Кошице – друге за населенням місто Словаччини, промисловий та технічний центр країни. З аеропорта Medzinarodni letisko Kosice літають лоукости Wizzair, Ryanair до Кельна, Лондона,Тель-Авіва та Шеффілда.

До Кошице з України можна дістатись як залізничним, так і автомобільним транспортом із Закарпаття.

Кошице – чудовий варіант для подорожі на вікенд. Дешево, колоритно, поряд з Ужгородом ну і … Європа.

kosice city

Як доїхати до Кошице залізницею?

Ваш залізничний маршрут з України до Кошице буде виглядати наступним чином: Київ (Львів) – Чоп – Чієрна над Тисою – Кошице.

Можна проїхати цей шлях не виходячи з поїзду у безпересадковому вагоні Київ-Кошице.
Кивтки у такий причіпний вагон коштують від 1400 грн в одну сторону та продаються лише в касах. Виїзд з Києва 13:54 та прибуття до Кошице о 13:54, а зворотньо – Кошице о 15:10 та прибуття до Києва о 14:10.

Але як доїхати до Кошице дешево?

В безпересадковому вагоні діє дорогий міждержавний тариф, якого нам потрібно уникнути. Для цього необхідно розбити подорож на три сегменти:

  • Київ (Львів) – Чоп,
  • Чоп – Чієрна над Тисою (Словаччина),
  • Чієрна над Тисою – Кошице.

Фактично ви їдете з причіпним вагоном Київ-Кошице, але виходите на прикордонних станціях і самостійно купуєте квитки.
Залізницею можна двічі на день перетнути україно-словацький кордон: о 11:35 та о 19:35 міжнародним поїздом Чоп-Чієрна над Тисою (надалі Чієрна). Нормальна стиковка «туди» зранку відбувається з поїздом №13 Київ-Солотвино, що їде через Хмельницький, Вінницю, Тернопіль, Львів та Ужгород та прибуває у Чоп о 9:23.

Квиток на поїзд з Києва коштує 163-391 грн (плацкарт-купе) та зі Львова – 95-203 грн. При тому, квитки зі Львова з’являються у продажі за 24 години до відправлення поїзда з Києва.

Після прибуття в Чоп, ви йдете у міжнародну касу та купуєте квиток до населеного пункту Чієрна за 85 грн. При цьому в Україні ви одразу можете купити квиток до Кошице за 285 грн. Квиток виписується на міжнародному бланку часів СРСР, після чого ви йдете до зали митного контролю. Одразу зазначимо, що скоріш за все ви будете одні у цьому поїзді до Словаччини, тому головне не проґавити час заходу до митної зали. Порада – по набридати робітникам вокзалу та митникам, щоб вас точно вчасно впустили.

У вас є великі шанси їхати самому через кордон у поїзді, тому будьте готові, що цілу годину стоянки на словацькому кордоні, вас розпитуватимуть прикордонники. Одного разу автору довелось показати готівку, страховку, бронювання хостелу, маршрут та приблизну дату повернення в Україну. З собою можна провезти лише дві пачки цигарок та пляшку горілки, більше везти  – не рекомендується. Прикордонники та фіскальна служба доволі сильно перевіряють як ваші речі так і сам вагон, тому провести цигаки під сидінням або в сміттєвому баку у вас навряд вийде.

Читайте також  Слідами Гаррі Поттера: 20 місць, які варто відвідати чарівникам!

Після прибуття в Чієрну о 11:39 за місцевим часом, ви матимете 20 хвилин на купівлю квитка до Кошице та легкий перекус. У місті абсолютно немає що дивитися, тому цей час варто посидіти на вокзалі. Квиток можна оплатити карткою та він коштує 5€.

kosice ticket

Поїзд Чієрна-Кошице о 12:05 може бути страшненьким приміським поїздом з сидячих вагонів без розеток і wifi або шикарним монолітним елетропоїздом. При цьому на сайті словацьких залізниць зазначається наявність розеток, вайфаю та місця для велосипедів. Квитки обов’язково перевіряє кондуктор, тому проїхати “зайцем” не вдасться.

koisce train

Приміський поїзд проїздить через Словенське-Нове-место — кордон Словаччини та Угорщини. Якщо ви захочете там вийти прогулятися Угорщиною — у вас буде дві години для цього. Сусіднє угорське місто має дещо цікаву назву — Шаторальяуйхей.

Назад з Кошице потрібно виїздити о 15:10. Після прибуття до Чієрни, ви на вокзалі купуєте квиток до Чопа і о 17:07 сідаєте в вагон, котрий о 18:47 приїде в Україну. Такий варіант підходить для зручної пересадки на потяг №13 Солотвино-Київ з відправкою о 20:56 чи №107 Ужгород-Одеса з відправкою о 20:35. Але хочу порадити їхати назад автобусом до Ужгорода, адже так ви довше побудете в Кошице та зручніше пересядете на київський потяг. Розклад точний руху є на автовокзалі в Кошице, що поруч з залізничним вокзалом.

Вартість такої дороги складає: Київ-Чоп Чоп-Чієрна — 85 грн, Чієрна-Кошице — 5€., також у Чопі можна одразу купити квитки до Кошице з пересадкою по Чієрні, це коштуватиме 285 грн.

Альтернатива залізничному сполученню — автобуси з Ужгорода, які їздять декілька разів на день та коштують від 300 гривень. Розклад руху можна дівзнатися на автовокзалі та на сайті leoexpress.com.
LEO Express-ом ідеально їхати назад — він виїздить опівночі з Кошице, тому весь день ви насолоджуватиметеся містом, а ночівля не потрібна.

Мінуси автобусних подорожей — ви не знаєте скільки будете знаходитися на кордоні, тому час прибуття може відрізнятися від розкладу. У мене був досвід, коли автобус на кордоні стояв три години — і це не дуже приємне відчуття.

Гарної подорожі!

Олександр Рудоманов, журналіст

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Путівник по Тернопільській області

На Тернопіллі немає ані гір, ані моря! Туди їдуть за замками та печерами. А ще там є: один…