Один з найкращих способів побачити багато цікавого за короткий термін, відпочити та дізнатися більше про історію і природу своєї країни – це подорож на автомобілі. У цій статті пропонуємо ідеї маршрутів на авто по різних регіонах України.
Автомобільна подорож – це чудова можливість насичено провести вихідні дні, піймавши останні моменти тепла. Наша країна багата на природні пам’ятки та унікальні архітектурні ансамблі, на які варто подивитися. При цьому їхати далеко зовсім не обов’язково. Кожна з областей може похвалитися своїми об’єктами, гідними ознайомлення.
Навіть якщо ви не маєте власного авто, відмовлятися від цікавої поїздки не варто: сьогодні його легко можна взяти напрокат. Сервіс прокату 7Cars поділився з нами своїми ідеями цікавих маршрутів, куди варто поїхати восени цього року.


Херсон – Олешківські піски – Асканія-Нова

Мініатюрна подорож забере у вас лише день, за який потрібно буде подолати всього 167 кілометрів. Початок маршруту – в Херсоні біля залишків знаменитої Херсонської фортеці. Тут серед земляних валів поруч з Очаківськими та Північними воротами є унікальна архітектурна споруда – Свято-Катерининський собор.
Через 40 хвилин їзди ви потрапляєте в «українську Сахару» – Олешківські піски, які довгий час були закриті для туристів з-за проведення тут військових навчань. Після ознайомлення з пустелею потрібно буде проїхати дві години до заповідника Асканія-Нова. Знайомство з дикими тваринами у форматі відвідування місцевого зоопарку або замовленого сафарі допоможе дізнатися, як поводять себе рись, буйвол або зебра у природному середовищі. Таке своєрідне знайомство з півднем України відніме зовсім небагато часу, але принесе масу позитивних емоцій.

Олешківські піски. Фото ua-news.liga.net
Олешківські піски. Фото ua-news.liga.net

Чернівці та замки Тернопілля

У Тернопільській області збереглося близько 30 замків Середньовіччя. Тільки тут можна побачити таку кількість старовинних фортифікаційних споруд. Хоча багато з них вже встигли перетворитися на руїни, романтична і загадкова атмосфера робить їх досить мальовничими. Багато в чому це обумовлено умінням колишніх власників земель вибирати ефектні місця для своїх резиденцій. Маршрут по замках Тернопільщини розрахований на 4 дні. Більша частина маршруту проходить по трасі Е-40, яка, за винятком зими та початку весни, перебуває в досить пристойному стані.

  • Хотин. Розташована на правому березі Дніпра фортеця кілька разів змінювала господарів. Київська Русь, Польща, Молдавське князівство, Османська імперія – кожен період залишив на цій споруді свій відбиток. Вона неодноразово зазнавала руйнувань у битвах, та кожного разу була відновлена. Вважається, що фортеця бере початок від невеликого форту часів Київської Русі (10 століття), а її наймасштабніше розширення та укріплення відбулося за часів Данила Галицького.
  • Чернівці. Наш «маленький Відень» відрізняється яскравим архітектурним стилем. Україні він належить лише з середини минулого століття. До цього моменту, як і Хотин, Чернівці встигли побувати у складі Молдавії, Туреччини, Росії, Румунії та Австро-Угорщини. Серед головних окрас міста – православний собор Святого Духа, римо-католицький костел, центральна площа з Ратушою, а також будівля Чернівецького національного університету, у якій, зокрема, навчався Іван Франко.
  • Заліщики. Перші згадки про мальовниче село належать до середини 16 століття. У ньому багато пам’яток архітектури, які дивом збереглися до наших днів: декілька релігійних споруд (найстаріший серед них – костел святого Станіслава), палац Бруницьких (нині – відділення лікарні) та інші. Також тут є дендропарк з рідкісними деревами. Однак найбільш приголомшливий вид на це село відкривається з протилежного берега Дністра – села Хрещатик. Заліщики майже з усіх боків оточені річкою, що вигинається навколо села, утворюючи меандр.
  • Червоноград. Місце, знайоме багатьом любителям подорожувати по Україні. Дивовижний водоспад і замок у готичному стилі підносяться над пагорбом, який розташований поруч з гігантським кратером. Також тут варто оглянути вражаючий інтер’єр церкви святого Володимира (у минулому – костел) та Свято-Юрський монастир.
  • Чортків. Свою назву місто отримало від прізвища своїх засновників – Чартковських. Тут розташований досить добре збережений Чортківський замок, який слугував резиденцією відомих польських родів – Гольських та Потоцьких. Історія замку бере початок від дерев’яних укріплень кінця 14 століття, а свого нинішнього вигляду він почав набувати у кінці 16 століття. Особняки міста в готичному стилі та стара ратуша з каплицею надають Чорткову особливий європейський колорит.
  • Микулинці. Одне з найдавніших міст області розташоване трохи південніше Тернополя. Саме тут за часів Данила Галицького пролягав торговий шлях з Галича до Києва. Розташована в Микулинцях і фортеця – на сьогоднішній день єдина в Україні, що є населеною. Тут мешкає родина, що є нащадками служниці, якій нібито передала замок у власність графиня Рей. Неподалік від замку можна побачити Микулинецький палац: досить мальовничий зовні, однак всередині більшість приміщень займає звичайна лікарня.
  • Збараж. У північній частині цього міста можна побачити мальовничий Збаразький замок. Колись навколо нього була розташована Старозбаразька фортеця, яка захищала місцевість у часи визвольних походів. Всередині замку знаходиться музей, в експозиції якого можна побачити скульптурні зображення різних епох. А у самому місті можна знайти костел Бернардинців, збудований у стилі бароко та оздоблений скульптурами святих.
Читайте також  Сербія: як дістатись, де поїсти, що подивитись
Панорама Заліщиків, фото ukraine-is.com
Панорама Заліщиків, фото ukraine-is.com

Рівне, Волинь і Шацькі озера

Територія тисячі озер особливо прекрасна в осінній період. Тутешній запах опалого листя та грибів колись надихав Лесю Українку, даючи можливість подарувати людям незабутні рядки. Чотири дні автомобільної подорожі та 360 км шляху пройдуть по відносно хорошій дорозі. Часом вам доведеться зіткнутися з піщаним ґрунтом, але серйозного бездоріжжя по маршруту немає.

  • Клевань. З Рівного вирушаємо до цього селища, де варто насолодитися красою старовинної архітектури. Клеванський замок (заснований у 1475 році, на сьогоднішній день перебуває у напівзруйнованому стані), церква Різдва (18 столітті) та Благовіщенський костел (17 століття) мають свої вікові історії. А любителів романтики приваблює розташований неподалік знаменитий «Тунель кохання». Дивовижна пам’ятка природи утворилася завдяки потягам, що курсували серед густого лісового масиву, обламуючи маленькі гілочки та формуючи унікальний тунель.
  • Олика. Це маленьке селище, на території якого можна виявити залишки колись величного Олицького замку, а також два старовинні костели: Петра і Павла та Святої Трійці. Перший з них – один з найстаріших на Волині (1460 рік). Колись містечко оточували потужні укріплення, з яких на сьогодні зберіглася лише Луцька брама – пам’ятка архітектури національного значення.
  • Колодяжне. Досить невелике село (населенням менше тисячі осіб), яке прославилось завдяки Лесі Українці. Поетеса провела тут все своє дитинство – у будинку, придбаному для сімейства її батьком. Тут також жила мати поетеси – письменниця Олена Пчілка. У різні часи село відвідували Ольга Кобилянська та Іван Франко. В середині минулого століття тут було відкрито музей-садибу Лесі Українки, який варто відвідати.
  • Шацьк. Районний центр Волинської області, розташований недалеко від білоруського та польського кордонів. Архітектурних пам’яток тут небагато, але природа приголомшлива: з усіх боків містечко оточене озерами, каскад яких отримав назву Шацькі. Серед них і озеро Світязь – друге за розміром в Україні. Територія озер знаходиться під охороною (має статус національного природного парку), а поруч немає суттєвих джерел забруднення, тому тут зберіглася непогана якість води. У лісових масивах, що оточують озера, розташовано багато санаторіїв.
озеро Світязь, фото myukraine.org.ua
озеро Світязь, фото myukraine.org.ua

Подорожуючи Україною на машині, можна дізнатися багато нового про історію своєї країни та отримати відчутний внесок у власну скарбничку приємних спогадів. Обирайте маршрут, який вам до смаку, та вирушайте у дорогу!

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Путівник по Тернопільській області

На Тернопіллі немає ані гір, ані моря! Туди їдуть за замками та печерами. А ще там є: один…