Італія – дуже гарна країна, і розповісти про неї за один раз неможливо. А тим більше все відразу подивитися. Але якщо після рішення Летимо в Італію ви взяли квитки до Риму, то Ватикан повинен увійти в обов’язкову програму відвідування.
Щороку це місце відвідують близько п’яти мільйонів людей. Ватикан цікавий як з архітектурної, так і історичної точки зору. Але головна проблема полягає в тому, що для покупки квитків треба простояти багатокілометрову чергу. А втратити три або чотири години на короткочасній подорожі зовсім не хочеться.
Тому питання про те, як заощадити час, дуже актуальне.

Навіщо потрібен квиток?

Зверніть увагу, що насправді купувати квиток зовсім не обов’язково. У місто пропускають всіх. і це абсолютно нічого не варто. Прогулянка по площі й відвідування собору Святого Петра – це те, де можна побувати під час безкоштовної екскурсії. Ці пам’ятки входять в ТОП найвідоміших в Римі.
Наявність квитка дозволяє побачити:

  1. Сикстинську капелу. Розписом цієї релігійної святині займалися Боттічеллі, Мікеланджело, а також Росселліні – всі вони представляють еліту Епохи Відродження;
  2. Палац і двір Бельведер. На території розташувалася кілька музеїв. Музей Пія-Климента з однією з найбільших колекцій античних скульптур і бюстів, серед яких Аполлон, Лаокоон з синами, Афродіта і Персей. Григоріанський Єгипетський музей. Він повністю присвячений Єгипту і збирати колекцію почав Григорій XVI. Вінчає споруду Двір Сосновій Шишки з незвичайним фонтаном. Ця споруда привертає увагу своєю величчю, фігура в багатьох культурах є символом життя.
  3. Ватиканську пінакотеку, де зібрані твори знаменитого Рафаеля і Леонардо де Вінчі, а також багатьох інших майстрів.
    Музеї Апостольського палацу. Серед них Станці Рафаеля. У перекладі з італійського станці – це кімнати. Туристи можуть спостерігати три приміщення розписаних кожна у своїй тематиці найбільшим Рафаело Санті. Один із залів відведено під розкішні Апартаменти Борджіа.
  4. Папський гараж – тут можна подивитися на транспорт понтифіків. Тут є вози, автомобілі, карети, а також карета для виступів і папамобіль.
  5. Історичний музей, який розповідає про життя пап останніх двохсот років.

Всі пам’ятки відкриті для відвідувачів у всі дні, крім неділі, з 8:30 ранку до 18:00. Каси закінчують продавати квитки за дві години до закриття. За пів години всіх відвідувачів просять покинути зали. Зверніть увагу, що під час великих свят, до яких відносяться Різдво, Великдень, День Петра і Павла та інші, Ватикан повністю закритий.

Як купити квиток без черги

Тим, хто бажає відвідати легендарний Ватикан і не хочуть стояти в черзі, стане в нагоді наступний ресурс https://tickets.museivaticani.va/home. На ньому можна купити квитки на необхідну дату абсолютно без черги. До речі, він дуже допоможе вам спланувати свою поїздку по часу і культурній програмі.
На сайті можна забронювати квитки, щоб їх отримати необхідно звернутися до охоронця біля каси. Вартість – 17 євро. Ще чотири доведеться доплатити за бронь, але на тлі багатогодинної черги – це дурниця.

Як доїхати до Ватикану в Римі

Все залежить від того, де ви розташувалися в самому Римі. Від центру міста до Ватикану можна прогулятися пішки, поєднати прогулянку з оглядом інших пам’яток.
Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу громадський транспорт, то вам потрібна червона лінія метро. Вихід зі станції Ottaviano знаходиться буквально у 200 метрах від входу в музеї. Врахуйте, що музейні ворота і площа Святого Петра знаходяться приблизно в кілометрі один від одного (близько 15 хвилин спокійним кроком уздовж Ватиканської стіни).
Також до Ватикану можна дістатися на автобусі від аеропорту Фьюмічіно. Частота рейсів кожні пів години. Поїздка в один кінець коштує – 6 євро, а в комплекті зі зворотним – 11. Тривалість поїздки майже годину.
Таксі в Римі коштує недешево. Для порівняння, поїздка аналогічна з автобусної буде коштувати майже 50 євро.

Чи можна відвідати Ватикан і побачити все цікаве безкоштовно?

При обмеженому бюджеті на поїздку зверніть увагу, що є дні, коли вхід в музеї безкоштовний. Це кожної останньої неділі місяця, за умови, що воно не потрапляє на святкові вихідні дні. Також вхід безкоштовний – 27 вересня в Міжнародний день туризму. Відмінність безкоштовних днів у великих чергах, які займають з 8 ранку, а запускати в Ватикан перестають о 12:30.
Компанія Фелічіта Тревел Груп допоможе вам підібрати тур на зручне для клієнтів час. Все, що потрібно зробити – це подзвонити по телефону +38 (068) 227-53-55 або звернутися в офіс за адресою: Київ, вул. Саксаганського 20, офіс 5.
Наші менеджери зроблять все можливе, щоб ви відмінно провели час за кордоном і на Батьківщині.

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Велика підбірка фільмів про альпінізм та сходження в горах

Наприкінці 2021 року на сервісі трансляцій Netflix презентували документальну стрічку “14 …