За підтримки міжнародної організації ПРООН в Україні з’явився новий туристичний маршрут. Він називається «Шлях, позначений сіллю» і знаходиться в Донецькій та Луганській областях. Маршрут створили громадська активістка, засновниця турагентства «Лазурит» Яна Синиця і краєзнавець Михайл Кулішов. Мета масштабного проекту – розвиток туризму та формування позитивної думки про регіон.


Одразу кілька областей України мають цікаву історію, пов’язану з солевидобуванням – це Львівська, Закарпатська, Херсонська, Донецька та Луганська області. В Донецькій області соляну карту вирішили розіграти масштабно. Маршрут «Шлях, позначений сіллю» пропонує познайомитися з «білою» (сіль) історією Донбасу, на противагу добре відомої «чорної» (вугілля).

ShliahPoznachenySillu

Чимало міст Донецької області мають «соляну» спадщину. Про це свідчать місцеві топоніми: Солона гора, Солона балка, курган «Солона могила», навіть вугільна копальня, що мала назву «Солона». Ініціаторка створення туристичного маршруту Яна Синиця каже, що цілком логічно пов’язати туристичний маршрут з корисними копалинами, бо їх різних в області надзвичайно багато. Але виявляється, починалося все з солі. “Є думка, що вугілля спричинило індустріалізацію Донбасу.

Читайте також  Експедиції "Незаймана": маршрут Сходом України

Але насправді спочатку була сіль. Вугілля якраз і взялися шукати саме тому, що було потрібне альтернативне джерело енергії. Треба було підтримувати діяльність солеварень у Бахмуті, які випарювали сіль, і не вистачало дрів” – розповіла Яна Синиця Lowcost.Ua.

ShliahPoznachenySillu6

Ключовими об’єктами маршруту стануть міста Бахмут, Лисичанськ, Слов’янськ і також Костянтинівка. Це місто в Краматорському районі, яке зараз є зручним логістичним вузлом – там зупиняється поїзд Інтерсіті з Києва. А дрібніші об’єкти, які поєднують ці точки, вирішили включити у маршрут у 2020 році, досліджуючи регіон. Врешті «Шлях, позначений сіллю» об’єднує десятки геологічних, історичних, природних локацій та деякі фермерські господарства. Вони знаходяться в містах Слов’янськ, Маяки, Ямполь, Крива Лука, Торське, Званівка, Соледар, Бахмут, Олександро-Калинове, Лисичанськ і Кремінна. Всі локації з описом та корисними даними позначили на цій інтерактивній мапі.

ShliahPoznachenySillu8

Скористатися маршрутом можуть самостійні мандрівники: на сайті проекту є багато потрібної інформації (контакти гідів, готелів, кемпінгів). Також маршрут може зацікавити туристів, які надають перевагу організованим подорожам – на сторінці також пропонують готові тури. Це, наприклад, автобусний чотириденний “Шлях, позначений сіллю” (Слов’янськ – Лиман – Кремінна – Лисичанськ – Бахмут – Соледар – Олександро-Калинове) чи дегустації на Торську пивоварню, Торську сироварню (м. Слов’янськ), а також виноробню “Артвайнері”, ігристі вина якої витримуються в гіпсових штольнях міста Бахмут.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

В рамках створення «Шлях, позначений сіллю» створили 3D-подорож найвідомішим та найбільшим об’єктом маршруту – соляною шахтою Соледара. Помандрувати нею ви можете просто зараз, перейшовши за посиланням.

ShliahPoznachenySillu0

На панорамах шахти позначені значимі об’єкти, наприклад, зала Музею соляної промисловості, зала підземного санаторію, красиві широкі переходи між ними, тощо. Натиснувши на деякі об’єкти, можна прочитати довідку про них. Також у меню поруч відображаються всі панорами віртуального туру і є можливість обирати найцікавіші.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Емблемою маршруту став солонець – це дивовижна рослина зеленого та рожевого кольору. Вона росте там, де інші не можуть – на солончаках. Раніше саме завдяки солонцю дізнавалися, де шукати сіль.

ShliahPoznachenySillu11

Проект реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зокрема, проект підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Дарка Горова

(всі фото надані організаторами проекту)

 

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

 

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Путівник по Тернопільській області

На Тернопіллі немає ані гір, ані моря! Туди їдуть за замками та печерами. А ще там є: один…