Державне агентство розвитку туризму України ініціює аудит туристичної сфери. Про це на прес-конференції заявила голова ДАРТ Мар’яна Олеськів. Вона презентувала статистику галузі за 2021 рік та розповіла про плани на 2022-й.

Йдеться про оцінку всієї системи туризму країни. Протягом останніх 30 років ніхто не складав повного переліку туристичних атракцій України та не аналізував проблематики кожної з них окремо та в комплексі з іншими.

“Досі точно невідомо, скільки в Україні природних, історичних, культурних та архітектурних пам’яток, у якому вони стані. Скільки готелів та скільки учасників ринку працює «в тіні», і який це відсоток від загальної кількості? Тому завдання номер один – зібрати весь масив даних у зручному форматі, і таким чином ідентифікувати відправну точку розвитку. Завдання номер два – сформувати стратегію та втілювати цілі, визначені нею”, – повідомляють у ДАРТ.

Ще одна мета ДАРТ на 2022 рік – спонукати українців частіше подорожувати власною країною, а також збільшити кількість іноземних туристів. “Ми розуміємо, що такі міста, як Одеса, Київ, Львів є цікавими для туристів. Але щоб спонукати мандрівників затримуватися в країні довше і залишали більше коштів, маємо їм запропонувати щось більше. Приїхавши у якусь локацію чи місто, турист має зацікавитися і подорожувати усім регіоном”, – переконані в агентстві.

Команда ДАРТ проаналізувала всі регіони і визначила з-поміж них пріоритетні. Згідно з дослідженнями, проведеними у 2021 році, найбільший потенціал у цьому плані мають південні, західні області та центральна частина країни.

Щоб туристам було комфортно подорожувати, держава активно інвестує в розвиток інфраструктури. В планах на 2022 рік:

  • Укрзалізниця запустить 10 нових поїздів Інтерсіті+ та побудує 500 нових спальних вагонів;
  • національний авіаперевізник Ukrainian National Airlines здійснить перший рейс;
  • модернізують 8 аеропортів і ще 2 збудують;
  • в рамках проекту “Велике будівництво” у 2022-2024 роках планують відремонтувати 15 000 км доріг та 810 мостів.

💡 Зверніть увагу: Путівники по регіонах та цікавих місцях України

Окрему увагу в ДАРТ планують приділити культурним та природним пам’яткам. Так у 2022 році в рамках програми «Велика реставрація», яка передбачає ремонт пам’яток культурної спадщини (зокрема замків, фортець, палаців та паркових комплексів), планують реалізувати 100 нових проектів і витратити на це 3 млрд грн.

Відновлюватимуть і деякі національні парки. Там з’явиться інфраструктура для туристів: території для кемпінгів, паркомісця, облаштовані туристичні маршрути. Передусім зміни торкнуться НПП «Святі Гори» в Донецькій області, НПП «Подільські Товтри» у Хмельницькій області, НПП «Карпатський» на території Івано-Франківської області, Карпатський біосферний заповідник у Закарпатській області, НПП «Голосіївський» у Києві.

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Укрзалізниця презентувала власний мобільний додаток!

Укрзалізниця нарешті запустила офіційний мобільний додаток! Про це повідомляє прес-служба …