Пункт управління четвертого реактора Чорнобильської АЕС відкритий для туристів. Побути в енергоблоці можна всього кілька хвилин та лише у захисному одязі.
“Зелений коридор” для туристів
«Зелений коридор» для тих, хто хоче відвідати Чорнобиль, президент України Володимир Зеленський оголосив ще на початку липня цього року. Таким чином планують зменшити корупцію, адже раніше любителям гострих відчуттів пропонували потрапити у найбільш зруйноване та небезпечне місце Чорнобилю за значну доплату.
Про відкриття четвертого чорнобильського реактора вже написало видання Independent.
Умови відвідування четвертого енергоблоку ЧАЕС
Це місце приваблює туристів, адже саме тут управління ЧАЕС вимкнули охолоджувальні насоси реактора в рамках експерименту, що й призвело до вибуху у 1986 році.
Відвідувачів пускають на енергоблок лише на кілька хвилин. Заходити можна лише в респіраторах, шоломах та захисному одязі.
Загалом, Указ Президента України про розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачає розвиток нових туристичних маршрутів, зокрема водних, облаштування КПП та покращення мобільного зв’язку на території ЧАЕС.
Серіал “Чорнобиль” збільшив попит на відвідування зони відчуження
Інтерес до ЧАЕС зріс з виходом у минулому році серіалу «Чорнобиль» від американського телеканалу НВО. За рік зону відчуження відвідали 70 тисяч туристів. У середньому, за червень, липень та серпень 2019-го потік відвідувачів зріс приблизно на 40%.
Майже 80% туристів приїжджають до Чорнобилю з закордону. Найбільше відвідувачів з Великобританії, Польщі, Німеччини та США.
Фото: nachasi, EBRD, vornaskotti, Tim Knifton, ArchDaily, CNN
Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!