ЮНЕСКО внесла до Списку світової спадщини 33 нових об’єкти. Цього року об’єктів додали більше, ніж зазвичай, оскільки у 2020-му через пандемію COVID-19 комітет організації не зміг зібратися.

Серед нових об’єктів – Великі курортні міста Європи, які включають 11 міст у семи європейських країнах. До списку ЮНЕСКО увійшли:

  • Бад-Емс, Баден-Баден та Бад-Кіссінген (Німеччина)
  • Франтішкови Лазні, Карлові Вари, Маріанські Лазні (Чехія)
  • австрійський Баден
  • Віші (Франція)
  • Бат (Велика Британія)
  • італійський Монтекатіні-Терме
  • бельгійський Спа.

«Всі ці міста розвивалися навколо природних джерел мінеральної води. Вони свідчать про міжнародну європейську курортну культуру, яка розвивалася з початку XVIII століття до 1930-х років … У сукупності ці об’єкти уособлюють значний обмін людськими цінностями і досягненнями в медицині, науці та бальнеології», – повідомили в ЮНЕСКО.

Також до списку потрапили унікальні аркади Болоньї (Італія), тропічні ліси та болота національного парку Колхеті (Грузія), зимове курортне місто Ніца (Франція) та інші.

До речі, є й такі об’єкти, у яких комітет забрав статус об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО. Так, через велику кількість запланованих та реалізованих будівельних проєктів історичний статус пам’ятки втратив Ліверпуль.

Головною метою Списку світової спадщини ЮНЕСКО є зробити відомими та захистити унікальні об’єкти. Об’єкт може потрапити до Списку, якщо відповідає ряду критеріїв, наприклад, свідчить про взаємовплив людських цінностей протягом певного історичного періоду, є унікальним чи винятковим для культурної традиції чи цивілізації тощо.

Джерело: euronews

Фото: Trip Advisor

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Підтримати проект
Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Польща визнала індійську вакцину Covishield!

Польща стала ще однією країною ЄС, яка визнала вакцину вакцину індійського виробництва Cov…