Ще у травні 2020-го року археологи під час розкопок знайшли унікальні підземелля XV століття у старому місті Луцька. Зараз тривають роботи з відновлення.

На цей час вдалось розчистити 120 квадратних метрів потаємних ходів під землею. Їх об’єднають під вежею Чарторийських з підземними тунелями вздовж костелу Петра і Павла.

Читайте також  Путівник по Волинській області

«Вони є дуже великі за площею і цікаві. Вони добре збережені. Дуже багато в цих підземеллях ще нерозвіданого, там ще дуже багато роботи для археологів, – коментує Луцький міський голова Ігор Поліщук. – Якщо об’єднати ці підземелля, а така можливість є технічно, то, безумовно, цікавість та тривалість цієї екскурсії буде більша».

lutsk1 e1610627674494
Фото: pershyj.com

Також триває облаштування території поруч з входом у підземелля: обладнали сходи, проклали необхідні комунікації, встановили освітлення та облаштували вентиляцію.

Під час розкопок археологи знайшли предмети вжитку минулих часів – залишки англійської кераміки, унікальне оздоблення каміну та інші артефакти.

artifacts e1610627593358
Фото: pershyj.com

У підземеллі планують облаштувати сучасний музей лицарства середньовічних часів. Деталей цієї ідеї поки не розкривають.

Луцькі підземелля — комплекс підземних лабіринтів XVI-ХVIII ст., досліджувати які почали у 1970 році. У ході виявили 50 підземних приміщень, де знайдено чимало побутових речей, знарядь праці.

Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України за версією сайту проекту ILoveUkraine.

Джерело: Волинські новини

Фото: pershyi.com, Погляд

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Підтримати проект

 

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкла…