Airbus презентував концепцію трьох екологічних літаків, у яких під час польотів не буде викидів вуглекислого газу у повітря. Їх використання планують почати у 2035 році.

Це перші у світі пасажирські авіалайнери, що повністю працюватимуть на водні, — повідомляє Airbus. Концепти отримали відповідну назву – ZEROe.

Всі літаки мають різні концепції: перші два схожі на існуючі авіалайнери, а третій має футуристичний вигляд.

Один з них працюватиме на водневому гібридному реактивному двигуні, а водень у рідкому вигляді перевозитимуть у хвості за перегородкою, що забезпечить герметизацію салону.

Airbus Zeroe Фото: Airbus

Він зможе перевозити від 120 до 300 пасажирів на відстань до 3700 кілометрів.

Другий прототип схожий на звичайний регіональний турбогвинтовий літак. Літак зможе літати на відстань до 1800 кілометрів з сотнею пасажирів на борту.Airbus Zeroe2 Фото: Airbus

Читайте також  Wizz Air відкриває дочірню компанію в Абу-Дабі

Найфутуристичнішою для сучасної авіації є концепція третього авіалайнера. Досі така концепція не використовувалась для цивільних перевезень.

Весь фюзеляж являтиме собою крило, всередині якого розміститься салон на 200 пасажирів та паливні баки. Літак зможе виконувати міжконтинентальні перельоти.

Фото: Airbus

«Це історичний момент для комерційного авіаційного сектору. Ми плануємо відігравати провідну роль у найважливішому переході, який коли-небудь спостерігався в цій галузі», – прокоментував виконавчий директор Airbus Гійом Форі.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Рада ЄС рекомендує змінити правила подорожей в умовах пандемії COVID-19

Рада Європейського Союзу затвердила нову рекомендацію щодо забезпечення безпечного та віль…