Пандемія COVID-19 дещо «підрізала крила» мандрівникам та звузила радіус подорожей. Сподіваємось, у 2021 році все зміниться. Тому публікуємо ТОП-10 кращих місць для відвідування після пандемії за версією туристичного путівника Lonely Planet.

1. Місто Петра, Йорданія

Старовинне місто Петра входить до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та є одним із семи чудес світу за версією голосування у 2007 році.

💡 Українські об’єкти у списку Світової спадщини ЮНЕСКО

The Monastery, Petra, Jordan
Фото: Nigel Harris

Петра розташована в пустелі серед пісків і кам’яних глиб. Всі споруди, які є в місті – це вирізані у скелях ніші, храми, гробниці.

2. Галапагоські острови, Еквадор

Саме після відвідин Галапагоських островів у 1835 році Чарльз Дарвін розпочав працювати над теоріями еволюції та природного відбору. Цей об’єкт – унікальний живий музей. Сюди їдуть знайомитися з дивовижною природою, адже основні пам’ятки тут – це тварини і птахи.

Galapagos Islands
Фото: Cyrielle Beaubois

Ви побачите слонових черепах – найбільших сухопутних черепах у світі, морських ігуан, галапагоських морських левів, пінгвінів, бакланів, канюк.

3. Національний парк Улуру-Ката Тьюта, Австралія

У Національному парку Улуру розташована однойменна скеля – одна з найвідоміших пам’яток Австралії. Це священне місце для корінних жителів – племені анангу.

Парк відзначається також різноманітною флорою (близько 420 видів рослин) та фауною.

У заповіднику є близько кілька піших маршрутів різної протяжності, розрахованих на відвідувачів з різним рівнем підготовки. Найбільш популярний – стежка скель Улуру.

4. Дельта Окаванго, Ботсвана

Окаванго – «ріка, яка ніколи не знаходить моря». Вона зникає в пісках, утворюючи 15 тис.кв.км лабіринту з лагун, каналів, островів в північно-західній Ботсвані.

Тут надзвичайно гарна природа: тисячі видів птахів та риб, слони, зебри, дикі буйволи, жирафи, бегемоти.

Makoro trip in the Okavango Delta
Фото: Diana K

Найкращий спосіб побачити дельту – подорож на дерев’яних каное або мокоро водними шляхами дельти або сафарі.

5. Єллоустонський національний парк, США

Національний парк Єллоустон – перший у світі національний парк, міжнародний біосферний заповідник та об’єкт ЮНЕСКО.

Розташований у США на території штатів Вайомінг, Монтана та Айхадо.

Yellowstone National Park
Фото: FX Stapleton

Парк відомий численними гейзерами та іншими геотермічними об’єктами, багатою живою природою, мальовничими ландшафтами.

У парку росте близько двох тисяч видів рослин, кілька сотень видів ссавців, птахів, плазунів та риб, в тому числі ті, що знаходяться під загрозою знищення.

6. Озеро Блед, Словенія

Альпійське озеро Блед – одне з найгарніших місць у Словенії. Курорт привабливий для мандрівників в будь-яку пору року – влітку на березі озера працюють два пляжі, а взимку сюди з’їжджаються любителі лижного спорту.

💡 Словенія: що подивитись? Повний путівник по країні!

7. Водоспади Ігуасу на кордоні Бразилії та Аргентини

Висота водоспадів Ігуасу складає близько 82 метрів, а ширина – близько 4 тисяч метрів.

Комплекс із 275 водоспадів утворює неймовірно гарну область з безліччю острівців. Для того, щоб туристи могли помилуватись природою, є оглядові майданчики.

💡 Подорож на водоспади Ігуасу. Гід парками Бразилії і Аргентини.

Iguazu Falls
Фото: Barry Herman

8. Храми Ангкора, Камбоджа

Ангкор – це область у Камбоджі, де знаходяться численні руїни храмів древньої Кхмерської імперії. Кожен храм – особливий і є прикладом певного етапу розвитку імперії.

Центральною частиною Ангкора є місто Ангкор Тхом, оточене глубоким ровом з водою і 8-ми метровими стінами довжиною 3 кілометри. Тут знаходився палац короля Джаявармане VII, частина храмів та важливих державних будівель.

9. Солончак Солар-де-Уюні, Болівія

Солончак Уюні – найбільша та найгарніша солона рівнина на планеті. У давні часи він був величезним солоним озером Мінчін. ісля повного висихання озеро перетворилось на солону пустелю площею 10,5 кв.км.

Щороку болівійці видобувають тут близько 25 тисяч тонн солі.

У дощову пору солончак перетворюється на величезне дзеркало.

Salar de Uyuni
Фото: Lucas Fabr?cio

10. Кільце Аннапурни, Непал

Кільце Аннапурни або трекінг навколо Аннапурни – піший туристичний маршрут в Непалі, що проходить вздовж схилів гірського масиву Аннапурна на території однойменного нацпарку.

Вважається одним з наймальовничіших туристичних маршрутів. Стартує у рисових полях. слідує пасовиськами яків, а після учасникам доводиться долати засніжений перевал Торунг Ла.

Annapurna Circuit
Фото: David Min

Також цього року Lonely Planet вирішили відзначити тих, хто доклав максимум зусиль для розвитку сталого туризму у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Так, визначили кращого сторітеллера року – Сорайю Абдель Хаді, яка описувала екологічний туризм та відповідальні підходи до мандрів.

Пішим маршрутом року визначили Le Vie di Dante в Італії, що пропонував туристам прогулятись визначними місцями для автора «Божественної комедії».

Краща програма з порятунку дикої природи – Руанда (Східна Африка), яка допомогла врятувати вимираючий вид дикої гірської горили та створила в процесі план сталого зберігання дикої природи в регіоні.

Кращий напрямок, що розвивається – острови Антигуа та Барбуда, які продемонстрували готовність до відновлення та розвитку після спустошливого урагану Ірма у 2017 році.

Кращий залізничний туристичний маршрут – потяг Rocky Mountaineer в Канаді, які заради збереження краси гірських масивів скоротили викиди вуглекислого газу, збільшили утилізацію відходів та стали партнерами організацій із захисту місцевої дикої природи.

Більше номінацій:

  • кращий гастрономічний напрямок – Греція
  • кращий велосипедний маршрут – дорога Virginia Mountain Bike Trail в США
  • краще житло – екоготель Grootberg Lodge в Намібії
  • кращі острови – острови архіпелагу Палау в Мікронезії
  • кращий міський напрямок – Гетеборг (Швеція).

Головне фото: s_wh

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ призначила новий потяг Чернівці – Ужгород! Квитки від 289 гривень

Укрзалізниця призначила новий потяг №345/346 Чернівці — Ужгород, який відновить прямий зал…