Найчастіше туристи приїжджають до столиці Королівства Данії – Копенгагену. І на цьому завершують свою подорож цією країною. Але тут є чимало цікавих місць, вартих уваги: в Данії однозначно можна залишитися на довше. Про них – у нашій добірці.

Ересунський міст

Це – справжній витвір архітектурного мистецтва, у якому поєднані новітні технології та ідея про захист навколишнього середовища. Міст побудований для того, щоб скоротити транспортне сполучення двох країн – Данії та Швеції. Будівництво Ересунського мосту коштувало великих грошей – обидві країни витратили близько 2.6 млрд.євро.

(фото – Альона Куклєва)

Унікальна особливість споруди в тому, що посередині міст просто зникає під водою. Таке нестандартне рішення, аналогів якому немає у світі, зробили для того, щоб не зашкодити популяції рідкісного виду молюсків. Встановлення опор могло би пошкодити ґрунт, в якому вони живуть. Це чудово ілюструє, як скандинави відносяться до збереження навколишнього середовища.

(фото – Альона Куклєва)

Через високу вартість мосту, проїзд по ньому теж дорогий: на легковому автомобілі у два боки – від 60 євро. Але діє система знижок і абонементів, якими користуються місцеві жителі. Актуальну інформацію про вартість проїзду і придбання квитків та абонементів можна дізнатися з офіційного сайту Ересунського мосту Там же є інформація про стан мосту та трафік на ньому.

(фото – Альона Куклєва)

Забуті гіганти Томаса Дамбо

Відомий датський митець Томас Дамбо дуже полюбляє тролів, і це помітно з його робіт по всьому світу. Він виготовляє гігантських дерев’яних тролів із старих палет, заборів, непотрібних дошок та іншого мотлоху. Таким чином він намагається привернути увагу до проблеми екології та вторинної переробки матеріалів. Зокрема, у передмісті Копенгагену знаходяться 6 таких тролів.

This slideshow requires JavaScript.

Щоб їх відшукати, потрібно докласти зусиль, адже митець розмістив їх у різних місцях, далеко від туристичних маршрутів. Кожен троль має своє ім’я та історію, яка написана данською на камені біля гіганта. На створення тролів Томас витратив три роки. Зараз вони – справжні зірки, до них приїжджають цілими сім’ями, а діти їх просто обожнюють. Тому якщо ви хочете відчути себе справжнім данцем, спробуйте знайти всіх тролів, використовуючи лише примітивну мапу на офіційному сайті Томаса Дамбо. Щоб знайти усіх, нам знадобилося близько 5 годин поїздок на машині.

This slideshow requires JavaScript.

Читайте також  Підземна Польща: найцікавіші копальні та шахти, що відкриті для туристів!

Білі скелі Мен

Доволі близько до Копенгагена (130 км) знаходиться острів Мен із унікальними білими скелями. Їх вважаюсь основною і найкрасивішою пам’яткою Данії. Берег із цими скелями тягнеться на 6 км. Їх особливість – у кольорі, він насичено білий і скелі добре видно навіть у похмуру погоду. Геологічно ці скелі сформувались 70 млн.років тому на дні Балтійського моря, у результаті тектонічних зсувів вони «виштовхнулись» на поверхню. З однієї сторони вони оточені морем, а з іншої – лісом. Щоб спуститися до них, доведеться пройти досить крутими дерев’яним сходами. На початку навіть стоїть попередження, що людям із вадами серця спуск донизу не рекомендується. А на березі ви побачите багато людей, які щось шукають – вони намагаються знайти дари моря, які викидає на берег після шторму. Кажуть, деякі мушлі настільки цінні, що їх навіть продають. Нам не вдалося знайти нічого цінного, зате помилувалися спокійним і холодним Балтійським морем. Обов’язково відвідайте це місце, якщо любите природу.

This slideshow requires JavaScript.

Музей кораблів вікінгів

Данія – батьківщина суворих вікінгів, які були могутніми воїнами та загарбниками. Вони мали хороше спорядження і сучасну на той час зброю та флот. У справі будівництва кораблів вікінгам не було рівних, адже саме з їхньою допомогою вони відкривали нові землі. У місті Роскілле знаходяться справжні кораблі вікінгів, які дуже добре збереглися. Цьому вони завдячують холодним водам, на дні яких лежали, адже у холоді процес розкладання майже не відбувається. Кораблі датуються XI століттям, і завдяки ним можна уявити, як саме вікінги виходили в море, і навіть допливали до берегів Гренландії. Якщо ви цікавитеся скандинавською історією, то вам обов’язково потрібно сюди приїхати. На території музею навіть є можливість пройти курс навчання з керуванням цими кораблями. Основна складність полягає у тому, що раніше вікінги використовували чотирикутні вітрила, якими складно керувати, і сьогодні ними вже ніхто не користується. Також в музеї працюють майстерні, де можуть навчити будувати кораблі саме так, як це робили вікінги. Повну інформацію про курси, діючі виставки, ціни та години роботи можна знайти на офіційному сайті музею.

This slideshow requires JavaScript.

Скульптура хлопчика Han

На перший погляд може здатися, що це -найвідоміша скульптура Данії «Русалонька» з казки Андерсена. Але якщо придивитися уважніше, то побачите, що це хлопчик, який сидить на камені, у якого немає риб’ячого хвоста. Виготовлений він із металу який нагадує ртуть, але насправді це сталь. Хлопчик так само сидить і з сумом дивиться на море. Може здатися, що в ньому нічого цікавого, але лише дуже уважні помітять, що він може моргати – треба довго дивитися у його сумні очі.

This slideshow requires JavaScript.

Замок Фредеріксборг

Данія –королівство з цікавою історією. Тому не дивно, що майже повсюди тут стоять величні замки, які дуже добре збереглися. Замок Фредеріксборг виділяється поміж усіх, бо саме тут проводилися коронації датських монархів, а також тут відбувалися збори лицарських орденів. Замок побудований у 1620 році у стилі «голландський ренесанс». Це найвеличніший комплекс епохи Відродження у Скандинавії. Він розташований на трьох невеликих островах Замкового озера у місті Хіллеред.

This slideshow requires JavaScript.

Особливої уваги заслуговують сади замку Фредеріксборг, вхід до яких безкоштовний. Одразу видно, що над ними працює велика команда ландшафтних дизайнерів та садівників. На території садів росте близько 65 тис. самшитів, 166 пірамідальних тисів, 7000 грабів, 375 лип і багато інших рослин. Всі вони посаджені акуратними лабіринтами, а також утворюють геометричні візерунки. Щороку дизайн парку оновлюють та додають щось нове. Це справжній витвір садового мистецтва. Вхід до замку платний. Ціни та розклад роботи можете подивитись на офіційному сайті.

This slideshow requires JavaScript.

Читайте також  Куди поїхати у Хорватії: найцікавіші міста та локації! (багато фото)

Замок Кронборг

Кронборг – це не просто замок. Він у минулому був важливим військово-стратегічним об’єктом, а зараз входить до списку спадщини ЮНЕСКО. Там розгортаються події всесвітньо відомої п’єси «Гамлет» Уільяма Шекспіра. Але насправді немає жодних свідчень про те, що Шекспір хоча б одного разу бачив цей замок. Щорічно сюди приїжджає близько 200 тис. туристів, що робить Кронборг одним із найбільш відвідуваних замків у Данії. Він має досить цікаву історію: належав і Данії, і Швеції, а замкова фортеця використовувалась для збору данини у кораблів, які слідували Балтійським морем далі.

(фото – Альона Куклєва)

Згідно давньої легенди, у підземеллях Кронборгу спить великий воїн Ож’є Данський, і щойно він відчує, що Данії загрожує небезпека, одразу прокинеться і піде на захист країни. Замок справді величний і красивий, і до речі, його можна орендувати для святкування урочистих подій. Один із небагатьох замків, де таке можливо. Детальну інформацію щодо вартості квитків та години роботи можна знайти на офіційному сайті.

(фото – Альона Куклєва)

Леголенд

Розважальний парк Леголенд буде цікавий як дітям, так і дорослим. Цей парк був першим серед усіх Леголендів і побудований на батьківщині конструктора «Лего», в м. Біллунде. Саме тут у 1934 р. з’явилась перша лего-іграшка, а вже у 1949 році світ побачили перші лего-кубики. Сьогодні це найбільший Леголенд у світі, який складається майже з 46 млн. кубиків різного розміру. Парк розділений на тематичні блоки, кожен із яких призначений для дітей певного віку. Виділяйте цілий день, завчасно купуйте квитки і намагайтеся прийти до парку якомога раніше. У літній сезон кількість охочих настільки велика, що іноді двері парку закриваються, бо він переповнений. От їхній сайт.

Пустеля Rabjerg mile

Так, вам не привиділося – недалеко від міста Skagen у Данії є справжня пустеля з дюнами. Звичайно, її не можна порівнювати із Сахарою, але вона цікава тим, що її дюна знаходиться у постійному русі. Площа пустелі усього лише 2 км.кв., а висота – близько 40 м. Вона рухається у напрямку моря по 15 м на рік, і зникає у водах. Колись настане той час, коли вона повністю зникне у водах, тому поспішіть побачити це диво природи. Щороку пустелю відвідують близько 250 тис. людей. Пісок цієї дюни має білий колір і за розміром він схожий на пісок Сахари – дуже дрібний. Як і у справжній пустелі, тут мешкають змії, яких можна побачити лише коли почнеш іти по піску. Дуже незвичайне місце, де гарно сісти і вдосталь милуватися неймовірними краєвидами.

Читайте також  Полюємо на північне сяйво: куди та коли їхати і скільки це коштує?

Оденсе

Третє за розмірами місто у Данії відоме тим, що тут народився відомий казкар Ганс Крістіан Андерсен. У місті знаходиться великий музей, присвячений письменнику, де можна пригадати сюжети усіх казок та побачити реквізит. Також тут є невеличкий будиночок, де автор жив із 2 до 14 р. Взагалі на вулицях Оденсе знаходиться 18 скульптур, присвячених героям казок. А ще у місті є чудовий музей під відкритим небом який називається «Фюнське село». Там ви можете побачити будиночки селян 18-19 століть та ознайомитися з їх побутом. На огляд Оденсе виділяйте 1 день, щоб мати можливість дослідити усі місця цього чарівного містечка.

This slideshow requires JavaScript.

 

Данія може здивувати своїми пам’ятками навіть досвідчених мандрівників. Головне – правильно спланувати маршрут, щоб вистачило часу на огляд. Тому не зволікайте, стежте на lowcost за вигідними пропозиціями на квитки та вирушайте у незабутню мандрівку.

Як знайти дешеві квитки з України в Данію?

 

Альона Куклева, автор YouTube-каналу про незвичайнi подорожi

Як знайти дешеве житло під час ваших подорожей:

– Пошук по усім системам бронювання готелів HotelsCombined.

– Сервіс найму житла у власників (кімнати, квартири, будинки, бунгало, шале…) AirBnb.

Не забудьте про страховку:

– Придбайте поліс туристичного страхування онлайн за 3 хвилини зі знижкою!

Як знайти найдешевший прокат авто?

– Рекомендуємо сервіс Rentalcars.com, що порівнює ціни десятків компаній у 28000 локаціях у світі.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Путівник по Хмельницькій області

Головний локомотив, що тягне за собою туризм Хмельниччини — Кам’янець-Подільський. В…