Намібія, можливо, найліпший напрямок для “роудтріп”. Сідаєш в авто, й перед тобою змінюються пустелі, савани та каньйони, а ще зустрічаються різні тварини біля дороги.
Намібія все частіше виникає у напрямках українських мандрівників.
Склали для вас маршрут подорожі на 10-14 днів, врахувавши всі цікаві місця, дізналися все про транспорт та житло.
Найзручніше подорожувати по Намібії машиною. Ба більше — на повнопривідному авто. Головні дорогі мають добре покриття. Максимальна дозволена швидкість 120 км/год. Втім, більшість доріг — гравійні. Тут швидкість 80 км/год. Рух лівосторонній.
Територія країни величезна. Це друга після Монголії країна з найменшою щільністю населення. Відстані великі, й можна не зустріти ні души за кілька годин їзди. Заправлятися варто у містах до повного бака.
В Намібії заборонено їздити до світанку та після заходу сонця через небезпеку збити диких тварин. Штрафи сягають 150$. Тому потрібно ретельно планувати в часі свою подорож.
Найкращий час для мандрівки: з червня по грудень.
Віндгук — Національний парк Етоша
Приземлившись в аеропорту столиці Віндгук, мерщій в прокатну компанію. Перш, ніж забрати авто, вам проведуть детальний інструктаж, особливо, якщо орендувати машину з наметом на даху — найпопулярніший варіант для подорожі по Намібії. Також варто перевірити наявність запасних коліс та розібратися, як їх міняти, — пробити колесо в Африці на гострих каміннях секунда справи. Варто накупити продуктів на найближчі кілька днів — супермаркети трапляються лише у великих містах. Перша локація на шляху — Нацпарк Етоша, де живуть дикі тварини.
Відстань від Віндгука: 540 км, 5,5 годин.
Сафарі у національному парку Етоша
У Намібії дуже дешево та легко поїхати на сафарі. Тут не потрібні ані гіди, ані спеціальні дозволи, достатньо власної (орендної) машини.
Парк Етоша, хоча на мапі виглядає невеликим, насправді неосяжний. Можна планувати мінімум два дні, щоб побачити якомога більше тварин — від зебр та жирафів до носорогів та левів. Дикі тварини найбільш активні на світанку та на заході сонця. А ще їх багато біля водойм, чого в парку задосить.
Плем’я хімба в Отікандеро
Жінки хімба мастять тіла вохрою, що є одночасно ознакою краси, захистом від сонця та гігієною, адже вони ніколи не миються — лише один раз за життя перед весіллям.
Відвідання подібних поселень у Намібії платне. Деякі селища функціонують як “відкриті музеї”. Необхідно оплатити квиток, взяти гіда і фотографувати скільки хочеться. Кошти за квитки йдуть на потреби поселення. Вартість від 30$.
Відстань від Етоша: 170 км, 2 години.
Твіфелфонтейн
Це місце цікаве давніми наскельними малюнками. Примітивні зображення, що їх малювали бушмени, були засобом мовлення в давнину. Так мисливці, повертаючись з полювання, розповідали, що вони бачили, а також вчили дітей, як поводитися з різними тваринами. Племена бушменів дотепер живуть в Намібії.
Недалеко звідси можна побачити пустельних слонів. Це — здичавілі африканські слони, які колись оселилися в пустелі. Вони темнішого кольору, ніж звичайні слони, мають менший тулуб і довші ноги. Пустельні слони пересуваються набагато більше та можуть залишатися без води протягом цілого тижня.
Відстань від Отікандеро: 230 км, 3 години.
Шпіцкоппе
Шпіцкоппе — це рештки потухлого вулкана. Сьогодні скелясті пагорби зовсім не схожі на те, що колись було активним вулканом. Скелі Шпіцкоппе утворюють зубці, арки та природні басейни. У дощовий сезон в них можна скупатися.
В парку є кемпінг. В ньому немає електрики чи водопроводу, але це цілковито компенсується природою навколо та зоряним небом вночі.
Відстань від Твіфелфонтейн: 280 км, 5 годин.
Свакопмунд, Сендвіч Гарбор та Берег скелетів
Навколо Свакопмунда є кілька цікавих локацій. Варто запланувати мінімум два дні.
Відстань від Шпіцкоппе: 180 км, 2,5 години.
Північніше від Свакопмунда на мисі Кросс мешкають сотні тюленів. Вони тут майже постійно. Можна впевнено рушати на мис, щоб побачити цих ссавців.
Ще далі на північ простягнувся Берег скелетів. Таку назву берег отримав через десятки іржавих суден, що сіли на мілину та залишені тут назавжди. Через тумани й течії кораблі зазнають аварій вже понад 100 років. Берег скелетів тягнеться на сотні кілометрів. Але кілька човнів знаходиться на невеликій відстані від Скакопмунда.
У Свакопмунді варто взяти машину з водієм для джиппінгу по дюнах в Сендвіч Гарбор. Тут дюни впритул підходять до океану. Після піщаних перегонів нагородою за адреналін буде зупинка на самому вершечку, аби роздивитися, як внизу бурлять сині води Атлантичного океану.
Також тут серед безкінечного піску є зелена оаза з великою кількістю антилоп та птахів. Тваринам нікуди подітися, тому що за століття пісок відрізав їх від іншого світу.
Поряд у Волфіш Бей мешкає велика колонія рожевих фламінго. Під’їжджаєш близько й вони раптово здіймаються в небо, красуючись рожевим пір’ям. Дорогою до них можна побачити сірих пеліканів, що бомбардують водяну гладь, пірнаючи за рибою.
Соссусвлей та Дедвлей
Жовтогаряча пустеля Наміб, можливо, — одне з найочікуваніших місць в подорожі. Тут знаходяться дюни, що вважаються найвищими у світі. Каньйон Соссусвлей та піщані бархани красиві на світанку або заході сонці. Дюна “Big Daddy” має висоту 325-350 м та є найвищою у світі. Дюна, що має назву “№45”, популярна для зустрічі сходу сонця в пустелі, а “Big Daddy” – улюблена серед мандрівників “гірка” для сендбордінгу.
Біля “Bid Daddy” знаходиться Дедвлей з чорними деревами, що ростуть серед піску. Деревам не менше 700 років. Сьогодні вони більше нагадують тіні з царства мертвих, ніж буйні рослини. Через це місце виглядає містично — жовті піщані дюни, біле дно долини колишнього озера та чорні стовбури.
Відстань від Свакопмунда: 350 км, 5 годин.
Колманскоп
Колманскоп — це “місто-привид”. Раніше тут було поселення робочих, що видобували срібло. Відтоді як срібло скінчилося, місто занепало. Сьогодні це покинуті будинки, де кімнати наполовину засипані піском. Природа відвойовує своє у людей та міста. Це дуже вражає.
Відстань від Сесрієм: 455 км, 6 годин.
Каньйон ріки Фіш
Каньйон Фіш є другим найбільшим після Ґранд Каньйону. Йому 500 млн років, він 160 км довжиною, 27 км шириною та до 550 м завглибшки. Цікаво прогулятися вздовж каньйону, щоб відчути масштаб.
Відстань від Колманскоп: 420 км, 5 годин.
Повернутися у Віндгук: 670 км, 7 годин.
Зауважимо, що прямих авіарейсів з України в Намібію наразі не виконує жодна авіакомпанія. Проте, це не є проблемою, оскільки багато авіаперевізників здійснюють перельоти із Києва у Віндгук зі зручними пересадками. Найперше варто виділити одну із найкращих авіакомпаній світу Qatar Airways, яка часто проводить розпродажі квитків із Києва у різні екзотичні куточки нашої планети включно із Віндгуком.
Для пошуку найдешевших авіаквитків у Віндгук скористайтесь пошуком нижче:
Громадського транспорту фактично немає. Існує кілька потягів, якими можна доїхати від Віндгука до Свакопмунда.
Орендувати машину в Намібії можна в міжнародних компаніях — Hertz чи Avis.
Більшість туристів вибирають місцеві офіси, що надають джипи з вмонтованими наметами на даху. Можна подивитися тут: advancedcarhire.com або namibiacarrental.net.
Оренда джипу від 100$/доба. Розхід палива: 10 л на 100 км. Вартість пального: 1$/л.
Разом з машиною надається посуд, складені стіл та стільці, лопати, сокири, ліхтарі та запасні колеса. Можна за додаткову плату орендувати невеликий холодильник.
З таким авто можна зекономити на проживанні в кемпінгах.
У великих містах помешкання легко знайти через Airbnb та Booking.com. А у віддалених точках є лише кемпінги та приватні лоджи.
Рівень цін: лоджи — 50-70$/люд., кемпінги — 12-16$/люд.
Лоджи високої якості. А кемпінги обладнані душовими, електрикою, кухнями; для кожної машини відведено місце, куди проведена вода та встановлено гриль.
В Нацпарку Етоша та в Сесріємі (Соссусвлей) необхідно бронювати житло (кемпінги або лоджи) за кілька місяців наперед, оскільки ці локації найбільш популярні. Бронювання здійснюється на сайті державної компанії NWR, якій належать всі нацпарки та більшість кемпінгів, — nwr.com.na.
Вартість Національних парків: 6$/люд. та 1$/машина.
Ганна Бурлака, тревел-блогерка
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…
Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…
Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…
FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…
Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…