Останнім часом набирають обертів подорожі в стилі digital nomad, тобто без відриву від роботи. Причина насамперед у тому, що багато компаній кардинальним чином змінили своє ставлення до віддаленої роботи (і правильно зробили). Я ще не здійснював довгі подорожі, поєднані з роботою (в ІТ), але уже мав кілька яскравих коротких вилазок. Хотів би розповісти про останню – в улюблений Дахаб – і розібрати її саме з точки зору “роботовідпочинка”.
Крім любителів активних видів спорту – кайтсерфінгу, віндсерфінгу, парапланеризму та інших – в Дахаб приїздять, щоб провести зиму в теплі і на морі. Тому тут небагато готелів для пакетних туристів, але є чимало пропозицій житла та ресторанів для самостійних подорожуючих, які залишаються в Дахабі на кілька місяців, працюючи віддалено.
Переваг у подорожах без відриву від роботи достатньо, а саме:
Але є, звичайно і мінуси:
Дахаб – невелике місто в Єгипті, на Півдні Синайського півострова на узбережжі Акабської затоки Червоного моря. Воно знаходиться на відстані 100 км від головного міста регіону Шарм-ель-Шейху та, як і решта поселень на Синаї, бере свій початок від невеликого бедуїнського села-стоянки.
У перекладі з мови бедуїнів «дахаб» означає золото. Вважається, що місто має таку назву через “золоті” пляжі, але найголовніший скарб Дахаба – це Червоне море. Сьогодні це популярне, недороге курортне містечко з гарними умовами для екотуризму та занурення з трубкою чи аквалангом. Занурення здійснюються просто з берега – усього близько 20 місць для занурень, причому максимальна глибина деяких із них сягає 100 і більше метрів.
Всесвітньо відоме серед дайверів місце – Блакитна діра. Це підводна вертикальна печера неподалік Дахабу, карстовий провал глибиною близько 130 м. З глибини 52-55 м печеру з морем сполучає прохід з аркою, утвореною коралами. Це місце особливо популярне серед фрідайверів, які занурюються без жодного спорядження, а особливо досвідчені пропливають Блакитну діру повністю, лише одного разу вдихнувши повітря. Разом із тим Блакитна діра входить до десятки найнебезпечніших у світі місць для занурення і має сумну славу «кладовища дайверів». На згадку про загиблих на березі створили меморіал, проте згодом «таблички» з іменами перестали встановлювати, оскільки це відлякує туристів.
Неподалік Дахаба Акабська затока звужується і між гір утворюється ефект аеродинамічної труби. Завдяки цьому тут сильні вітри, які приваблюють любителів кайтсерфінгу, віндсерфінгу і парапланеризму. Популярністю також користуються поїздки Синайською пустелею на верблюдах та позашляховиках, відвідини Монастиря Святої Катерини, гори Мойсея, справжнього бедуїнського поселення та знайомства з побутом і культурою корінних мешканців регіону.
У Дахабі є Старе місто (Масбат), бедуїнське село (Асала) й лагуна, де розташовані великі готелі для пакетних туристів. Набережна знаходиться у Старому місті щільно забудована хостелами, недорогими готелями, ресторанами і кав’ярнями, сувенірними та фруктовими крамницями.
Транспорт. У Дахаб можна дістатися через Шарм-ель-Шейх чартерами, або лоукостом Pegasus (з пересадкою в Стамбулі). Ціни на чартери варіюються від 70 $ до 200+ $. Моніторити їх можна через спеціальні агрегатори або турагентів. З Шарма до Дахаба їхати десь півтори години, таксі коштує 30 $ за машину в одну сторону. Подивитися актуальні пропозиції квитків на чартери у Єгипет можна тут.
Віза. Зараз дають безкоштовно на місяць, якщо більше, потрібно їхати продовжувати в Шарм. Для в’їзду необхідний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не більше, ніж за 72 години до вильоту. Плюс нещодавно ввели нові вимоги до тесту, про них можна почитати на офіційних сайтах.
Погода. У листопаді-грудні погода ідеальна – нагадує наше бабине літо. Єдине, що може бути трохи вітряно. Вдень температура +15 – +25 градусів, вночі +13 – +20, постійно сонячно. В січні стане на кілька градусів прохолодніше, а в лютому і березні температура почне підніматися. Вода трохи прохолодна для довгого плавання, але все вирішується купівлею гідрокостюма. У Дахабі переважає північний вітер (дме вздовж затоки, тому піщаних бур там практично не буває).
Інтернет. Для мене найважливіший момент для роботи, бо крім того, що маю постійно бути на зв’язку, так ще й відповідати на відео-дзвінки. Зазвичай wi-fi в квартирах у Дахабі слабкий, але сигнал 4G досить-таки стабільний. Ось мій тест інтернету: wi-fi (download – 3.04 Mbit, upload – 0.39 Mbit), Estilat 4G (download – 29.89 Mbit, upload – 19.25 Mbit). Як бачите, досить непогано. За два тижні кілька разів зникав мобільний сигнал, і кілька разів wi-fi, але шляхом перемикання цю проблему вдалося вирішити, не нашкодивши робочому процесу.
Також ще кілька разів зникало світло, але ненадовго – в цілому на роботу не вплинуло. У центрі Дахаба є одне коворкінг-кафе, але я його поки не відвідував і не скажу, які там переваги. Важливий момент, що можуть бути серйозні проблеми з VPN – вони можуть взагалі не працювати. Знаю кілька випадків, коли це повністю заблокувало роботу.
Житло. Ціни різняться: все залежить від розташування, зручностей та якості житла, і дуже сильно – від термінів оренди. Якщо на короткий термін, то за $30-50 в день можна зняти дуже пристойний таунхауз із wi-fi і навіть терасою з видом на море. Що довший термін оренди, то меншу ціну будете платити. Група, де можна подивитися варіанти оренди – Dahab for sale and rent.
Кухня. Місць, де можна смачно і дешево перекусити в Дахабі, предостатньо. Є і хіпстерські кав’ярні, і веганські заклади, і рибні ресторанчики. Одна з родзинок – ресторан повільного приготування. Там потрібно робити замовлення з ранку в WhatsApp: ваш горщик ставлять у піч на 8 годин і якраз до вечора страва буде готова. Крім того, можна об’їдатися свіжими дешевими фруктами і пахлавою, пити фреші і смузі. Ціни в Дахабі в грудні-2020:
1 кг (2-3шт) манго – 60 фунтів ($4)
пачка фініків – 15 фунтів ($1)
Обід/вечеря в кафе – $5-15
В цілому, за умови правильного підходу до ризиків і самодисципліни, Дахаб – прекрасне місце для зимівлі та віддаленої роботи. Особливо зараз, коли відкритих країн не дуже багато.
Підтримати проектПідпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…
Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…
Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…
FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…
Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…