У той час поки в Україні триває карантин і більшість людей сидить вдома, вільний час можна використовувати не на перегляд серіалів чи фільмів, а й збагачуватись культурно – відвідуючи віртуальні тури найкращими українськими художніми музеями!
Нижче ми зібрали шість українських художніх музеїв з хорошими (а іноді дуже хорошими) віртуальними 3D турами експозиціями:
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (Київ)
Сайт – https://khanenkomuseum.kiev.ua/
Віртуальний тур – https://khanenkomuseum.kiev.ua/uk/pro-musey/virtualnyi-tur
Наш фаворит! Сучасний сайт музею дозволить “відвідати” його навіть під час карантину скориставшись прекрасною віртуальною прогулянкою експозиціями історичного дому Ханенків та історичного дому Сахновських, а також переглянути фото усієї колекції у надзвичайно хорошій якості з детальним описом експонату та коментарями від куратора!
Музей Ханенків – чільний музей світового мистецтва в Україні, який презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. «Серцем» музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків – видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 – початку 20 століття.
Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам’ятка історії та архітектури. Зведений наприкінці 19 століття цей дім-палац зберігає неповторну ауру історії. Його фасад та інтер’єри оформлено в стилі «історизм» з використанням художніх рис готики, Ренесансу, бароко, рококо.
Друга будівля музею, розташована поряд, до 1919 року належала родині Сахновських, родичів Ханенків. Тепер в цьому домі розміщено постійну експозицію мистецтва Азії.
Музей західного і східного мистецтва (Одеса)
Сайт – http://museum.odessa.ua/
Віртуальний тур – http://museum.odessa.ua/3d-tur/
В арсеналі одеського музею чудовий 3D тур, а також фото експонатів у чудовій якості!
Одеський музей західного і східного мистецтва — один з найбільших художніх музеїв України. Його колекція вважається одним з найкращих зібрань зарубіжного мистецтва. Будівля музею є пам’яткою архітектури середини XIX в. — це палац, побудований в 1856-1858 рр. для видатного поміщика Абази за проектом архітектора Луї Отона.
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького та філіали (Львів)
Сайт – https://nml.com.ua/
Віртуальні тури:
- Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
- Українське мистецтво ХХ ст. НМЛ ім. Андрея Шептицького
- Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької
- Музей Леопольда Левицького
- Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського
- Музей Івана Труша
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького — одна з найвизначніших в Україні скарбниць пам’яток вітчизняної культури і мистецтва. Знаходиться у Львові: основний корпус — за адресою проспект Свободи, 20, другий корпус — за адресою вулиця Драгоманова, 42 (Палац Дуніковських). Закладений 1905 року греко-католицьким митрополитом Андреєм Шептицьким як приватна фундація, у 1913 року урочистим актом переданий у дар українському народові. Фонди музею налічують понад 150 000 одиниць збереження, репрезентуючи вікові традиції розвою української національної культури.
Дніпровський художній музей (Дніпро)
Сайт – https://artmuseum.dp.ua/
Віртуальний тур – https://artmuseum.dp.ua/?page_id=8594
Функціонал сайту дозволяє відвідати віртуальний тур на базі сервісу google maps.
Дніпропетровський художній музей відкрито у 1914 році за ініціативою членів художньої комісії Катеринославського наукового товариства. Перша експозиція Катеринославської картинної галереї була розташована у Потьомкінському палаці (нині Палац культури студентів ДНУ), де було репрезентовано 64 твори російських та українських митців. У 1920-30-ті роки, коли музей знаходився у будинку
Національний художній музей України (Київ)
Сайт – http://old.namu.kiev.ua/ua/gallery/whole-gallery.html
Новий сайт в стадії розробки – http://namu.kiev.ua/new/
Віртуальний тур – https://museum-portal.com/ua/museum/national-art-museum-of-ukraine
Старий сайт музею дозволить переглянути експозицію, проте, не у дуже хорошій якості. Маємо надію, що при розробці нового сайту не забудуть про 3D тур.
Музей був заснований наприкінці 19 століття як перший загальнодоступний музей Києва. Офіційне відкриття та освячення закладу, який здобув назву Київський художньо-промисловий та науковий музей імені государя імператора Миколи Олександровича, відбулося 30 грудня 1904 року.
Остання назва цієї інституції — Національний художній музей України — з’явилася 1994 року за часів незалежності української держави, що засвідчило найвищий статус музею як провідної колекції вітчизняного мистецтва, яка і нині залишається духовною скарбницею нашої країни, її гордістю та багатством.
Харківський художній Музей (Харків)
Сайт – http://artmuseum.kh.ua/
Віртуальний тур – https://museum-portal.com/ua/museum/kharkiv-art-museum
Функціонал сайту дозволяє переглянути експозицію музею у досить непоганій якості з інформаційними довідками. За допомогою сервісу museum-portal можна відвідати віртуальний тур музеєм.
Історія унікальної збірки музею веде свій початок від 1805 року – часу придбання Харківським університетом 2477 графічних аркушів західноєвропейських майстрів. У цю колекцію входили твори видатних художників XVI—XVIII ст.: А.Дюрера, Х.Гольціуса, Л.Джордано, П.Брейгеля Старшого, А. ван Дейка, Ф.Буше та інші.
Фонди Харківського художнього музею нараховують близько 25 тис. експонатів західноєвропейського, українського, російського живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового (зокрема східного) мистецтва XV—XXІ сторіч.
Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!