Путівники

Що подивитися в Марокко за 7 днів? Місця, локації та поради!

Марокко поки все ще не настільки популярна країна серед українських туристів, як, скажімо, Єгипет. Але той колорит, що ви побачите у Королівстві, мало-де можна знайти. У Марокко чудове розташування – на березі Атлантичного океану, поряд з Європою – летіти не далеко, відносно низькі ціни на послуги, смачна їжа і дуже багато місць, які варто відвідати. Про ті, які точно треба побачити, якщо у вас є тиждень, я хочу розповісти у цій статті.

Для початку – коротка 5-хвилинна довідка про Марокко в моєму відео:

Шефшауен

Мабуть, уже не залишилося людини, яка б не бачила на фото яскраво-синє марокканське місто Шефшауен. Я вважаю його візитівкою цієї країни.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Місто має цікаву історію: коли з Іспанії вигнали всіх євреїв та мусульман, ті переїхали до Шефшауена. Сумуючи за своєю домівкою, вони почали фарбувати будинки і вулиці у всі відтінки блакитного та синього. Цей колір їм нагадував про Бога. Минуло достатньо часу, і в місті майже не залишилось євреїв, але традиція фарбувати домівки лишилася, тому, коли ви потрапите до Шефшауена, то будете вражені яскравістю і насиченістю кольорів. Якщо хочете насолодитися красою цього міста без натовпу, то виходьте на прогулянку одразу на світанку. Тоді кольори будуть більш насиченими і контрастними, бо денне світло трохи «з’їдає» колір. А головне – біля кожної двері можна буде фотографуватися без черги, тому що до Шефшауена приїздить дуже багато туристів з усього світу, і це викликає певні труднощі, бо іноді доводиться чекати по декілька хвилин, щоб підійти до популярних «інстаграмних» місць.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Що стосується сувенірів, то тут ви знайдете цілу купу усіляких красивих речей, що будуть ще довго вам нагадувати про Шефшауен. Особисто я рекомендую багато не брати, бо попереду буде ще багато місць, де можна купити сувеніри. Я придбала лише магніт у вигляді синіх віконних рам. А також обов’язково відвідайте один із ресторанів з видом на центральну площу міста. Запевняю вас: цей синій колір ви запам’ятаєте на все життя.

Ніч у пустелі Сахара

Сахара – магніт для багатьох мандрівників. Сюди їдуть люди, які хочуть побачити це диво природи, побути на самоті, привести до ладу свої думки, почути свій внутрішній голос. Сахара – це справжнє місце сили, яке здатне дати наснаги і наповнити душу.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Найбільша пустеля у світі зробила Марокко безцінний подарунок – піщані дюни, які знаходяться на півдні країни. Справа в тому, що побачити справжні дюни можна лише у декількох місцях, у тому числі в Марокко. Пустеля на 90% своєї площі складається з кам’янистої поверхні без піску, і, виглядає вона, м’яко кажучи, не дуже привабливо. Інша справа – великі красиві піщані дюни. Щоб відчути на собі усю велич природи, я дуже рекомендую провести ніч у пустелі Сахара у бедуїнському таборі. Ви отримаєте справжнє задоволення від цього процесу. Спочатку вас повезуть до табору на верблюді або на джипі, поселять у наметах із ковдри і пригостять простими, але дуже смачними стравами, які приготовані на відкритому вогні. Після цього для вас розпалять багаття, і ви сидітимете і слухатимете берберські мотиви і тишу, яку дарує пустеля. Також раджу завантажити на смартфон додаток, за допомогою якого можна орієнтуватися по зірках, яких на небі буде дуже багато.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

А з самого ранку обов’язково вийдіть на найвищу дюну щоб спостерігати за тим, як красиво сходить сонце. Заради таких моментів і варто приїжджати до Марокко. Під час сафарі можна придбати скляну пляшечку, у яку потім набрати червоного пустельного піску і повезти додому частинку Сахари.

Медіна міста Фес

Це місто обов’язково потрібно відвідати хоча б заради того, щоб на власні очі подивитися на найбільшу медіну (старе місто) у світі. Вона входить до списку ЮНЕСКО, а її розміри не зміг охопити навіть Гугл (в його картах відсутня деталізація старого міста) – 9400 вулиць, провулків, перехресть і закутків, тому навіть не намагайтеся самостійно по ній ходити, бо дуже швидко заблукаєте. Ми найняли гіда, який водив по усіх закутках медіни довгих 6 годин, і це ми лише поспіхом її оглянули. Тут знаходиться найстаріший у світі Університет Аль-Карауін, шкіряні майстерні, стародавня школа Корану, майстерні килимів, Королівський палац, мечеті, керамічні цехи та багато чого іншого. Занурьтеся у бурхливе життя старого міста, змішайтеся з натовпом і побачте на власні очі, чим живуть звичайні люди.

Існує багато версій, як саме виник Фес, але достовірно відомо, що це найстаріше імперське місто Королівства Марокко. Між 1170 і 1180 роками Фес населяло більше 200 тис.людей, і це робило його найбільшим мусульманським містом на планеті. Єдиний транспорт, якому дозволено заїжджати до вузьких вулиць медіни – це віслюки з візками, тому бережіть свої ноги, бо пересуваються вони швидко і без попереджень.

(фото – Альона Куклева)

Візитною карткою Фесу є його шкіряні майстерні, де виробляють усі шкіряні вироби в країні. Я не радила б вам відвідувати це місце влітку, бо тут стоїть нестерпний сморід, який неможливо перебити навіть гілочкою м’яти, яку вам дадуть на вході. З оглядового майданчика ви побачите майже всі етапи, які проходить шкіра, перш ніж стати вишуканим виробом, який, до речі, можна придбати у магазині цих майстерень.

(фото – Альона Куклева)

Також обов’язково завітайте до килимових майстерень, де на власні очі зможете побачити процес створення візерунків великих кольорових паласів. І якщо ви раніше замислювалися над купівлею килима, то саме час зробити це у місті Фес, бо вибір дуже великий, а ціни можуть бути дуже приємними, особливо якщо ви вмієте торгуватись. Ми так і зробили і після довгих торгувань забрали додому вишуканий берберський килим із чарівним візерунком.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Зауважте, що до більшості будівель вхід, як іновірцю, вам буде заборонений, і ви зможете зайти тільки до школи Корану, яка вже не діє, а функціонує лише, як музей. А наостанок вашого довгого і насиченого дня у Фесі раджу заїхати на оглядовий майданчик, і звідти подивитись, якою все ж масштабною виглядає найбільша медіна у світі.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Ущелина Дадес

Якщо ви вже втомилися від натовпу і галасу людей, то саме час трохи усамітнитись серед чарівних гір, тому рекомендую вам поїхати до казкової ущелини Дадес, яка знаходиться між горами Високий Атлас та Анти-Атлас. Це місце досить часто оминають мандрівники під час своєї подорожі до Марокко, але саме там знаходиться неймовірна дорога, яка входить до списку найнебезпечніших доріг світу. Якщо у вас сталеві нерви і довгий стаж водіння авто, то для вас не буде проблемою проїхати серпантин із величезною кількістю крутих поворотів, які інколи навіть досягаюсь 360 градусів. Особливо небезпечно на цій дорозі розминатися із зустрічним транспортом. Але краєвиди, які ви тут побачите, безперечно того варті.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Сад Мажорель у Марракеші

Навіть якщо ви мало цікавитеся високою модою, імовірно, чули прізвище Ів Сен-Лорана, який залишається легендою протягом багатьох років. Ви будете здивовані, коли дізнаєтесь, що маестро причетний до одного райського місця в Марракеші – сад Мажорель. Колись ця вілла і сад довкола неї належали французькому художнику Жаку Мажорелю, який жив і працював у Марокко. Але після його смерті виникла загроза знищення цієї будівлі. І ось тоді друг художника Ів Сен-Лоран завадив руйнуванню та зберіг сад і дім. Завдяки йому сьогодні ми можемо милуватися оазисом із дерев та кактусів, а також віллою, яка пофарбована в насичений колір індиго.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Це місце більше схоже на витвір мистецтва, аніж на звичайну віллу. Але майте на увазі, туристичний попит саду Мажорель настільки високий, що навіть у несезон вам доведеться відстояти величезну чергу – приходьте якомога раніше.

Устрична ферма в Уалідії

Останнє, що люди очікують побачити у Марокко – це устриці. Але між Касабланкою та Ес-Суейрою знаходиться одна з найстаріших устричних ферм у країні. Там вирощують японські двостулкові устриці, обов’язково спробуйте. На фермі знаходиться ресторан та відкрита тераса, де теж продають молюсків. І от, якщо ви підете на відкриту терасу, то будете дуже здивовані цінами, тому що там вони в 2 рази нижчі, ніж у ресторані, і взагалі дуже низькі. Пластиковий стіл та стільці, вид на Атлантичний океан, а найголовніше – це смачні, свіжі та дешеві устриці. Плюс романтичний настрій – мені сподобалося!

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

7. Мечеть Хасана ІІ у Касабланці. Касабланка – це найбільше місто Марокко, хоч і не його столиця. Саме тут знаходиться одна з найкрасивіших та найвеличніших мечетей країни.

(фото – Альона Куклева)
(фото – Альона Куклева)

Мечеть стоїть прямо на березі Атлантичного океану і її будівництво було одним із наймасштабніших у ХХ столітті. Знадобилось 13 років і близько 800 млн. доларів для того, щоб сьогодні ми могли любоватися нею. До речі, мінарет мечеті Хасана ІІ вважається найвищим у світі – 210 метрів. Молитовний зал вміщує до 20 тис. осіб, а внутрішній двір – до 80 тисяч. Це дійсно вражає, неодмінно подивиться!

А якщо ви любите привозити сувеніри, отут багато інформації про сувеніри в Марокко:

Альона Куклева, автор блогу про незвичайні подорожі YouTube-каналу про незвичайнi подорожi

Як дешево долетіти до Марокко?

Як було вказано на початку статті Марокко все ще не настільки популярна країна серед українських туристів, як, скажімо, Єгипет і прямого регулярного авіасполучення між країнами наразі немає. Але не варто засмучуватись, оскільки завдяки лоукост авіакомпаніям, які літають із Києва, Львова, Одеси та Харкова в різні європейські міста, можна придбати дешеві авіаквитки в різні марокканські міста лише з однією пересадкою десь у Європі. Скористайтесь посиланнями нижче для швидкого погуку лоукост-квитків з різних українських міст в Марокко:

Як знайти дешеве житло під час ваших подорожей:

– Пошук по усім системам бронювання готелів HotelsCombined.

– Сервіс найму житла у власників (кімнати, квартири, будинки, бунгало, шале…) AirBnb.

Не забудьте про страховку:

– Придбайте поліс туристичного страхування онлайн за 3 хвилини зі знижкою!

Як знайти найдешевший прокат авто?

– Рекомендуємо сервіс Rentalcars.com, що порівнює ціни десятків компаній у 28000 локаціях у світі.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Дарка Горова

Останні записи

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило прийом…

4 дні тому

Neobus: новий експрес Ряшів – Варшава з 26 квітня!

Польський автобусний перевізник анонсував новий експрес з прикордонного Ряшева (Жешува) у Варшаву з 26 квітня.…

2 тижні тому

Leo Express: знижка 50% на другий квиток! З України від €6.5!

Чеська транспортна компанія Leo Express, яка нещодавно анонсувала рейси зі Львова в Прагу через Остраву,…

2 тижні тому

УЗ: моніторинг квитків з можливістю автовикупу у мобільному додатку

Укрзалізниця впровадила можливість моніторингу квитків з можливістю автовикупу у мобільному додатку всіх користувачів! Нагадаємо, що…

2 тижні тому

Leo Express відновлює рейси Львів – Острава – Прага з 1 червня!

З 1 червня чеська транспортна компанія Leo Express відновить рейси із Прага - Острава -…

3 тижні тому

УЗ відкрила онлайн-продаж квитків із Києва у Будапешт

Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків в мобільному застосунку на потяг з України до Угорщини, а саме…

3 тижні тому