Укрзалізниця планує відкрити нові внутрішні та міжнародні маршрути, оновити рухомий склад, підвищити якість та безпеку пасажирських перевезень. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час представлення «To do list» – змін, які плануються у сфері інфраструктури та транспорту до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та наступні 5 років, Захід відбувся 12 листопада 2019 року на залізничному вокзалі Харкова, повідомляє Мінінфраструктури.

Зокрема, залізничний перевізник планує відкрити нові міжнародні маршрути в сусідню Польщу, проте, які саме не уточняється. Особисто ми маємо надію на відновлення руху рейкового автобусу Здолбунів – Рівне – Ковель – Холм, виконання якого припинено у червні цього року, відкриття перспективного залізничного напрямку Львів – Люблін та збільшення кількості потягів та маршрутів Інтерсіті+.

Потяг “чотирьох столиць” перетвориться в потяг “п’яти столиць” шляхом додавання нової кінцевої станції – міста Таллінн. Також планується відкриття двох нових залізничних маршрутів в Брест та Гомель.

Нові міжнародні напрямки Укрзалізниці:

 • нові маршрути до Польщі (які саме не уточняється)
 • потяг п’яти столиць Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига – Таллінн
 • Львів – Мінськ через Ковель та Брест
 • Гомель – Київ
Читайте також  Усі потяги з України у Європу: ціни та розклад!

Нові напрямки у межах України:

 • Ужгород – Херсон через Миколаїв, Кривий Ріг
 • Запоріжжя – Івано-Франківськ через Дніпро
 • Запоріжжя – Чернівці
 • Київ – Ковель
 • Київ – Запоріжжя через Кривий Ріг
 • Лисичанськ – Одеса
 • Київ-Миколаїв- Херсон

Зазначається, що відкриття нових маршрутів відбудеться після оновлення рухомого залізничного перевізника. В планах Мінінфраструктури придбання у 2020 році  Укрзалізницею 2000 вантажних і 26 пасажирських вагонів, укладення договорів на 40 тепловозів та 200 електровозів, електрифікація 110 км колії для пришвидшення руху потягів, локалізація виробництва залізничної тяги в Україні. Також планується покращити рівень сервісу та комфорту для пасажирів, шляхом заміни освітлення у вагонах, оновлення постільної білизни, вдосконалення системи прибирання у потягах 🙂

«Укрзалізниця повернулася до складу Міністерства інфраструктури України і ми нарешті почнемо її змінювати. Це необхідно робити негайно, бо середній вік локомотивів складає понад 40 років, рівень зношеності вантажних і пасажирських вагонів – понад 85%, пасажирські перевезення та діяльність вокзалів збиткові для залізниці», – зазначив Владислав Криклій.

За словами Криклія, саме оренда або продаж майна, яке не використовується залізницею у профільній діяльності, а також концесія окремих об’єктів може стати джерелом додаткових коштів для запланованого переобладнання рухомого складу та покращення інфраструктури. Концесія залізничних вокзалів Миколаєва, Харкова, Дніпра, Хмельницького, Чопа, яка наразі опрацьовується, дозволить перетворити їх у зручні простори з торговими площами, кафе та готелями, забезпечити якісно вищий рівень сервісу для пасажирів та збільшити інвестиційний ресурс Укрзалізниці.

Зверніть увагу:

Фото з сайту Міністерства інфраструктури України

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Чорногорія дозволила в‘їзд громадянам України без обмежень

Чорногорія включила Україну до зеленої зони і дозволила в’їзд для громадян України б…