Для багатьох Канарські острови асоціюються лише з пляжним відпочинком, але там буде також цікаво і любителям активної відпустки. Як щодо підйому на величний і могутній вулкан Тейде (3718 м)? Це не тільки найвища точка Канарів, але і усієї Атлантики. Тейде знаходиться в центрі найбільшого острова архіпелагу – Тенерифе і насправді дуже популярний серед туристів. Ми з чоловіком не стали винятком, в планах було піднятися на вершину пішки, без допомоги фунікулера.
Тейде вважається однією з трьох найбільших вулканічних структур на планеті. Якщо міряти його висоту від дна світового океану, вона становить 7500 м! Вище лише два Гавайські вулкани – Мауна-Кеа та Мауна-Лоа. Тейде знаходиться у однойменному Національному парку, площа якого майже 19 га. З 2007 р. він входить в охоронний список ЮНЕСКО.
Вулкан можна назвати досить молодим, адже йому лише 170 тис. р. Що цікаво: Тейде – не перший вулкан на Тенерифе. Раніше на острові знаходився величезний стратовулкан, який після одного зі своїх вивержень обвалився та згас назавжди. Він створив дуже велику кальдеру Каньядас дель Тейде, діаметр якої складає 16 км. Це друга найбільша кальдера на світі (перша знаходиться в Танзанії). Саме її і заповнив повністю молодий вулкан, вершина якого знаходиться на висоті 300 м. над рівнем старого кратера.
Плем’я гуанчів, яке раніше проживало на цій території, ставилось до Тейде як до божества. До того ж вони були впевнені, що вулкан тримає небо. А коли стається виверження, це означає, що величний Тейде розсердився і його необхідно задобрити дарами. Вулкан настільки поважають та люблять місцеві, що навіть зобразили його на гербі острова.
Існує два способи дістатися вершини: пішки та на фунікулері.
Фунікулер/канатна дорога – найвища в Іспанії і досить швидко підніме до кінця кальдери. Вона обладнана двома кабінами, розрахованими на 44 пасажири, а час підйому становить приблизно 8 хвилин. Для такого підйому не потрібно жодних фізичних зусиль, головне добре переносити набір висоти. Але досить часто канатну дорогу закривають через погодні умови. Сильні пориви вітру на вершині бувають дуже небезпечними для підйому. Тому рекомендуємо перевіряти на офіційному сайті, чи працює фунікулер у конкретний день.
Також на сайті можна купити квиток для підйому та спуску і не гаяти час у величезних чергах біля підніжжя вулкану.
Якщо ви вирішили йти на вершину пішки, то потрібно знати от що:
- підйом і спуск займає цілий світовий день;
- щоб дістатися до самого піку, необхідно отримати спеціальний дозвіл, він видається безкоштовно. Майте на увазі, що кожного дня пускають тільки по 160 чоловік, плануйте сходження заздалегідь. Для цього необхідно заповнити анкету на сайті.
- дозвіл видається на певний проміжок часу, і важливо потрапити на пік саме у цей проміжок. Зверніть увагу, що черга охочих дуже велика. Наприклад, ми для свого сходження у березні заповнювали анкету ще у листопаді. Коли отримаєте дозвіл, обов’язково роздрукуйте його та майте із собою на час підйому.
- якщо ви хочете зустріти світанок на Тейде або помилуватися ідеальним зоряним небом, доведеться заночувати на туристичній базі Altavista Refuge. Вона знаходиться на стежці #7 на висоті 3270 м. Вартість однієї ночі для 1 людини становить 21 євро. Забронювати можна тут.
Кому заборонено підійматися на вершину Тейде?
- дітям до 16 років;
- вагітним жінкам;
- людям із хворобами серця, серцевою недостатністю та з проблемами дихальних шляхів. Якщо підвищений артеріальний та внутрішньочерепний тиск;
- якщо є схильність до гірської хвороби.
Як ми підіймалися на вершину Тейде
У березні (коли ми приїхали на Канарські острови), всі тропи для сходження були закриті через сильні снігопади та обмерзання схилів вулкану. Те ж саме стосувалося канатної дороги – її закрили. Крім того Національний парк Тейде не рекомендував сходження, але ми все одно вирішили йти за будь-яких умов, бо саме заради цього приїхали на Тенерифе.
Взагалі сніг і лід у березні – велика рідкість для Канарського архіпелагу. Тож з надією, що сніг розтане, ми дочекалися останнього дня подорожі і вирішили підійматися-таки зі східної частини гори, бо вона більше розтанула, ніж західна.
Вирушили стежкою Roques de Garciа (близько 5.5 км), а потім повернули нa Mirador de Pico Vjejo (2.1 км). Цей маршрут складніший, ніж той, що на протилежній стороні, бо стежка проходить між камінням та скелями, тому важливо мати гарну фізичну форму, щоб йти в швидкому темпі.
Ми вийшли ще до світанку. Не зважаючи на те, що був сонячний день і в першій половині дня дув не дуже сильний вітер, сходження було важким. Дорогою ми зустріли десь із 10 людей, але не всі вони йшли на вершину. Деякі просто гуляли або готувалися до змагань. Через крутий кам’янистий підйом часто збивалося дихання, тому ми часто зупинялися, щоб відновитися. З висоти Національний парк Тейде виглядав просто фантастично. Навіть якщо у вас немає намірів піднятися на саму вершину, просто прогуляйтеся по стежинам, які ведуть наверх, щоб насолодитись цією красою.
На висоті 3000 м. вже почався сніг і лід, про які попереджали паркові рейнджери, тому іти стало ще важче. Також дуже посилився вітер. Після 7 годин сходження ми врешті-решт дісталися до краю кальдери. Залишилося подолати тільки останні 300 метрів. І ось тут далися взнаки складні погодні умови. Ми не брали із собою кішки та льодоруби, тому продовжувати сходження було абсолютно неможливо. Хоча дозвіл на відвідання вершини у нас був із собою, ми вирішили далі не йти через високу небезпеку. Я не вважаю, що це наша поразка, навпаки, ми змогли вчасно стримати себе.
Загалом наш підйом та спуск зайняли 14 годин, і до підніжжя Тейде ми повернулися пізно вночі. Сходження на вершину видалося дуже складним і виснажливим, але у горах ніколи не буває легко. Такі моменти назавжди залишаються у пам’яті. Раджу якось спробувати – це буде незабутньо, просто повірте мені.
Альона Куклева, автор YouTube-каналу про незвичайнi подорожi,
всі фото авторки.
Будьте в курсі усіх новин та читайте цікаві історії про подорожі:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram, отримуйте сповіщення, використовуючи Твіттер, або стежте за нашим каналом у Telegram!