Останнім часом багато українців бажають отримати візу до Канади, бо це велике місто з потенційно активним ринком. Тому не дивно, що багато людей хочуть отримати візу різного напрямку: робочу, гостьову (туристичну), міграційну чи бізнес візу.
Встановлювати візові правила суверенне право будь-якої держави. Щоб надати відповідь на питання: “як отримати візу до Канади”, необхідно визначитись який тип візи вас цікавить, яка ціль вашої поїздки. Від цього залежить, який тип документів треба надати та які вимоги виконати.
Ми все частіше чуємо переконання людей, що візу до Канади неможливо отримати після того, як вам відмовили в наданні в одній з типових віз і це означає кінець візовій історії.
Зараз ми спробуємо розібратися з цим міфом на прикладі кейсів з практики отримання віз. Кожен тип візи видається згідно з законодавством Канади з видачі віз. Для того, щоб отримати візу того чи іншого типу, кандидат повинен відповідати умовам закону, який лежить під кожним типом візи до Канади.
Мета поїздки: провідати сестру чоловіка, яка має у Канаді є permanent Residence permit та проживає з сім’єю. Заявник (дружина) підготувала повний пакет документів. На момент подачі документів вона працювала дистанційно, її роботодавець за кордоном видав їй довідку, яка підтверджувала місце роботи. Заявник запросив пакет документів у сторони, яка запрошувала до себе та підтверджує родинні зв’язки свідоцтвом про народження чоловіка та його сестри. Увесь пакет документів був наданий, консульський та сервісний збір сплачений, але після строку розгляду документів, вся сім’я отримала відмову.
Проаналізувавши ситуацію та переглянувши увесь пакет документів, раптово прояснюється ситуація, що до Канади збирався їхати тільки один член сім’ї – чоловік, а візу робили для того, “щоб була” у всіх. Після перегляду стратегії було прийняте рішення подавати на оформлення візи тільки чоловіку, як і планувалось спочатку, а ще змінили сторону, яка запрошувала. У Канаді проживав брат чоловіка легально, мав більш впевнений фінансовий статус та надав більший пакет документів, який підтверджував, що після закінчення гостьової візи гість покине територію Канаду.
Наступним етапом було написання пояснення, чому була змінена сторона, яка запрошувала, зібрано пакет документів, знову сплачено консульський збір. Після повторного перегляду діла чоловіку була надана віза на декілька років з мульти-в’їздом.
Після отримання відмови про надання гостьової візи, сім’я хотіла надати документи на отримання туристичної візи. Ось тут і криється помилка, якщо ви збираєтесь до родичів та вже отримали відмову в отриманні гостьової візи, ніколи не надавайте документи для отримання туристичної візи. В будь-якому разі візовий офіцер буде ретельно аналізувати вашу попередню подачу, і зміна цілі поїздки покаже не зовсім чесні наміри. З самого початку треба чітко визначитись з ціллю поїздки.
І по друге, якщо у вас є родичі чи друзі у Канаді, які проживають там легально і ви плануєте їх провідати – обов’язково вказуйте це в анкеті. Гостьова (туристична) віза надається строком від 6 місяців до 10 років. Яку отримаєте ви – залежить від багатьох факторів.
Увага! Ніколи не змінюйте ціль поїздки згідно з якою ви дійсно їдете до Канади.
Після проведення аналізу його кейсу стало зрозуміло, що він надав неповний пакет документів для візового офіцера, а саме основні документи:
При заповненні анкети були зроблені помилки, що призвело до відмови в отриманні канадської візи. З метою вирішення ситуації складено мотиваційний лист, зібрано та надано всі необхідні документи до заяви, виправлено помилки в анкеті та подано документи on-line. Через 2 тижні було надано лист про необхідність проходження медичного огляду, а ще через тиждень отримано запрошення на вклейку візи!
Увага! Для того, щоб отримати візу, а не відмову, ваш пакет документів повинен бути оформлений бездоганно – згідно з візовими вимогами.
Було надано весь необхідний пакет документів, сплачено консульський збір, пакет документів, який підтверджував зв’язок з дитиною з посиланням щодо легальності її перебування на території Канади. І знову відмова. На цей раз причиною відмови стала посвідка на проживання у Канаді, про який заявник чомусь не вказав. Строк дії посвідки на проживання закінчився, але в системі він ще рахувався, як власник постійного місця проживання в Канаді.
Згідно з міграційним законодавством, якщо строк “перміт картки” закінчився, і ви знаходитись за межами Канади, ви маєте можливість надати документи на Permanent Resident Travel Document, який дозволить вам в’їхати на територію Канади, а потім продовжити PR статус.
Або є інший варіант, який ми й обрали з заявником – це подання заяви на анулювання PR статусу, тому що ціль поїздки – гостьовий візит, а не постійне місце проживання. Якщо складається така ситуація просто подати документи на візу неможливо. Нами знову було зібрано повний пакет необхідних документів для надання гостьової візи та надано заповнену форму з проханням анулювати статус резидента Канади. Результат – отримання мультивізи до Канади.
Автор: Юлія Голіневич -Міграційний експерт, спеціалізується на оформленні віз до Канади і США
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…
Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…
Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…
FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…
Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…