На території Угорщини діють митні правила, які регулюють багаж туристів. Вони стосуються насамперед безмитного оформлення товарів для осіб, що в’їжджають до Угорщини з території країн, які не є членами Європейського Союзу.

Правила відрізняються в залежності від того, яким видом транспорту подорожує особа, і розповсюджуються на товари, що ввозяться нерегулярно, є некомерційними та знаходяться в особистому використанні подорожуючого або куплені як подарунки.

Що можна ввозити без сплати мита

Максимальне значення вартості товару, що знаходиться в багажу осіб, які в’їжджають на територію Угорщини для авіапасажирів складає 430 євро.

Для осіб, які подорожують іншими видами транспорту – 300 євро. Для пасажирів до 15 років ця сума становить 150 євро.

На одну особу можна ввозити 20 кілограмів цукру.

При визначенні кількості товару також враховується факт проживання у спільному господарюванні.

hungary border control
Фото: index.hu

Тютюнові вироби

Авіапасажир може ввезти на територію Угорщини:

  • 200 цигарок;
  • 100 папірос (вагою поштучно не більше трьох грамів) або
  • 10 сигар чи 250 грамів тютюну.

Для інших пасажирів (наземний транспорт):

  • 40 цигарок або 20 папірос;
  • 10 сигар або 50 грамів тютюну.
Читайте також  Чому літак - найбезпечніший транспорт і чому не варто боятись літати?

Алкогольні напої

  • не більше 1 літра алкогольних виробів з вмістом алкоголю понад 22% об. або понад 80 об. (не денатурат);
  • не більше 2 літрів інших напоїв зі вмістом алкоголю;
  • 2 літри напоїв з вмістом алкоголю не більше 22%
  • 4 літри виноградного пива
  • 14 літрів пива.

Слід враховувати, що для тютюну та алкоголю 100% безмитного кількісного обмеження визначаються окремо на кожний товар. Тобто сума відсотків визначених кількісних обмежень має не перевищувати 100%.

Якщо пасажир ввозить 40 цигарок, то надання митних і податкових пільг стосується тільки цієї кількості, решти тютюнових виробів (папіроси, сигари, тютюн) митні і податкові пільги вже не стосуються. Якщо ввозиться 20 цигарок(50% обмеження за кількістю), то можна ввезти без сплати мита та податків ще 5 сигар, або 10 папірос, або 25 грамів тютюну (решта 50% обмеження за кількістю).

Пальне

Якщо ви в’їжджаєте до Угорщини на власному авто, то пальне, яке знаходиться у стандартному баку для пального, не враховується. Додатково можна взяти каністру об’ємом не більше 10 літрів.

При перетині кордону державні органи перевіряють умови безмитного ввезення бензину і дизельного пального приватними особами.

Згідно з комплексною системою умов ввезення пального повинно бути нерегулярним, тільки для особистого використання, а кількість не повинна перевищувати комерційні кількості. При невиконанні будь-якої з умов можливості безмитно оформити пальне немає.

Якщо умови не виконуються

Якщо ви порушили будь-яку з умов, зазначених вище, то ввезення товару можна здійснити тільки після сплати всіх митних податків та зборів.

Отже, якщо загальна вартість визначених для перевезення товарів перевищує безлімітні рамки, але не перевищує 700 євро, ви сплатите суму з митною ставкою 2,5% з використанням митних марок.

Якщо сума товару, що ввозиться, перевищує 700 євро, доведеться заповнити єдину митну декларацію і сплатити суму згідно з комерційними митними ставками.

Слід також врахувати і те, що для людей, що подорожують разом, пільги не додаються. Також не можна розділити власні пільги з іншими особами.

Фото: Daily News Hungary, gasoline

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Алгоритм припинення самоізоляції для осіб, які повернулись з країн червоної зони

Центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував алгоритм припинення самоізоляції…