В Україні для туристів відкрили чотири маяки. Відтепер всі, хто мріяв побувати на об’єкті, зможуть це зробити. Поки що відвідати можна Воронцовський маяк в Одесі, Сіверсів Передній маяк у Миколаєві, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній маяк в Херсонській області.

«Маяки є не тільки об’єктами навігації, а й культурною та історичною спадщиною України, — вважає міністр інфраструктури Владислав Криклий, — Тому відтепер вони будуть не лише забезпечувати безпеку на морі, а й приймати в себе туристів».

Для відвідання визначать певний час у вихідні дні. Забезпечувати відвідування маяків будуть співробітники державної установи “Держгідрографія”.

Воронцовський маяк

Воронцовський маяк — це найперший маяк, закладений в Одесі. Його звели 1815 року, але добудували 1827 при генерал-губернаторові, князі Воронцові, чому й отримав в народі назву Воронцовського.

Маяк являє собою сімнадцятиметрову башту, звужену догори. До 1867 року освітлювався маяк за допомогою 13 ламп з олією, а світло його було видно на 20 миль.

30 листопада 1867 року Воронцовський маяк оснастили електричними лампами, і він став першим в Україні та четвертим у світі електричним маяком.

У 1941 році радянські війська, відступаючи, підірвали маяк. Новий звели лише 1953 року, давши йому назву Рейдовий. Проте за традицією його називають Воронцовським.

Читайте також  Наші Мальдіви - морський відпочинок на українських островах!

Сіверсів Передній маяк

Цей маяк було встановлено у 1866 році на Сіверсовій косі, і він являв собою дерев’яну башту у формі зрізаної піраміди з ліхтарями. Сіверсів Передній маяк забезпечував безпечне проходження суден у річці Буг. Сіверсова коса та її глибина змінювалась внаслідок штормів, тож маяк перебудовували кілька разів. У 1886 році замість дерев’яної спорудили кам’яну чотиригранну башту із двоповерховим житловим будинком та рефлектором, що світив червоним вогнем. Пізніше колір вогню змінив білий.

Сіверсів Передній маяк востаннє модернізували у 1975 році. Верхня частина його зараз помаранчева, а нижня – біла. Він свитить яскравим білим вогнем та забезпечує дальню видимість на 16 миль навіть вдень.

Генічеський маяк

Був зведений у 1879 році французькими спеціалістами під керівництвом історика Фердинанда Врангеля.

Генічеський маяк являє собою білий двоповерховий будинок з чотиригранною вежею посеред фасаду. 6 років під час російсько-турецько війни він не функціонував, а служив лише навігаційним знаком.

Востаннє реставрували маяк у 1966 році, у 1977 там встановили додатковий білий вогонь, у 1990 – радіомаяк.

Генічеський маяк забезпечує видимість на 10, 4 милі.

Станіслав-Аджигольський Задній маяк

Є найвищим маяком України. Побудований у 1911 році, свою назву отримав від озера Аджиголь. Інженери, які зводили його, відпрацювали нові елементи збірки. Так побудували 70-метрову споруду зі сталевих стрижнів, яка має дивовижну міцність – вона здатна витримати шторм будь-якої сили.

Всередині ажурної металевої конструкції є невелика будівля х камбузом, машинним відділенням, кімнатою для вахтових працівників та радіовузлом. З його вершини можна побачити Кінбурнську косу, сотні островів гирла Дніпра та Дніпровський лиман.

Надалі Міністерство інфраструктури планує розширити переліків маяків, які зможуть відвідати туристи. А поки у вас є час провести день на одному з чотирьох неймовірних маяків, вже доступних для огляду

Фото: List.in.ua, sea-family.in.uaUkraїner

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Польські залізниці дарують безкоштовний проїзд для дітей 1 червня!

Польський залізничний перевізник PKP Intercity анонсував безкоштовне перевезення дітей по …