Інше

25 фільмів про подорожі: нові, а також ті, які ви могли пропустити

Що тільки не називають фільмами про подорожі – це і фільми про відомих мандрівників та науковців, і фільми, дія яких відбувається в якійсь країні чи місті. Наприклад, стрічці Вуді Аллена “Вікі, Крістіна, Барселона” – частий завсідник збірок кіно про мандри. У ній багато про Вікі, Крістіну, їхнього нового знайомого, але мало про Барселону – цей фільм не про подорож, а про стосунки. Те ж саме і в іншій стрічці того ж режисера – “Римські канікули”: багато людей, але мало Риму.

Ми підготували для вас велику підбірку фільмів про подорожі, де вони, подорожі – справжні, тема розкрита, а режисерам вдалося передати атмосферу Дороги, пригод, міст, місць і країв. Більшість цих фільмів нові, а деякі не були на слуху, то ж ви могли їх пропустити. Їхні герої вирушають у різні подорожі – вимушено чи за покликом серця, на кемперах та машинах, у звичайну відпустку, до здійснення мрії, щоб довести наукову теорію, щоб зустрітися з коханою, в останні мандри в житті, рятуючись від нудьги. І ми їдемо разом із ними – автобанами і сільськими дорогами Європи, на плоту у Флориду, крізь джунглі, в гори Болгарії та Гімалаї, в Антарктиду, у відкритий океан. Тут є сімейні стрічки, настроєве європейське кіно, легкі французькі комедії, фільми зі спецефектами та навіть одна документалка, втім досить нетипова. А ще наприкінці невеликий бонус – список фільмів про подорожі, які ви точно знаєте, але які завжди можна передивитися знову.

Приємних вражень і гарних віртуальних мандрів!

Фільми про подорожі, які ви могли пропустити

“Розправ крила” (2019)

Один із нових фільмів про подорожі, а також один із тих, які можна дивитися всією сім’єю. Режисер – Ніколя Ваньє, який зокрема зняв красиву, зворушливу трилогію “Бель і Себастьян”. Сюжет: підліток Тома приїздить на канікули до свого батька, дивакуватого орнітолога. Але на юнака, захопленого гаджетами і іграми, батьківські експерименти з птахами в заповіднику, далеко від цивілізації наводять лише тугу. Проте все міняється, коли Тома раптом стає “гусиною мамою”. Він вирішує врятувати зникаючий вид диких гусей і відправляється в надихаючу подорож із «небесними ангелами» серед розкішних пейзажів Норвегії, Данії та Франції. Чудовий фільм, в основу якого лягли реальні події. Особливо гарна кінцівка: “Ми отримали планету в спадок від батьків і позичили її у дітей”

 

“Прогулянка Римом” (2017)

Ще одна сімейна стрічка, події якої відбуваються на фоні пам’яток столиці Італії. Сюжет: Франческо виповнилося 9 років, і йому подарували квитки до Риму, щоб здійснити його мрію: побачити знамениту Сикстинську капелу. Настав довгоочікуваний день поїздки, але непередбачувані обставини змушують сім’ю повернутися з Риму раніше. Франческо це не влаштовує, тож він вирішує втекти від мами і самостійно дістатися до Ватикану. Молодша сестра Марія втікає слідом за ним. Як будуть давати собі раду неповнолітні діти у Вічному місті та які пригоди на них чекають? Дорослим фільм може здатися нуднуватим і затягнутим, але дітям, імовірно, сподобається. Рим – прекрасний, діти – чарівні.

“Арахісовий сокіл” (2019)

Душевний і людяний фільм. Він не про великі географічні відкриття чи мандри, які ляжуть в основу романів, але про Подорож всього життя для однієї людини (або навіть трьох?). До своєї мети головні герої будуть іти, плисти та їхати. В центрі сюжету 22-річний Зак, у нього синдром Дауна і він мріє стати професійним реслером. Заради цього Зак тікає з будинку пристарілих, куди потрапив не зі своєї волі. Дорогою зустрічає одинака з душевною травмою Тайлера, який теж втікає. Тайлер вирішує допомогти Заку втілити мрію в життя. А ще до них дорогою приєднається Елеанор (Дакота Джонсон). Обов’язково подивіться!

“Романтики 303” (2018)

Юлія, студентка з Берліна, відправляється на кемпері в Португалію, щоб зустрітися зі своїм хлопцем. Дорогою вона бере попутника – студента-політолога Яна, якому треба в Кьольн, а взагалі в Іспанію. Молоді люди сваряться, розходяться, обговорюють глобальні питання, на кшталт комуністичні ідеї в сучасному світі, чому вижили пітекантропи або чим відрізняється секс від кохання? І звісно, закохуються самі. А в цей час за вікном автомобіля змінюються пейзажі Німеччини, Франції, Іспанії та Португалії. Фільм не сподобається любителям екшену та карколомних пригод. Це європейська, неспішна стрічка про дорогу, розмови по душам, закоханість та інші почуття. Обережно: можливо, вам сильно захочеться в авто-подорож Європою. Або закохатися 🙂

25 км/год (2018)

Ще один німецький фільм про дорогу. Два рідні брати практично не підтримували стосунки, але зустрілися на похороні батька. Несподівано їм приходить в голову ідея здійснити давню дитячу мрію. Колись тато подарував їм два мопеди, але сповна покататися брати так і не встигли. Тому вони вирушають на них на Балтійське море, де вже давно збиралися побувати. Цю поїздку брати організовують в пам’ять про батька і дитинство, що безповоротно минуло. Чи зможуть вони дістатися до точки призначення і здійснити свою мрію?

“Венеція кличе” (2019)

Французька комедія і ще один фільм про подорож на трейлері – цього разу до Венеції. Батьки старшокласника Еміля доволі ексцентричні люди. Наприклад, вони вважають, що їхній син повинен фарбуватися на блондина, бо блондинам більше щастить у житті. Також Еміль закоханий у Поліну, доньку заможних батьків, яка грає на арфі. Поліна виступатиме у Венеції і запрошує на концерт Еміля, а його сімейка вирішує поїхати разом із ним. Зворушливе перше кохання, красива Венеція, європейські автобани і кемпінги, зустрічі і прощання – непоганий фільм для одного разу.

“Скажені канікули” (2018)

Французька комедія про спільний відпочинок дуже різних людей. Маріон и Бен познайомились через Tinder і вирішили поїхати у відпустку в разом. Маріон – розв’язна і любить пригоди. Бен – будує плани і не боїться рутини, уже більше 10 років він завжди відпочиває в Біарріці. Як скоро вони з’ясують, що уявлення про ідеальну відпустку у них, м’яко кажучи, не збігаються? Для подорожі вибирають Болгарію, а ініціативна Маріон береться все організувати. Звідки ж їй було знати, що Бену не подобається відпочивати дикунами. І поруч з нею він буде мріяти не про обійми та поцілунки, а про комфортний номері в готелі і зручне ліжко.

 

“Париж почекає” (2017)

Американці Анні трохи за п’ятдесят, і на перший погляд, вона живе красивим життям. Внаслідок хвороби вона раптом скасовує поїздку з чоловіком до Будапешту і вирішує податися в Париж, а колега її чоловіка пропонує скласти компанію. Канни-Париж – не такий вже й довгий маршрут. Однак цього разу він затягується на кілька насичених враженнями днів, і попутники зовсім не поспішають приїхати. Прекрасна Франція, незрівнянна французька кухня і легка романтична комедія. У ролях: Алек Болдуін, Даян Лейн и Арно Віар.

“Час Каїрa” (2009)

Схожий із попереднім сюжет: Джульєтта приїздить до Каїра, щоб провести час зі своїм чоловіком. Але він не може з нею зустрітися, бо знаходиться в Секторі Газа – там почався конфлікт. В аеропорту Джульєтту зустрічає друг чоловіка Тарек, який проведе кілька екскурсій, щоб вона не нудьгувала. Вони жартують, обговорюють новини та подальші плани, разом обідають. Їхня закоханість поступово проявляється на фоні каїрських вулиць, пірамід, Нілу та екзотичної атмосфери арабської країни.

 

“Експрес до Маракешу” (1998)

Ще одна стрічка з арабським колоритом Африки і єдиний фільм у цьому списку, знятий ще до 2000-х, але все ж доволі маловідомий. Історія про Джулію (Кейт Уінслет) і двох її дочок, які приїхали в Марокко з Лондона. Опинившись у Марракеші, Джулія розуміє, що їй доведеться не легко, але повертатися в Лондон вона не збирається, а хоче почати нове життя в галасливому арабському місті. Одного разу вона зустрічає місцевого хлопця на ім’я Білал, в якого закохується. Разом із ним вони всією сім’єю намагаються вижити. Фільм – не шедевр, але любителям Північної Африки та Кейт Уінслет подивитися варто.

“Голий романтик” (2019)

Джейку щойно відмовила кохана, а ще й звільнив роботодавець-її батько. Хлопець зопалу погоджується взяти участь в одиночному пішому марафоні. Одягнений лише в набедрену пов’язку, він відправляється в подорож довжиною 4 тис. км уздовж західного узбережжя Австралії. Офіційна мета марафону – збір грошей на благодійність, проте потай Джейк сподівається знову привернути увагу колишньої дівчини. Раптом дорогою він зустрічає чарівну Валері… Простенький фільм на фоні австралійських пейзажів. Для жіночої аудиторії.

 

“У полоні стихії” (2018)

Фільм заснований на реальних подіях, це екранізація книги Темі Ешкрафт «Червоне небо вранці над морем: реальна історія кохання, втрати і виживання». Історія американської мандрівниці Темі, яка в 1983 р. прибуває на Таїті. Там дівчина знайомиться з британцем Річардом, який подорожує на власній яхті. Молоді люди швидко зближуються і починають дедалі більше часу проводити разом. Незабаром Річарду пропонують перегнати розкішну яхту в Каліфорнію, і Темі вирішує відправитися разом із ним. Але в Тихому океані судно несподівано потрапляє в потужний шторм. Майже 90% зйомок проходили у відкритому морі, в двох годинах ходу від берега, розпочинаючись іноді о 4-ій ранку і триваючи по 12 годин.

«Гонка століття» (2018)

Британська біографічна драма, з реальними подіями в основі, про авантюриста та яхтсмена Дональда Кроугерста. З надією врятувати свій бізнес та виплатити борги, приватний підприємець погоджується взяти участь в кругосвітній гонці за приз «Золотий глобус». Вже на початку змагання головною проблемою чоловіка стають неодноразові і прогнозовані з часу будівництва поломки яхти. Зрозумівши, що чесним шляхом йому не виграти, він наважується на авантюру.

В ролях – оскароносні Колін Ферт та Рейчел Вайс. Зйомки фільму були настільки екстремальними, що одного разу Колін Ферт потрапив до лікарні з вивихом бедра. Також це не перший фільм про Дональда Кроухерста, у 1986 р. на екрани виходив радянський фільм із такою ж назвою.

«Кон-Тікі» (2012)

Норвезька стрічка, присвячена експедиції відомого мандрівника та дослідника Тура Хеєрдала на плоту з Перу в Полінезію у 1947 р. Пройшовши з командою 4300 морських миль, Хеєрдал довів свою ж, не правдоподібну на той час гіпотезу про те, що острови Тихого океану могли заселити індіанці Південної Америки, які в давні часи здійснювали подорожі на великі відстані на плотах із бальсового дерева. Крім наукової цілі експедиція здобула ще одну – суттєво змінила уявлення про можливості людини.

Зйомки «Кон-Тікі» проходили в Норвегії, Болгарії, Таїланді, США, Швеції та на Мальті та Мальдівах. Стрічку номінували на премії “Золотий глобус” та “Оскар” як найкращий фільм іноземною мовою.

 

«У серці моря» (2015)

У 1819 р. американське китобійне судно «Ессекс» відправилося з порту в штаті Массачусетс в довготривалу експедицію на промисел. Через рік полювання перервав гігантський кашалот, довго атакуючи судно, аж поки воно не затонуло. Більше трьох місяців команда «Ессекса» боролася за виживання посеред океану. В основу фільму покладено реальні події. Цей випадок надихнув Германа Мелвілла на створення всесвітньо відомого роману «Мобі Дік».

Візуальний ряд сподобається любителям спецефектів: морська романтика тут захоплююча – шторми, гігантські хвилі, матроси на вантах. Цікавий факт: актори сиділи на дієті, вживаючи не більше 500-600 калорій на день, щоб схуднути і виглядати правдоподібнo в сценах, де екіпаж судна голодує.

“Спасіння” (2015)

Католицьку черницю Анну відправляють з Польщі служити в місію католицької парафії високо в Гімалаях. Сестрі Анні 25 років, половину життя вона провела в монастирі. І ось, перший раз у житті вона виїжджає в іншу країну, і не абикуди, а в Індію, і її автентичний регіон Ладакх. Черниця опиняється в абсолютно незнайомому світі, стикається з зовсім іншою культурою, з іншими енергіями і абсолютно іншою релігією. Загадковий світ Тибету і випадкові зустрічі на шляху приносять питання, але і відповіді.

 

“Шлях додому” (2010)

Драма австралійського режисера, знята за мемуарами колишнього польського військового Славоміра Равіча, арештованого НКВС. В 1940-му році Януша відправляють до одного з таборів ГУЛАГу в Сибіру, але він вирішує будь-якою ціною вирватися на волю. Януш та шестеро в’язнів: американець Сміт, росіянин-урка Валька, поляки – художник Томаш і 17-річний Казік, латвійський священик Восс і югослав Зоран організовують успішну втечу із табору. Втікаючи на Схід, вони добираються до Монголії. Проте, коли бачать зруйнований буддійський монастир та комуністичні символи, розуміють, що у Монголії теж залишатися не можна. Вирішують іти на Південь — до Індії через пустелю Гобі і Тибет, доходять до Гімалаїв, а потім до Лхаси, де їх радо зустрічають тибетські монахи. І врешті лише троє з утікачів добираються до Індії. Цікаве перевтілення Коліна Фаррелла, він зіграв російського кримінального злочинця Вальку.

 

“Все освітилося” (в іншому варіанті “Світло довкола”) (2005)

Молодий американець єврейського походження (Елайджа Вуд) намагається знайти жінку, яка врятувала його дідуся в часи Другої світової війни в українському селі. За допомогою місцевих, які погано розмовляють англійською, зробити це буде не так вже й просто. Стрічка знята за однойменним романом Джонатана Сафрана Фоера. У 1999 р. він справді відвідав Україну, намагаючись дізнатися більше про життя свого діда, і саме ця поїздка надихнула і певною мірою стала основою його книги. У фільмі з’являється циганська фолк-панк-група Gogol Bordello (це ансамбль, що зустрічає Джонатана на залізничному вокзалі в Україні), засновником і солістом якої є колишній киянин Євген Гудзь, він чудово зіграв роль перекладача Алекса (і його слав’янский акцент – це щось!).

 

“Прогулянка лісами” (2015)

Письменник Білл Брайсон вже багато років живе в Англії. Він намагається знову відчути себе по-справжньому щасливим і урізноманітнити життя, яке останнім часом стало нудним. Герой планує знову відвідати свою батьківщину – США, а також пройти складний і небезпечний маршрут Стежкою Аппалачів. Щороку кілька тисяч добре підготовлених туристів намагаються пройти його, але зробити це вдається лише 10%. Не зважаючи на це, Білл не збирається відмовлятися від своїх планів і шукає компанію. Всі приятелі відмовляються, погоджується тільки старий знайомий Стівен, із яким письменник колись був не в найкращих стосунках. Попереду у них труднощі, відверті розмови, нові знайомства і, звичайно ж, чудові краєвиди США. Книга Білла Брайсона «Прогулянка лісами. Двоє лінтюхів проти дикої природи» стала бестселером New York Times, її перекладено кількома десятками мов, також українською.

 

“Джунглі” (2017)

Молодий хлопець Йоссі (Деніел Редкліфф) залишає спокійне життя і вирушає в мандрівку Латинською Америкою. Протягом року він подорожує популярними туристичними маршрутами, поки разом із двома новими друзями не зустрічає таємничого Карла Рушпрехтера і не їде з ним у найменш досліджені ділянки джунглів, щоб відшукати стародавнє індіанське поселення, де начебто можна розжитися золотом. Те, що спочатку схоже на втілення мрії, уже невдовзі стає страшним тестом на виживання, віру та стійкість духу. Фільм заснований на реальних подіях, які сталися у 1981 р.

 

“Дитя джунглів” (2011)

Екранізація автобіографічного бестселера Сабіни Кюглер. На початку 80-х її батько, німецький лінгвіст Клаус Кюглер разом із дружиною і трьома дітьми відправляється в джунглі Нової Гвінеї, де він вивчає мову недавно виявленого тубільного племені. На відміну від інших членів сім’ї, восьмирічна Сабіна швидко освоюється на новому місці і опановує багато звичаїв і знання тубільців. Через дев’ять років життя в джунглях, вже сімнадцятирічною, вона змушена покинути Нову Гвінею. Дівчина потрапляє в школу-інтернат у Швейцарії, де зустрічається з абсолютно чужим для себе світом із труднощами та конфліктами. Дуже гарний, барвистий фільм, живописно знята природа, атмосферна музика і захоплююче життя в тропіках.

“Один тиждень” (2008)

Коли шкільному вчителеві Бену Тайлеру діагностують рак останньої стадії, він вирішує провести дні, які залишилися, в дорозі і збирається в свою останню подорож. Перетинаючи Канаду на мотоциклі, він знайде нових друзів, багато переосмислить, згадає нездійснені мрії. А головне зрозуміє, що не можна знайти сенс свого життя, не навчившись спершу його, життя, цінувати. Фільм-настрій для одного разу.

 

“Король бельгійців” (2016)

У той час як Ніколас III, король Бельгії, знаходиться з офіційним візитом у Стамбулі, на його батьківщині відбуваються надзвичайні події: Валлонія щойно оголосила про свою незалежність, і тому Бельгії фактично більше не існує. Щоб запобігти політичній кризі, Ніколас III вирішує якнайшвидше повернутися додому, але через атмосферну аномалію всі рейси зі Стамбула скасовано. Король і його «свита» вирішують спробувати дістатися до Бельгії інкогніто сухопутним шляхом, але це виявляється не так легко. Поїздка перетворюється на відчайдушну подорож Балканами, а також на внутрішні блукання короля, під час котрих Ніколас III намагається зрозуміти, ким він є насправді. Доволі нудний фільм, особливо зважаючи, що мова йде про Балкани, і Емір Кустуріца уже багато разів проілюстрував, як колоритно їх можна зняти. Втім стрічка була учасницею програми Венеційського кінофестивалю, а у 2017 р. навіть отримала Гран-прі на міжнародному кінофестивалі в Одесі.

 

“До краю світу” (2018)

Ву Фучунь – успішний бізнесмен, який хоче реалізувати сміливий рекламний трюк і летить в Антарктиду. Тим же літаком летить вчена Цзин Руї, яка прямує на полярну станцію. Однак починається сніжна буря і літак зазнає аварії. Ву і Цзин вдається вижити, але вони опиняються невідомо-де на неосяжних просторах Антарктиди. Порятунку чекати нізвідки, тому двоє постраждалих приймають рішення рухатися в напрямку полярної станції. Але у Цзин травма ноги, вона не може повноцінно ходити. Тепер все залежить від Ву, який досліджує місцевість. На межі фантастики, часом важко повірити в те, що відбувається. Імовірно, поява китайських фільмів про Антарктиду пов’язана з рішенням керівництва країни серйозніше закріпитися на континенті і обійти в цьому США та Росію. Зараз там 4 науково-дослідні китайські станції, і планується, що їх буде 10.

 

«Зустрічі на краю світу» (2008)

Єдиний документальний фільм у списку, власне, завдяки його не зовсім типовій документальності. Стрічка досліджує людей і місця в Антарктиді. Звісно, є всі ознаки документального кіно – архівна хроніка, історія, інтерв’ю з реальними дослідниками, але є і чимало художнього – трохи лірики, філософії, постановка світоглядних питань, вдумливий аналіз. “В цьому фільмі не буде про пухнастеньких пінгвінчиків”, – попереджає режисер. Насправді в цьому фільмі чимало цікавих моментів. Виявляється, в Антарктиді їдять морозиво. Виявляється, водій найважчого автобуса на світі раніше був політиком. Виявляється, на американській станції Мак-Мердо є навіть своя радіостанція, боулінг, банкомат і “такі гидотні речі, як студія аеробіки та клас йоги”. Плюс багато мандрівників із дивовижними історіями життя, які тепер досліджують найхолодніший континент планети, унікальні підводні зйомки та інше.

 

Фільми про подорожі, які ви точно знаєте, але які завжди можна передивитися знову

“Тепер я йду у дику далечінь” (2007)
«Дика» (2014)
«Їсти, молитися, кохати” (2010)


«Таємне життя Волтера Мітті” (2013)
“Мандрівка Гектора в пошуках щастя” (2014)
“Шлях” (2010)
“Стежки” (2013)
“Торкаючись пустоти” (2003)
“Щоденник мотоцикліста” (2004)
“Мистецтво подорожувати” (2008)
“Еверест” (2015)
“Поїзд до Дарджилінга” (2007)
А також “Термінал” (2004) з Томом Хенксом, який не зовсім про подорожі, але з несподівано актуальним сьогодні сюжетом.

Дарка Горова

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Дарка Горова

Останні записи

Новий потяг Київ – Братислава вже в грудні

Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…

5 днів тому

Знижка до 50% на автобуси в Польщу! Від 450 гривень!

Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…

5 днів тому

SKPL планує відкрити залізничне сполучення Варшава – Ковель!

Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…

1 тиждень тому

FlixBus: нова лінія з Києва до Мюнхена та новий партнер KLR Bus з рейсами до Іспанії та Німеччини

FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…

2 тижні тому

Halloween 2024: усі туристичні акції та розпродажі!

Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…

2 тижні тому

Wizz Air відкриває базу та збільшує кількість рейсів з Кишиніва

Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…

3 тижні тому