають! Українці здійснювали довколосв…