Туреччина залишається улюбленим напрямком українців і дедалі частіше ми відкриваємо нетипову Туреччину. Уже писали про романтичне поселення Калкан, про поїздку з Києва в Туреччину машиною з двома дітьми і наметом, де смачно поїсти в Стамбулі, ТОП-10 фотолокацій Стамбула, його найкрасивіші місця та багато іншого.
Сьогодні про формат подорожі, який можна назвати “як би то і в похід сходити, і в морі покупатися, а ще й древніми руїнами помилуватися”. В Туреччині це можна зробити на двох туристичних маршрутах – на Лікійській та її “молодшій сестрі” Карійській стежках. Олексій Савіцький, засновник ютуб-каналу “Насичене Життя”, на якому багато інформації про планування самостійних мандрівок, підготував детальну розповідь про свій похід узбережжям Егейського моря.
Лікійська стежка (турецькою – Likya Yolu) – це туристичний маршрут довжиною майже 540 км, що з’єднує міста Анталія і Фетхіє. Вона проходить Таврійськими горами уздовж узбережжя Середземного моря. У 1 тис. до н.е. на цій території знаходилося Лікійське царство – йому трек і завдячує своєю назвою. Щороку на Лікійську стежку з’їжджаються тисячі туристів. Ось у цьому “тисячі” насправді і проблема. Лікійська стежка – це найпопулярніший піший маршрут Туреччини. На відміну від нашої сьогоднішньої героїні – Карійської стежки.
Карійська стежка (турецькою – Karia Yolu) – це досить новий маршрут у Південно-Західній Туреччині, який відкрили у 2013 р. Саме тому там поки не зустрінеш натовпів туристів. Стежка отримала свою назву на честь історичної області Карії та однієї із стародавніх народностей, які там мешкали та залишили культурний слід в регіоні.
Загальна протяжність маршруту понад 800 км. Він проходить вздовж моря, поруч із безлюдними бухтами Егейського узбережжя, з яких неозброєним оком видно грецькі острови. Трек відносно простий (максимальна висота 5-200 м), тому спецпідготовка не потрібна. Якщо ви були хоча б раз у Карпатах – до Карійської стежки готові.
Маршрут розбитий на п’ять секцій і розрахований на 46 піших днів. Три секції йдуть вздовж узбережжя:
І ще дві секції йдуть вглиб суші:
Проте це не означає, що ви маєте пройти усю стежку повністю. Вибираєте частину маршруту, який припав вам до душі й вирушаєте в подорож.
Наша мандрівка карійською стежкою
Найпопулярніший відрізок на усій стежці – маршрут півостровом Датча, туди навіть уже організовують тури усілякі мандрівні клуби. Ми вирішили обрати менш відому частину маршруту і пішли на півострів Бозбурун. На його найвіддаленішу західну частину, де вже немає ніяких поселень.
Карта маршруту по півострову Бозборун:
Квітень-травень. Вечорами ще трішки прохолодно, проте вдень вже доволі тепло – температура піднімається вище 24-26 градусів. Вода в морі, звісно, не парне молоко, проте плавати уже можна. Бонус цього періоду – усе навкруги квітне та зеленіє.
Вересень (кінець) – жовтень. Сонце вже не так припікає як влітку, вечорами тепло, море, як на мене, взагалі ідеальної температури й мала ймовірність дощів. Теоретично можна їхати навіть у листопаді, проте тут вже на любителя – вечори і вода в морі досить холодні.
Вже заради них варто вирушити у мандрівку цим краєм. Скелясті гори, одинокі оливкові дерева, дикі пейзажі, і звісно ж море – дуже багато моря!
Впродовж усього маршруту мандрівників супроводжують корінні жителі Карійки. Здебільшого це кози – сотні-сотні. Крім них на стежці побачите диких віслюків, овець, сухопутних черепах. Також можна натрапити на невеличких скорпіонів та сколопендр. Тому на ніч взуття й рюкзак краще заносити досередини намету, щоб ніхто в них не заліз.
Як на мій смак, це найбільш красивий момент у всьому поході. Буває, дістатися до них можна лише пішки з рюкзаком. І в таких умовах почуваєшся Індіаною Джонсом, який пробирається крізь чагарники до точки призначення, щоб відшукати й розгадати якусь загадку древньої цивілізації.
Найближчі до Карійської стежки аеропорти – в Бодрумі та Даламані (наш варіант). Якщо бронювати переліт завчасно (2-3 місяці), квитки туди-назад можна придбати за $150–200. Найдешевше летіти Pegasus Airlines, проте можна натрапити й на приємну ціну в Turkish Airlines. Також дешеві квитки можна шукати на aiva.lowcost.ua та skyscanner.
Наступний етап – дістатися з аеропорта в Мармаріс. Є 2 варіанти:
Не користуйтесь послугами неліцензійних таксистів і зазивал – собі дорожче. По-перше – переплатите щонайменше вдвічі. По-друге – ніяких гарантій.
Популярний курорт. Це така собі перевалочна база, де нам необхідно:
Сторінка: 1 2
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…
Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…
Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…
FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…
Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…