Цього тижня відкрилися чимало гірок з системами штучного засніження в різних областях, а в Карпатах почало сніжити. Тримаємо кулаки, щоб сипало побільше і не тануло, а тим часом плануємо, де і за скільки взимку 2020-2021 можна буде кататися на гірських лижах та дошках. Всюди, де можливо, ми публікуємо карту витягів та вказуємо офіційний сайт/сторінку на ФБ – на багатьох встановлені веб-камери, з допомогою яких перед поїздкою можна перевірити стан снігового покриву, кількість людей, і звісно, актуальні ціни, якщо ви читатимете цей текст у наступні роки. Також зверніть увагу на цей ресурс, де об’єднали веб-камери всіх гірськолижних курортів України.
На жаль, ідеального курорту європейського зразка в Україні ще не збудували. Разом із тим попит на зимовий відпочинок у нас величезний, отож і надія є (щоправда внаслідок безсніжних зим – невелика).
Всім гарної каталки і пухнастого снігу!
Зелена траса – найлегша траса, практично рівне місце з дуже умовним ухилом. Можна без побоювань їхати вниз, без поворотів і прискорень. На гірськолижних курортах України зеленим кольором траси позначають рідко.
Синя траса – проста (для новачків). Полога, ухил маленький, проте достатній для початківця, який засвоїв повороти, щоб проїхатися на швидкості. Без горбів і різких перепадів висот, але досить широка, що дає змогу робити повороти великого радіуса.
Червона траса – складна (для впевнених). Пологих ділянок практично немає, зрідка зустрічаються круті, але не довгі ділянки. На схилах, що користуються популярністю, людей завжди багато і поява горбів неминуча.
Чорна траса – найскладніша (для професіоналів або дуже досвідчених). На ній може бути цілинний сніг, горби, різкі перепади висот, круті повороти і дуже вузькі ділянки.
Чорна траса, позначена пунктирними лініями – для вільного катання цілиною, взагалі не підготовлена в класичному розумінні. Винятково для любителів фрірайду та для професіоналів. На вітчизняних курортах таке маркування не зустрічається.
«Буковель», с. Поляниця, Івано-Франківська область
Безумовно, найкращий курорт в Україні. Один із небагатьох вітчизняних із сучасними, швидкими витягами відомої австрійської компанії Doppelmayr, яка постачає обладнання в майже 100 країн світу. А в цьому сезоні на “Буковелі” анонсують відкриття безпрецедентної шестимісної канатки!
“Буковель” – це:
Цей ГК часто критикують за все підряд: високі ціни, велику кількість людей на трасах та високий травматизм, зазіхання на заповідні землі та інше. Але у “Буковеля” немає альтернативи і щороку кількість відвідувачів тільки зростає. У перші роки після відкриття (2003-2004 рр.) там відпочили 48 тис. чоловік, а у 2010-2011 рр. уже зафіксували 1,2 млн. відпочиваючих. При цьому лише 8—10% відвідувачів – іноземні туристи.
“Буковель” продовжує дуже активно розвиватися. Серед глобальних планів – будівництво трас загальною площею 379 га, після чого він має увійти до 50-ти найбільших гірськолижних курортів світу. А також мова йде про будівництво залізничної гілки, готельний комплекс економ-класу з аквапарком, критий паркінг на 3000 автомобілів, льодовий палац та ін.
Сезон 2020-2021 на “Буковелі” відкрили 4 грудня. Ціни на витяги залежать від періоду, яких на курорті виділяють три, та типу проходу – звичайний чи VIP. Зважаючи, що на вихідних та в святковий період приїздить справді багато людей і біля витягів утворюються великі черги, дорожча опція виглядає не такою і безглуздою. Також зверніть увагу, що часом пропонують знижки на абонементи на наступні роки або на поточний сезон, якщо купувати їх навесні-влітку.
Низький сезон (початок сезону – 16 грудня; 18 березня – 28 березня) класичний абонемент на два дні – 986 грн (493 грн/день, якщо купити зараз) або 1160 грн (580 грн/день в сезон).
Високий сезон (17 грудня – 1 січня; 7 січня – 17 березня) класичний абонемент на два дні – 1641 грн (821 грн/день, якщо купити зараз) або 1930 грн (965 грн/день в сезон).
Святковий сезон (2 січня – 6 січня) класичний абонемент на два дні – 2133 грн (1067 грн/день, якщо купити зараз) або 2510 грн (1255 грн/день в сезон).
«Драгобрат», урочище Драгобрат біля с. Ясіня, Закарпатська область
Знаходиться зовсім поруч, але дістатися туди – ціла історія. “Драгобрат” – найвищий гірськолижний курорт України – розташований на 1400 м н.р.м. Сніг в урочищі лежить довго – часом із листопада до травня: в той час, як в Одесі уже засмагають, на Драгобраті ще закривають сезон. І в цьому його перевага. Але великим недоліком є дорога в урочище – 14 км вгору і лише для посилених позашляховиків. Зазвичай, машини залишають в с. Ясіня і пересідають у місцеві ГАЗ 66 та УАЗ за додаткову плату. Десятки років йде мова про нову дорогу, я особисто навіть гроші на це здавала, але, ймовірно, це нездійсненна мрія.
Серед інших мінусів: потреба купувати декілька абонементів. Витяги на курорті належать різним власникам, отже кожен сам формує ціни і окремо від інших продає квитки. Відтак актуальні ціни на сезон дивіться на кількох сайтах – навіть тут на “Драгобраті” не можуть дійти згоди. Сайт-1. Сайт-2.
Гірськолижні витяги: “Вершина Карпат”: 2-місний, крісельний (1500 м), бугельний (800 м), мультиліфт-“тарілочка” (200 м)
“Карпатська чайка”: 2-місний, крісельний (1200 м), мультиліфт (200 м)
ГК “Драгобрат”: Doppelmayr (1200 м), бугельний ВЛ-1000 (1000 м), 2 мультиліфти (100 і 200 м)
«Оаза»: бугельні витяги (1100 м, 840 м, 300 м)
Зате на “Драгобраті” ви точно будете жити відносно недалеко від траси і неподалік одного з найкрасивіших карпатських хребтів – Свидовця. Це теж одна з переваг цього місця – дика природа і цнотливі схили для позтрасового катання (про це детальніше наприкінці матеріалу).
До слова, на Свидовці планували побудувати дуже великий гірськолижний комплекс (230 км трас, 60 готелів, 120 ресторанів і навіть власний аеродром), але вже декілька років триває судовий процес. Заручившись підтримкою міжнародних організацій та відомих людей (наприклад, світової зірки альпінізму Райнхольда Месснера), екологи та громадські активісти виступають проти будівництва, бо, на їхню думку, це загрожує всьому водному балансу Карпат. Деталі тут.
“Пилипець”, с. Пилипець, Закарпатська область
Другий після Драгобрату за висотою та другий із непоганими можливостями позатрасового катання курорт. Найвищі траси починаються з вершини гори Гимба (1497 м). Крісельний підйомник на “Пилипці” один і повільний (1650 м). Він працює весь рік – в теплу пору року підіймає любителів чорниці, бажаючих йти в похід полониною Боржава. Насправді це не полонина, а хребет — мальовничий гірський масив протяжністю більше 50 км. Крім того на ГК “Пилипець” влітку багато велосипедистів. У 2011 р. для любителів екстремальних спусків там відкрили велопарк. Три його траси вважаються професійними, вони щорічно приймають чемпіонати України.
Для лижників та дошкарів є траси на горі Гимба (загальна протяжність понад 10 км, найдовша з них — 5 км) та 4 спуски на горі Жид-Магура. Як і на “Драгобраті”, підйомники на ГК “Пилипець” належать окремим готелям, а відтак мають різні абонементи. Всього 6 бугельних витягів:
Для прикладу наводимо ціни у високий новорічний сезон для канатки (2019-2020):
Актуальні ціни перевіряйте на сайті.
“Подобовець”, с. Подобовець, Закарпатська область
Об’єднаємо його в один пункт разом із “Пилипцем”, бо це сусіднє село. Комфортний для тих, хто вчиться кататись на лижах, але може бути цікавий і для досвідчених користувачів. На окремих ділянках крутизна схилу сягає 45 градусів. Перші траси з підйомником у Подобовці обладнали ще в часи СРСР, коли планували створити Школу олімпійського резерву, а на трасі швидкісного спуску проводити всесоюзні змагання.
Зараз там працюють 3 бугельні підйомники (400 м, 1250 м та 1300 м). Є досить крута центральна траса і два пологіші “рукави” – вліво і вправо. Якщо знати маршрут, лісом можна навіть виїхати до підйомника ГК “Пилипець”. Взагалі відпочиваючі часто поєднують відпочинок у двох сусідніх селах і катаються поперемінно то на схилах в Подобовці, то в Пилипці.
Для прикладу наводимо ціни на витяги у високий минулорічний сезон (з 25.12.2019 до 14.01.2020):
Гірськолижні траси в с. Славське, Львівська область
Туризм у Славському почався ще у 18 ст., коли Галичина входила до складу Австро-Угорщини. Місцеві гори і ліси належали австрійським підприємцям Гределю і Шмідту, які звели там перші пансіонати. Після австрійців до туризму у Славському долучилися поляки: серед іншого, побудували туристичні притулки, трамплін та примітивний витяг на горі Погар. Коні ходили по колу і крутили велике колесо, на яке намотувався трос. Він був прикріплений до звичайних саней, в яких туристи їхали наверх.
Але відомим гірськолижним курортом Славське стало у 80-х роках 20 ст., коли там з’явилася крісельна дорога (2750 м), 6 бугельних витягів (перший побудували у 1968 р.), база «Динамо» на 180 місць, гуртожиток для спортсменів, кілька дитячих гірськолижних шкіл, біатлонний стадіон, 6 слаломних трас, сертифікованих за міжнародними стандартами, і проводилися щорічні чемпіонати СРСР та України. Значною мірою це сталося завдяки ініціативному Анатолію Архангельському, ім’ям якого зараз названа вулиця біля бази «Динамо».
Нещодавно про плани побудувати в Славському новий величезний курорт заявив львівський бізнесмен, власник корпорації OKKO Group, виходець із майже сусіднього Стрия та в минулому альпініст Віталій Антонов. Анонсовано, що у 2020 р. закінчується процес виділення землі (300 га), а будівництво має розпочатися уже у 2021 р. За різними даними, збудують 50-75 км трас та всю потрібну інфраструктуру. Варто зауважити, що мешканці Славського активно протестують проти, на їхню думку, незаконного виділення землі, однак не проти будівництва курорту.
В Славське їдуть передусім львів’яни, але воно має і велику перевагу – свою залізничну станцію, на якій зупиняються навіть поїзди дальнього слідування. Звідти до витягів на г. Тростян можна доїхати на ГАЗ-66 чи УАЗ (10-15 хв). Як і на більшості гірськолижних курортів України з різними власниками, підйомники в Славському не об’єднані в один квиток. Також зверніть увагу, що у всіх старих підйомників низька пропускна спроможність і у святкові та вихідні дні біля них утворюються великі черги, в яких можна стояти і по 40-60 хв! Зважайте на це, обираючи одяг та купуючи погодинні абонементи. Сайту про каталку в Славському також немає. Лише загалом про село.
Отож, де катаються в Славському.
Найвідоміші спуски – на горі Тростян (1232 м), 2 км від центру села: 11 трас різної складності, 1 одномісний крісельний та 7 бугельних підйомників. Гора ділиться на три частини: центральну (крісельний, 2 бугелі), північну (1 бугель) та популярну західну (4 бугелі). У верхній частині гори є круті спуски для досвідчених лижників, нижче – для початківців.
Гора Погар (1 км від центру). Працюють: 1 бугельний підйомник, 1 двомісний крісельний і 2 мультиліфти. Траса «КарпатЛижСпорт» освітлюється вночі.
Гора Кремінь (1 км від вокзалу). 3 траси для початківців і дітей, найвідоміша з них – “Політехнік”. Працюють 2 бугельні витяги «Політехнік», «ФМІ», є мультиліфт.
Гора Менчул (Варшава) (8 км від центру, біля с. Грабовець). 4 траси, здебільшого для досвідчених лижників, 2 бугельні витяги.
Гора Ільз. Бугельний підйомник (750 м) від готелю “Ільз”, який знаходиться на хуторі Решітка. Сайт.
Гора Високий Верх (6 км від центру). Траси: 6 синіх, 4 червоних та 1 чорна. Мультиліфт (250 м), 3 бугелі, 1 двомісний крісельний витяг від гірськолижного комплексу «Захар Беркут». У тамтешньої кріселки (2 800 м) є недолік – це її мала швидкість, а відтак і низька пропускна здатність (320 пас./год).
Ціни на квитки на сезон 2020-2021:
Будні дні крім новорічного періоду: 1 день – 700 грн, 3 год. – 500 грн.
Вихідні і святкові дні: 1 день – 800 грн, 3 год. – 600 грн.
«Плай», с. Плав’є, Сколівський район, Львівська область
Розташований одразу біля траси Київ-Чоп. Всього 5 трас: 3 червоні, 2 сині та чорні у верхній частині гори. Для підйому використовуються підйомники фірми Doppelmayr довжиною близько 1 км.
Актуальні ціни на низький/високий сезон:
1 підйом (бугель) – 90/100 грн
1 підйом (крісельний) 110/130 грн
Півдня (09:00-13:00) – 480/550 грн
1 день – 880/1000 грн.
Витяг «Майдан», с. Майдан, Жовківського району, Львівська область
Знаходиться на території бази “Чарівні озера”, розташованій 25 км від Львова. Один крісельний витяг, ціни на фото.
Також цікаво, що Майданське лісництво – одне з кількох місць в Україні, де в дикій природі живуть зубри. У 2010 р. на територію лісництва завезли 11 особин з Австрії, Німеччини і Польщі. Станом на 2018 р. поголів’я збільшилося до 33 тварин. Часом за ними можна спостерігати і туристам. Чи це можливо на час вашого приїзду, запитайте на ФБ-сторінці Нацпарку “Сколівські Бескиди”.
“Буковиця”, м. Борислав, Дрогобицький район, Львівська область
Розташований неподалік Трускавця і Східниці. Відносно нове місце – з’явилося у 2016 р., але вже прийняло чимало змагань. Дві траси – 1000 і 900 м. Крісельний чотиримісний, бугельний та навчальний витяги. Є снігові гармати та ратрак. Щодня з Трускавця, по вихідних – з Дрогобича курсує безкоштовний автобус.
Ціни на абонементи в сезоні 2019/2020:
Денний – 550 грн, півдня – 330 грн.
Витяг “Казкова поляна”, с. Поляна, Миколаївський район, Львівська область
Бугельний витяг (600 м) і гірка для початківців та дітей поблизу Львова (20 км). Ціни на фото.
«Тисовець», с. Тисовець, Сколівський район, Львівська область
В минулому – центр зимових видів спорту. Зараз там працює Навчально-спортивна база зимових видів спорту «Тисовець» — спортивний комплекс, який підпорядковується Міністерству оборони України, траси для бігових лиж (5, 10 і 15 км) та проводять змагання та тренування з біатлону і лижних гонок. Гірськолижних витягів чимало, але за попередньою інформацією, більшість з них не працює. Перевірити, чи не змінилося це на час вашого приїзду, можна, зателефонувавши за номерами на цьому сайті.
До речі, у Тисовці зареєстровано “найвищу точку православ’я”, яка занесена до книги рекордів України. Це храм пророка Іллі, зведений на висоті 1176 м.
Витяги в с. Орявчик, Сколівський район, Львівська область
Знаходиться зовсім поруч (2 км). Є два бугельних витяги біля готельного комплексу “Звенів” (960 м і 350 м).
Також зверніть увагу на “Їжак-парк” – великий тюбінговий комплекс неподалік Львова (с. Красів, Миколаївський район). Там обладнали найбільшу в Україні трасу для катання на надувних санках (500 м). 15 спускових доріжок для дорослих і дітей віком від 6 р., та одна для малят від 2 р. довжиною 100 м.
Траси в с. Ізки, Міжгірський район, Закарпатська область
Знаходиться неподалік сіл Пилипець та Подобовець, де теж можна кататися. Два підйомники (крісельний та бугельний), широкі траси, пункти прокату лижного спорядження, лижна школа. На горі є снігові гармати.
Актуальні ціни на звичайний/високий сезон (крісельний):
Повний день – 500/800 грн.
Пів дня – 400/500 грн.
“Красія”, с. Вишка, Великоберезнянський район, Закарпатська область
Колись цей курорт створювався як тренувальна база для олімпійського резерву. А зараз тут знаходиться найдовша траса України – 3,5 км. Працюють 3 крісельні та 1 бугельний витяг у верхній частині гори. Цікаво, що спільно з Патрульною поліцією Закарпатської області на ГК “Красія” запустили спільний проект з покращення порядку та безпеки на схилах у вихідні дні. Також на курорті допускається позатрасове катання.
Ціни на витяги: 1 підйом (оглядовий) – 100 грн
1 день (низький сезон) – 650 грн
1 день (високий сезон) – 850 грн.
“Бескид”. Знаходиться у селі Верхній Студений на території готелю «Бескид». Має 4 траси – 1200 м (перепад висот 250 м), траса довжиною 900 м (перепад висот 160 м), траса турбази «Едельвейс» — 1000 м та траса спорткомплексу «Адреналін» довжиною 400 м. Ціни у сезоні 19/20:
1 витяг — 50 грн
1 день — 400 грн.
“Синяк”, с. Синяк, Мукачівського району. Бальнеологічний та гірськолижний курорт. Три траси (1200, 950 і 400 м), бугельний витяг та мультиліфт. На території знаходиться джерело сірководневої мінеральної води.
“Ведмежа”, с. Поляна, Мукачівського району. Місце для початківців. Схили: 600 м, 300 м, 150 м, тюбінговий парк.
“Великий”, с. Калини, Тячівського району. Загальна протяжність трас 4,5 км, є траса для тюбінгу (250 м). Сайт.
Траса в комплексі “Воєводино”, с. Тур’я Пасіка, Перечинського району. Навчальний схил, дитячий підйомник. Траса середньої складності (900 м), бугельний підйомник. Сайт.
Готель “Катерина”, с. Поляна, Свалявського району. На території готелю облаштували невелику трасу та власний бугельний підйомник (600 м.), систему сніження. Сайт.
Готель “Ерней Лаз”, с. Шаян, Хустського району. На території комплексу працює гірськолижний витяг 250 м., 100% штучне засніження. Сайт.
Схил у Жденієво, Воловецького району. Траса – 800 м, бугельний витяг та мультиліфт розташовані на території готелю “eXtreme”.
«Сонячна долина», с. Бояни, Новоселицький район, Чернівецька область
Знаходиться неподалік Чернівців (15 км). 4 бугелі та єдиний у Чернівецькій області крісельний підйомник. Всі траси з’єднані між собою в декількох місцях, зокрема тунелем, що дозволяє легко міняти витяги. Працює система штучного засніження. Траси: зелена, синя, червона.
Тарифи на катання в сезоні 2019/2020:
“Мигове”, с. Мигове, Вижницький район, Чернівецька область
Схил на горі Мала Кічера, 2 траси (1100 та 1300 м). Відмежована траса для початківців – 100 м. Окрема траса для тюбінгу – 150 м. Працюють 2 бугельні витяги (1000 та 600 м). Траси освітлені, є нічне катання.
Тарифи на 2020-2021 (будні/вихідні):
Готель «Перевал Німчич», с. Підзахаричі, Путильський район
Два бугельні витяги (400 і 500 м). Сторінка на ФБ. Сайт.
«Протасів Яр», Київ (вул. Протасів Яр)
Спорткомплекс, розташований в центрі столиці, і гірськолижна школа для більшості її мешканців. Це перший гірськолижний комплекс Києва (працює з 1998 р), а також база олімпійської підготовки збірних України з гірськолижного спорту та сноубордингу. До “Протасу” просто дістатися, працює система штучного осніження, траси освітлюються, тому ввечері та на вихідних тут завжди багато людей, також часто проводяться змагання. 2 прості траси та 2 бугельних підйомника. Cезон 2020-2021 cтартував 11 грудня. Можна купити абонементи на весь сезон.
Ціни (будні/вихідні та святкові дні):
GoloseevSki Park, Голосіївський парк, Київ (вул. Генерала Родимцева, 8)
Найдовший схил у Києві з бугельним витягом (500 м).
Абонемент на 2 год. будні – 200 грн, вихідні – 300 грн.
1 підйом у будні до 16:00 – 20 грн, вихідні – 35 грн.
Інфо-центр (099) 450 08 80
NB: Цього літа стало відомо, що гірськолижний спуск «Вишгора» у м. Вишгород біля Києва зачинено назавжди.
Комплекс Gvozdoff, с. Гвоздів, Васильківський район, Київська область
Комплекс для новачків неподалік Києва відкрили у 2016 р. Довжина трас – 220, 200, 50 м. Бугельний витяг та мультиліфт для дітей. Траси освітлюються, є система засніження.
1 підйом – 40 грн для дорослих, 25 грн – для дітей.
«Водяники», с. Водяники, Черкаська область
У Водяники на вихідні їздять для різноманітності навіть кияни. Нова чотирикрісельна канатка і бугельний підйомник австрійської фірми Doppelmayr. Загальна протяжність трас – 2000 м, вони освітлюються, є система штучного засніження. Для дошкарів – сноуборд-парк із трьома лініями трамплінів і half-pipe (100 м).
Траса-А (800 м.), 7 трамплінів, червона
Траса-В (450 м.), синя
Траса-С (590 м.), зелена.
На сайті досі вказані минулорічні тарифи. Перевірити актуальну інформацію, плануючи поїздку, можна тут.
Лідер Східної України за кількістю обладнаних гірськолижних схилів – Харків.
«Альпійська Долина», поблизу с. Борова, Зміївський район, Харківська область Перший в Харкові (15 км від міської межі) комплекс із системою штучного засніження схилів. 2 бугельні витяги та траса 500 м.
Ціна: 1 підйом – 20 грн. 3 год. – 300 грн. (можна ставити на перерву).
Гірськолижний курорт «Екстрим-Стиль», м. Харків (вул. Альпійська, 3)
Схил довжиною 400 м, постійно працюють 2 бугельні витяги. Відкриття сезону 2020-2021 відбулося 12 грудня.
Ціна 1 підйом (робочі/вихідні) – 20/30 грн
2 год – 200 грн.
3 год. – 250 грн.
Комплекс «ХАІ», м. Харків (Електроінструментальний провулок, 6А) Під час ІІ світової на місці комплексу проходила лінія оборони Харкова і були окопи. У ентузіастів гірськолижного спорту Харківського авіаційного інституту виникла ідея створити гірськолижну трасу на перепаді висот. Яри засипали грунтом з котловану, призначеного для будівництва гуртожитку ХАІ. Так виникла рукотворна гора, на якій встановили бугельний підйомник та заснували гірськолижні секції.
Комплекс облагородили у 2005 р. Витяги: крісельний Leitner (300 м), бебі-ліфт (120 м). Траси довжиною 60-450 м. У вечірній час схили освітлені.
Абонемент на 1 год (будні/вихідні, святкові) – 60/100 грн.
“Аляска”, Маріуполь, Донецька область
Центр відпочинку на західній околиці Маріуполя, який має обладнаний схил із системою штучного засніження. Дві траси по 450 м можуть працювати, коли температура повітря опускається нижче -4 градусів. Можна також кататися на надувних камерах. Керівник центру Максим Долгих є багаторазовим чемпіоном України з гірськолижного слалому серед ветеранів та аматорів.
Ціни у вихідні (діти/дорослі):
1 год – 70/100 грн
2 год – 120/160 грн
3 год – 160/210 грн.
Цього сезону комплекс працює з 6.12.
Адреса: вул. Гранітна, 121
“Святогірськ”, с. Тетянівка, Славянський район, Донецька область
Комплекс, розташований на березі річки Сіверський Донець і пропонує для катання одну 650-метрову трасу з бугельним витягом. Сайту з актуальною інформацією немає.
Парк розваг «Лавина», Дніпро (вул. Космічна, 20)
Єдиний в Дніпропетровській області комплекс зимових видів дозвілля з ковзанкою, трасою для спуску на лижах (250 м) та окремою трасою для тюбінгу. У вечірній час освітлюється.
Action city, м. Березівка, Одеська область
Комплекс для початківців з південних областей, звідки до гір далеко – зручно приїхати на вихідні. 2 траси (650 і 700 м), 2 бугельні витяги і мультиліфт.
Вартість (низький/високий сезон):
«Сорочин Яр», с. Кам’янка, Полтавська область
Сезон 2020-2021 відкрили 12.12. – є снігові гармати, які компенсують відсутність снігу. Обладнані 2 траси по 300 м, навчальна та тюбінг-траса. 2 бугельні витяги по 260 м, 1 дитячий підйомник (180 м., крючковий “Дергунок”).
Ціни (сезон 2020-2021):
«Савич-парк», м. Тернопіль (вул. Генерала Тарнавського, 22А)
Ділянка є комунальною власністю міста, а у 2013 р. зявився інвестор, який взявся за реконструкцію. Ним став підприємець Віталій Кирилов, який має досвід роботи на гірськолижному курорті «Буковель». Він і назвав комплекс на честь керівника ДЮСШ «Екстрім» Ліщука Володимира Савича, який у 1985 р. в Тернополі започаткував гірськолижний клуб. Траса освітлюється у темний період доби. Усі ціни на фото.
Тюбінговий парк Vinny Land, с. Шкуринці, Вінницька область
Уже кілька років поспіль поблизу Вінниці (15 км) облаштовують гірку для катання на надувних санках. Цього року сезон там уже відкрили на початку грудня, бо працює система штучного сніження. Актуальні ціни – на фото.
Досвідчені лижники-бордери, яким уже нецікаво на класичних, твердих схилах, “йдуть в поля” – кататися позатрасово. Вважається, що саме під час фрірайду (вільного катання) по незайманому снігу якнайповніше розкриваються всі можливості дошки і гірських лиж. М’який, неутрамбований ратраком, свіжий сніг називають пухляк, їздити по такому – окреме задоволення і відчуття першовідкривача.
Щоб кататися позатрасово, потрібні не лише довші, ніж зазвичай, лижі чи дошка, а й додаткове обладнання: рації, лавинний щуп та лопата, спеціальний рюкзак із антиблокувальною системою та ін. Фрірайд – захоплення екстремальне, серед іншого, через можливе сходження лавин під час спуску.
В зв’язку з тим, що цілинний сніг здебільшого знаходиться високо в горах, до нього доводиться добиратися пішки або на вертольоті. Пішки – виснажливо, тому у 80-х рр. в Канаді вигадали хеліскі (heliski – helicopter+ski) – недешевий фрірайд, коли на вершину гори піднімає вертоліт.
Фрірайд в Україні з’явився приблизно 15 років тому: активісти своїми силами почали проводити фестивалі, на Яблуницькому перевалі з’явилася база хеліскі, знімали перші фільми (карколомні, видовищні фрірайд-відео користуються великою популярністю та навіть беруть участь у кінофестивалях). От одне з перших українських відео (2009 р.) – фрірайд на Чорногірському масиві в Івано-Франківській області.
А це відео 2016 р, коли уже з’явилися екшн-камери 🙂
Зараз центром фрірайду вважаються Пилипець і особливо Драгобрат – там є досить великі зони для катання цілиною неподалік витягів або можливість проїхатися на вершину на ратраках. Одразу кілька компаній пропонують фрірайд-тури наприклад, на Драгобраті – «Драгобрат фрірайд-центр» та Golden Ride.
Якщо ви почуваєтеся в силах спробувати катання по цілині, зверніть увагу, що це треба робити з професійним гідом та закінчивши курси лавинної безпеки. Хто зацікавився цією темою, може детальніше дослідити її на форумі.
Підтримати проект
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…
Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…
Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…
FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…
Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…