Обмеження на перетин кордону влада Хорватії продовжила до 15 квітня. Незважаючи на це, українці можуть в’їжджати туди, дотримуючись певних правил. 

➡ Зверніть увагу: Додаток «Вдома»: інструкція з використання для тих, хто повернувся з-за кордону

Кому дозволено в’їзд до Хорватії

 1. Медичним працівникам, дослідникам у галузі охорони здоров’я, працівникам по догляду за людьми похилого віку.
 2. Прикордонникам.
 3. Працівникам у транспортній галузі.
 4. Дипломатам, співробітникам міжнародних організацій, військовим, працівникам поліції, працівникам в гуманітарній сфері та особам цивільного захисту при виконанні своїх службових обов’язків.
 5. Особам, які подорожують транзитом.
 6. Особам, які подорожують з метою навчання.
 7. Морякам.
 8. Особам, які подорожують з туристичною метою за наявності документального підтвердження про сплату у повному обсязі на запланований період перебування готелю/апартаментів/кемпів/приватних садиб/найму яхти, або підтвердження про власність житла чи яхти у Хорватії.
 9. Особам, які подорожують з невідкладних особистих / сімейних причин, ділових причин (наявність запрошення від приймаючої сторони) чи мають інші економічні інтереси.
 10. Особам, які подали прохання до поліції на роботу та проживання в Хорватії, у тому числі ІТ фрілансерам (digital nomads), за умови, що компетентний орган Хорватії прийняв позитивне рішення на їх проживання в Хорватії.

Умови в’їзду до Хорватії

Для перетину кордону потрібно буде надати один із документів:

 • документ, який підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;
 • документ, який підтверджує негативний результат швидкого тесту на антиген SARS-CoV-2, який визначають спільно країни ЄС, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону. За умови перебування в Хорватії понад 10 днів, тест необхідно повторити на території Хорватії до 10-го дня від дати видачі попереднього тесту;
 • документ, який підтверджує вакцинацію особи від COVID-19, яка була щеплена другою дозою вакцини не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію. Якщо вакцина передбачає одну дозу, то вакцинація повинна бути здійснена не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію;
 • документ, який містить інформацію про позитивний ПЛР-тест чи швидкий тест на антиген, який підтверджує, що особа одужала від вірусу SARS-CoV-2 протягом 180 днів, документ має бути отриманий не раніше 11 днів до моменту в’їзду в Хорватію, або підтвердження лікаря, що особа хворіла на COVID-19.

Попри це, по приїзду до Хорватії все одно доведеться відбути 10-денний карантин або здати тест на території країни за власний кошт та на підставі негативного результату припинити самоізоляцію.

Від обов’язкового ПЛР-тестування звільняються діти до 7 років за умови, що подорожують з батьками, які мають негативний ПЛР-тест на COVID-19, документ про вакцинацію, тест на антиген.

Джерело: Embassy of Ukraine to the Republic of Croatia

Фото: SeaHelp

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Українські біженці зможуть жити та працювати в ЄС протягом трьох років без віз

Українські біженці матимуть право жити та працювати в країнах Європейського Союзу до трьох…