32 об’єкти поповнили Список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Вперше цього року туди потрапили елементи з Фінляндії, Мальти, Парагваю та Сингапуру. Тепер Список складають об’єкти зі 131 країни світу.

Музичні знання та навички предків Намібії

Музика предків нама включає використання традиційних інструментів та характеризується особливим звучанням, ритмом та гармонією. В минулому музика та танці нама-стап об’єднували громади та селища, однак зараз лише кілька старійшин володіють унікальним музичним мистецтвом.

Фестиваль лотосових ліхтарів у Кореї

Щорічно проводиться на День народження Будди. Вулиці в цю пору прикрашені ліхтарями, відбувається масова хода, розважальні заходи та колективні ігри.

Фестиваль ліхтарів, Корея
Фото: habkorea

Виготовлення глиняного посуду селища Злакуса (Сербія)

Кераміка Злакуси використовується в домашніх господарствах та ресторанах по всій Сербії, виготовляється з глини та кальциту виключно вручну. Готовий посуд прикрашають геометричним орнаментом.

Zlakuska pottery
Фото: Dragan Bosni?

Сингапурська вулична їжа

Так звана культура хоукерів, які готують їжу для людей, що обідають та спілкуються в торгових центрах, розповсюджена по всій країні. Такі центри являють собою громадські їдальні, де збираються люди з різних прошарків суспільства. Обіди супроводжуються грою в шахи, вуличні вистави та імпровізації.

Розвинувшись з вуличної культури харчування, хоукерські центри стали маркером Сингапуру як багатокультурного міста-держави. Хоукери часто спеціалізуються на приготуванні тієї чи іншої справи, рецепт якої вдосконалюється протягом багатьох років та передається молодшим членам родини чи учням.

Los Caballos del Vino (Винні коні), Іспанія

Кінний ритуал, який проводиться щороку з 1 по 3 травня в Каравака-де-ла-Крус та включає ряд заходів: вуличний парад демонстрації коней в ошатних плащах, забіг вгору до замку та нагородження кращих вершників, дегустація вина.

caballos del vino
Фото: Por Solea

Кус-кус, Алжир, Мароко, Мавританія, Туніс

Знання та практика виготовлення та споживання кус-кусу також зайняла своє місце в СПИСКУ всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Приготування кускусу – це церемоніальний процес, а сама страва насичена символами, соціально-культурними аспектами, пов’язаними з солідарністю, духом добросусідства, спільним прийомом їжі.

Культура сауни, Фінляндія

Традиція відвідувати сауну в Фінляндії дуже популярна. В країні налічують близько 3,2 млн саун. Тоді як населення країни станом на 2019 рік становить близько 5,5 млн осіб.

Мистецтво мініатюри, Азербайджан, Іран, Узбекистан, Туреччина

Охоплює дизайн та створення невеликих картин в книгах, на килимах, текстильних, керамічних виробах з використанням золота, срібла, органічних барвників. Історично мініатюри створювались як книжкові ілюстрації, але згодом практика еволюціонувала і переросла в традиційне ремесло.

Читайте також  airBaltic відкриває нову базу в Тампере з 1 травня 2022 року
Art of miniature Azerbaijan e1608555315378
Фото: Pinterest

Інтелектуальна стратегічна гра Тогуз коргоол, Казахстан, Киргизстан, Туреччина

Грають на спеціальних дерев’яних дошках або на імпровізованих лунках в землі. Є кілька варіацій гри: з горошинами з каменю, дерева, горіхів чи насінин, які розподіляються по лунках. Виграє той, хто збере найбільшу кількість горошин.

Також список ЮНЕСКО поповнили: 

  • Техніка лакування тора-тора, Пасто, Колумбія
  • Ткання ручної роботи у Верхньому Єгипті – за складність техніки та незмінність традицій протягом багатьох століть.
  • Традиційне ткання Аль-Саду – особливий, горизонтальний стиль полотняного ткання, берегинями якого є літні бедуїнські жінки.
  • Майстерність виготовлення механічних годинників та художньої механіки, Швейцарія, Франція.
  • Рибальство чарфія на островах Керкена, Туніс.
  • Система зрошення Аль-Афладж, ОАЕ, усні традиції, знання та навички, пов’язані з її будівництвом, обслуговуванням та справедливим розподілом води.
  • Верблюжі забіги, соціальні святкування, пов’язані з верблюдами, Оман, ОАЕ.
  • Танок будіма, Замбія – танок воїнів, що виконується народом УІ з духовних чи печальних приводів.
  • Чамаме, Аргентина. Чамаме – форма культурного самовираження в провінції Корріентес, що включає танок «близьких обіймів», музичні соціальні заходи та сапукай – типовий крик, що супроводжується рухами для вираження емоцій.
  • Традиційне свято граната Nar Bayrami, Азербайджан.
  • Змагання з покосу трави в Купресі, Боснія та Герцеговина.
  • Фізична практика Тайцзицюань, Китай.
  • Церемонія Он Чунь/Ванчуань/Ванкан, Китай, Малайзія — ритуали та практики для підтримки зв’язку людини з океаном.
  • Ручне виготовлення ялинкових прикрас, Чехія.
  • Музичне мистецтво валторністів, Франція, Бельгія, Люксембург, Італія.
  • Малазійський вірш Пантун, Індонезія.
  • Паломництво в монастир Святого апостола Фаддея, Іран, Вірменія.
  • Мистецтво скляних бусин, Італія, Франція.
  • Дерев’яна архітектура Японії – традиційні навички, методи та знання з саканського тиньку, збору японської кипарисової кори, лакового живопису, виробництво матів татамі та чимало інших практик.
  • Мистецтво гри та мбірі/санзі, Малаві, Зімбабве.
  • Фтіра, Мальта. Фтіра – це коржики, приготовані на заквасці, що мають скоринку та м’яку середину, яку начиняють оливковою олією, помідорами, каперсами та оливками.
  • Терере, Парагвай. Терере – це традиційний напій з холодної води, лікарських трав poha nana та йорба мате. Різновиди терере відзначаються своїми перевагами для здоров’я, а виготовлення напою пов’язане з багатовіковими традиціями.
  • Культура бджільництва на деревах, Польща, Білорусь.

Фото: habkorea, Pinterest, Por Solea, Twitter Unesco

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ призначила новий потяг Чернівці – Ужгород! Квитки від 289 гривень

Укрзалізниця призначила новий потяг №345/346 Чернівці — Ужгород, який відновить прямий зал…