ЮНЕСКО визнала Косівську мальовану кераміку нематеріальною культурною спадщиною людства. Наступним до цього списку може потрапити кримськотатарський «Орнек».
Оновлений список світової культурної спадщини приймали на 14-й сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культури, що відбулася 12 грудня.
Українська презентація традиційної косівської кераміки переконала експертів.
Членкиня Національної спілки художників Марія Гринюк пояснює, що її унікальність – у сюжетних мотивах. На глиняних виробах присутні сакральні мотиви, сюжети з побуту гуцулів, австрійського війська.
Окрім того, з мистецької точки зору привертає увагу й кольорова гама – косівська кераміка завжди виконана у трьох кольорах – зеленій, жовтий та коричневий на білому тлі. Зрідка додаються також сині вкраплення.
Створюють її у місті Косів, селищі Кути та селі Пістинь на Прикарпатті. Цьому мистецтву вже близько двохсот років.
Визнання ЮНЕСКО вимагали близько шести років. У списку культурної спадщини вже є Петриківський розпис та козацькі пісні Дніпропетровської області.
Фото: kushnirceramic, kosivceramics
Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!