Нова вакцина від COVID-19, яку розробили американські та німецькі вчені показала вище 90% ефективності. Про це повідомили компанії-розробники — американський фармацевтичний гігант Pfizer та німецька компанія BioNTech.

Висновки ґрунтуються на проміжному аналізі — на цей момент 94 учасники-добровольці розділили на тих, хто отримав плацебо, і тих, хто був вакцинований і заразився COVID-19.

Вчені продовжать клінічні випробування доти, доки не буде підтверджено 164 випадки успішного запобігання зараженню.

В основу закладено експериментальний підхід, що передбачає ін’єкцію частини генетичного коду вірусу з тим, щоб підготувати імунну систему людини до боротьби з ним.

Попередні дослідження показали, що вакцина стимулює вироблення в організми антитіл та Т-лімфоцитів, які борються з коронавірусом.

Дві дози вводять з перервою в три тижні. Як показали клінічні дослідження в США, Німеччині, Бразилії, Аргентині, Південній Африці та Туреччині, через 7 днів після другої ін’єкції захист від COVID-19 досягла 90%.

У Pfizer заявили, що цього можна очікувати найближчими днями. За словами керівництва компанії, нова вакцина перевершує навіть найоптимістичніші очікування розробників.

Ефективність прогнозували у діапазоні 60-70%, проте зараз вона досягла більше 90%.

Читайте також  airBaltic почала літати з Києва у Вільнюс, а Windrose в Подгорицю!

«Це найкращі новини для світу, США і суспільної охорони здоров’я», — повідомив віцепрезидент Pfizer з клінічних досліджень і розробок вакцин Вільям Грубер.

Дану вакцину та подальші нові методи лікування розглядають як можливість завершити з обмеженнями, з якими останнім часом була пов’язана пандемія.

Компанії впевнені, що до кінця 2020 року зможуть створити 50 мільйонів доз, а до кінця 2021 – близько 1,3 мільярда.

Зі складнощів – нова вакцина має зберігатися при дуже низькій температурі — -80°C. Також досі невідома тривалість її дії та ефективність для різних вікових груп.

Після завершення досліджень та зібрання точних даних про її ефективність буде подана заявка до регулюючих інстанцій на офіційне схвалення вакцини, і лише після цього розпочнуться національні кампанії з вакцинації. Великобританія вже подала заявку на 30 мільйонів доз.

Фото: RIS.WORLD

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

20 найпопулярніших авіанапрямків світу у 2021 році

Аналітична компанія Cirium оприлюднила звіт щодо ТОП-20 найпопулярніших маршрутів у 2021 р…