10-денний страйк іспанських екіпажів Ryanair у вересні відбудеться. Представникам компанії не вдалось домовитись з профспілками.

Страйк заплановано на 1, 2, 6, 8, 13, 15, 20, 22, 27 та 28 вересня. 

Причина страйку

Головна вимога членів іспанського екіпажу Ryanair – не закривати бази перевізника у аеропортах Гран Канарія, Південний Тенеріфе та Жирона. Як повідомляє сайт «La Vanguardia», це загрожує втратою приблизно 550 робочих місць серед членів екіпажу, наземного персоналу та пілотів. 

Ryanair  оголосив про наміри закрити бази кілька тижнів тому, проте 20 серпня остаточно підтвердив наміри. 

Читайте також  Malta Air - нова дочірня компанія Ryanair на Мальті

Страйкарі стверджують, що бази на Канарських островах правда є менш ефективними, проте це не виправдовує їх закриття, адже Ryanair  регулярно повідомляє про ріст прибутків. 

Представники компанії, навпаки, стверджують, що через ріст цін на паливо та розрахунків за заробітну платню у першому кварталі 2019 року зафіксували падіння прибутку до 29%. 

Профспілки ж впевнені, що, закриваючи бази та скорочуючи штат, компанія хоче уникнути порушень трудового законодавства, перевести працівників в дочірні компанії, які створять більш жорсткі умови праці. 

«Правда в тому, що літаки Ryanair перебазовуються в нові, недорогі дочірні компанії – Laudamotion, Maltaair, Ryanair Sun», – заявив секретар профспілкової організації Хайро Гонсало. 

Тривога на Канарських островах

Рішення Ryanair зачіпає не лише Іспанію. Особливо страждають Канарські острови, адже оголошене закриття баз Гран-Канарії та Тенерифе означає припинення перевезень 5500 туристів щоденно з січня, в самий розпал сезону для островів. 

Це рішення ще більше погіршить і без того складний туристичний рік, причиною якого є конкуренція з боку інших середземноморських напрямків. 

Страйки в інших країнах

21 серпня в знак протесту проти закриття бази аеропорту Фару. До них приєднались бельгійські та голландські профспілки. 

«Компанія мобілізує працівників з інших країн, щоб перевезти їх в країну, де проходить страйк та підтримувати тих, хто доєднається до нашого протесту». 

Запланований на 22-23 серпня страйк в Ірландії заблокував суд. 

Долучилась також і Великобританія. Пілоти Ryanair там оголосять страйк на вихідних та у святкові дні – з опівночі четверга (22 серпня) до півночі п’ятниці (23 серпня) та з 2 по 4 вересня.

Це вплине на один з найбільш завантажених вихідних у році. Ryanair вже заявили, що не мають змоги вплинути на затримки та зміни рейсів. Авіакомпанія виконує рейси з 21 аеропорту Великобританії, а отже страйк може викликати серйозні проблеми для мільйонів пасажирів.

Що робити, якщо ваш рейс скасували та як це перевірити?

Про скасування рейсу авіакомпанія повинна повідомити вас листом на e-mail а також sms повідомленням, проте радимо також перевірити статус рейсу тут.

Чи будуть повертати кошти за відмінені рейси:

Авіакомпанія обіцяє повернути усі кошти витраченні на придбання квитків, або запропонувати інший рейс.

Фото: Irish Mirror, La Vanguardia.

Будьте в курсі усіх новин та акцій:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram, отримуйте сповіщення про акції, використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Державіаслужба затвердила перелік іноземних курортів на літо 2022 року

Державна авіаційна служба України затвердила перелік курортних місць на літній сезон ІАТА …