Ми живемо у чудовий час – подорожі стали більш доступними, і при правильному плануванні і ретельному підборі авіаквитків, за кілька годин можна опинитись на іншому кінці світу. Ніщо так не надихає і не наповнює, як візит у нову країну, на новий континент. Все більше і більше сучасних українців відмовляються від придбання дорогих авто або товарів на користь можливості подорожувати і це прекрасна тенденція!

Та коли у молодої сім’ї з’являється дитина, питання подорожей відходить на задній план. Більшість батьків відверто бояться літати з малюками, бо щиро вважають, що авіперельоти з дитиною це складно і незручно. У цій статті ми хочемо спростувати таку думку. Впевнені, що наші поради допоможуть вам подивитись на подорожі з дітьми під іншим кутом і ви з радістю літатимете з малечею і відкриватимете нові міста і країни разом!

Пройдемось по сновним питанням, які частіше за все хвилюють батьків.

1. Коли можна починати літати з дитиною

flight

Правилами деяких авіакомпаній прямо заборонено перевозити немовлят віком до 7 днів. Авіакомпанія може попросити від батьків розписку про те, що саме вони несуть повну відповідальність за будь-які наслідки перельоту, а також довідку від педіатра. Починаючи з тижневого віку можна сміливо подорожувати з малюком.

За відгуками досвідчених мандрівників – перельоти з немовлятами проходять набагато легше і спокійніше, у порівнянні з перельотами з дітьми 3-4 років.

Стосовно необхідності довідки для новонародженого – краще дізнатись у авіакомпанії заздалегідь.

 2. Які документи дитини необхідні для виїзду за кордон

  • Закордонний паспорт дитини
  • Свідоцтво про народження дитини
  • Віза – якщо необхіодно
  • Нотаріально завірений дозвіл на виїзд від батьків або одного з них, якщо дитина летить без супроводу батьків, або ж з одним із батьків.

 3. Вартість авіаквитків для дітей

  • infant – діти від 0 до 2 років. Тариф, який не передбачає окремого місця для малюка. Дитина подорожує на руках у дорослого. Вартість тарифу складає 10% від повного тарифу. Тут багаж може бути включеним або ні – все залежить від правил певної авіакомпанії. А от дитячий візочок майже завжди перевозять без додаткової оплати. Що стосується лоукостів, то вони також  практикують фікс прайс для інфантів на своїх рейсах.
  • Child – діти 2-11 років. Даний тариф передбачає окреме місце для дитини, у вартість якого входить реєстрація багажу за нормами як для дорослих. Ціна тарифу Child складає 50-75% від повного тарифу. Також, якщо ви хочете придбати окреме місце дитині віком до 2х років, квиток коштуватиме згідно тарифу Child.
  • Діти, які старші 12 років літають вже за повним тарифом. Але у різних авіакомпаній існують спеціальні молодіжні тарифи, за якими може бути застосована додаткова знижка.

4. Чи надається дитині окреме місце в літаку

Flight

У випадку, коли ви подорожуєте з однією дитиною до 2х років – місце не надається. Згідно тарифу Infant – немовля за 10% від ціни квитка летить на руках у батьків. Є авіакомпанії, які беруть за інфанта тільки аеропортовий збір. Якщо ж ви летите з двома дітьми віком до двох років, то вам доведеться викупити одне додаткове місце.

 5. Особливості реєстрації на рейс з дитиною

Для перельоту з немовлям найкомфортнішими у літаку є місця у першому ряду – більше вільного простору, менше пасажирів по сусідству, можливість встановити люльку для малюка – вона прикріплюється на стіні перед сидінням першого ряду.

Для того, щоб отримати місця у першому ряду, на реєстрацію потрібно приїхати якомога раніше, адже бажаючих на ці місця зазвичай чимало.

В більшості аеропортів, пасажирів з дітьми пропускають без черг, або проводять через стійки реєстрації для пасажирів бізнес класу, у частини авіакомпаній (Aegean) є стійки для пасажирів з дітьми.

Читайте також  SkyUp Airlines актуалізував багажні правила, а також тарифи на додаткові послуги!

Та утримувати місця на борту саме для вас не будуть, тому тут все залежить від вашої пунктуальності в першу чергу.

 6. Що брати з собою в літак

Flight

  • Їжу. Частіше за все, авіакомпанії мають на рейсах дитяче меню, воно замовляється при бронюванні авіаквитків. Але ситуації бувають різні, тому краще мати з собою добрий запас печива, фруктів, йогуртів, молочної суміші. Кількість їжі залежить від тривалості перельоту. Якщо вам летіти пару годин – не потрібно брати зайвого, розрахуйте скільки дитина з’їсть впродовж цього часу.
  • Воду. Зазвичай у літаках воду наливають безкоштовно, та буде краще, якщо ваша дитина матиме свій запас на весь період перельоту. Воду для дітей дозволяють проносити на борт літака, вона має бути запакована на момент огляду вашого багажу.
  • Льодяники. При зльоті та посадці літака, у малюка може закласти вуха. Льодяники у цей момент допоможуть знизити дискомфорт.
  • Одяг. Легкий, зручний, без складних застібок і десятків ґудзиків. Взуття так само – щоб легко знімалось і надягалось. На борту температура буває як жаркою, так і прохолодною, це треба враховувати. Не забудьте про змінні комплекти одягу для малюка і для себе – ситуації трапляються з дітьми різні.
  • Підгузки, серветки сухі і вологі, пелюшки для немовлят.
  • Іграшки. Дитина завжди радіє кожній новій іграшці, і якщо в політ ви дасте їй тільки но придбану іграшку, нова забавка може зайняти малюка на довгий час.
  • Гаджети. Планшет, телефон з іграми, програвач з мультфільмами – все це відволіче дітей у польоті. Навіть у випадку, якщо ви затятий противник гаджетів, дозвольте дітям їх на період перельоту, це збереже купу нервів і вам, і самим дітям.
  • Ліки. Обов’язково візьміть з собою на борт жарознижуюче, антигістамінне, щось від животика і краплі у вуха.

7. Як перевозити в літаку немовля

Як описано вище, немовлята подорожують на руках мами або тата, без окремого місця. Перед зльотом стюардеси видають батькам додаткові ремені безпеки, які фіксують дитину на руках дорослих. Не складно уявити, що дітям ці ремені не до вподоби.

Вдалим рішенням у такому випадку буде слінг або ерго-рюкзак, в якому малюк може затишно і спокійно проспати весь переліт.

Також, є авіакомпанії, які можуть пропонувати своїм пасажирам прикріпні люльки для немовлят.

Якщо ви берете для немовля окреме місце, дитина обов’язково має бути у автокріслі. Попередньо краще дізнатись вимоги до крісел у авіакомпанії, де ви плануєте бронювати квитки.

8. Чи можна брати з собою дитячий візочок

Якщо ви подорожуєте з дитячим візочком, то у випадку, якщо він задовольняє вимоги ручної поклажі – його можна буде взяти з собою на борт, якщо ж за габаритами він не проходить – біля трапу до посадки вам доведеться здати його в багаж.

Якщо ви часто подорожуєте з дітьми – придивіться до певних моделей візочків, які випускають спеціально для таких цілей -вони повністю задовольняють вимоги міжнародних стандартів авіаперевезень.

9. Інфраструктура для дітей і матерів з дітьми

Flight

У більшості аеропортів світу є окремо обладнанні приміщення, в яких матері з дітками мають змогу чекати свої вильоти в більш комфортних умовах, ніж зал очікування. На сайтах аеропортів можна подивитись де саме і в яких терміналах розташовані такі кімнати, яка вартість перебування в них, дізнатись перелік послуг, які там надаються.

Щож, ми описали найосновніші правила і моменти підготовки до перельоту з дітьми, дотримуючись яких у вас є всі шанси на приємну спокійну подорож. Чудового вам перельоту і яскравих вражень від нових країн!

 

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Українські мобільні оператори продовжили акції по пільговому роумінгу на 2023 рік

Українські мобільні оператори Київстар, Vodafone Ukraine та lifecell продовжили дію акцій …