Як правильно орендувати авто за кордоном, щоб не переплачувати? Зібрали для вас корисні поради: що необхідно врахувати, на чому можна заощадити та які пункти договору краще прочитати двічі. Дані правила підходять фактично для будь-якої країни, хоча всюди можуть бути свої локальні особливості.

Основна ж порада – читати правила оренди авто при бронюванні в інтернеті та в офісі прокатної компанії та уважно оглядати автомобіль на предмет найдрібніших пошкоджень кузова, скла та салону під час прийому!

car rental guide 1

Базові правила, що дозволять зекономити на оренді машини за кордоном

1. Зберіть друзів. Машина найбільш вигідна, якщо їхати компанією з 3-4 людей. Лише в деяких країнах оренда авто виправдана у розрахунку на двох. Наприклад, в Ізраїлі чи Ісландії, де високі ціни на проїзд громадським транспортом, або у США, де великі відстані. Натомість є країни, де громадський транспорт настільки дешевий, що орендувати машину немає сенсу. Наприклад, в країнах Азії.

2. Виберіть машину економ-класу. Малолітражні авто коштують дешевше на 30% і навіть 50%, а також витрачають менше пального. Вартість пального — одна з витрат, яку потрібно оцінювати одночасно з прийняттям рішення про оренду авто. Середня ціна бензину – 1 – 1.5€/л. У деяких країнах вона може сягати і 2-2.5€, наприклад у Туреччині

3. Перевірте вік водія та стаж водіння. Часто прокатні компанії беруть додаткову комісію 10-20 €/день, якщо водій молодше 23 чи 25 років. Деякі ж не надають в оренду машини водієві віком до 21-го року. Іноді також дивляться на стаж водіння — коли були видані права.

4. Оберіть вигідну страховку. Як правило, страховка збільшує суму оренди вдвічі чи втричі. Наприклад, в Португалії можна знайти машину за 10 €/доба. Якщо взяти повну страховку, сума легко збільшиться на 20 €. І тоді 30€  за добу вже виглядає не так цікаво.
Одночасно з тим, страхування важливе, адже при виникненні ДТП або викрадені авто – не доведеться платити з власної кишені.

car rental guide 2

Є два підходи до прийняття рішення про страховку.

Якщо ви впевнений водій зі стажем та якщо в країні дисциплінований рух, можна не брати страховку або взяти лише базову, яка часто входить у вартість оренди.
Якщо у вас мало стажу або ви не можете бути впевненими у дисципліні інших водіїв, наприклад, в деяких містах Італії, Іспанії чи у Азії, то варто застрахувати машину. У цьому випадку будь-яка подряпина чи навіть невелика вм’ятина не страшна, адже страховка покриватиме все.

Заощадити на страхуванні можна, придбавши її у будь-якій страховій компанії, а не прокатній конторі, наприклад, ще в Україні. Єдине — при настанні ДТП, скоріше за все, спочатку доведеться заплатити самому, а потім отримати відшкодування від страхової.

Повна страховка — це вибір, а не зобов’язання. Працівники прокатної компанії не можуть змусити вас взяти її, якщо ви не плануєте.

Читайте також  Прокат авто у Перемишлі. Варіанти і ціни!

Додаткові нюанси, на які необхідно звернути увагу, орендуючи машину за кордоном

5. Депозит. Як правило, при оформленні договору оренди на банківській карті додатково блокується депозит у розмірі від 150€ до 2000€+  – по-різному у різних компаніях та країнах. Розмір депозиту залежить також від обраного типу страховки, зазвичай якщо ви обрали повну страховку – розмір депозиту буде меншим. Депозит повністю повертається, якщо машина не ушкоджена. Завжди потрібно заздалегідь перевіряти розмір депозиту та мати необхідні кошти на карті. Відповідно до українського законодавства іноземна валюта може повертатися на карту до 30 днів, хоча зазвичай, при оренді авто у Європі, депозит повертається протягом 1-3 днів.

car rental guide 5

6. Розмір франшизи. Франшиза — сума, яку необхідно буде заплатити самому у випадку ДТП. Розмір франшизи може коливатися від 0 до 2000€+. Наприклад, якщо франшиза 200€, то незначне пошкодження машини до цієї суми оплачується орендарем, якщо більше цієї суми, то 200€ стягується з орендаря, а все, що вище – з компанії. Чим нижче франшиза, тим дорожчий страховий поліс.

7. Повний чи порожній бак. Найчастіше машини надаються з повним баком пального. З повним баком потрібно й повернути. Це – найбільш зручні умови. Якщо при поверненні машини бак неповний, необхідно буде оплатити за нестачу пального за завищеними цінами.
Втім, досить часто зустрічається надання машини з порожнім баком і повернення з порожнім. Ніби умови схожі, але водію доведеться розраховувати, наскільки заправлятися, щоби використати весь бензин на кінець подорожі. Або змиритися з тією частиною палива (а, значить, коштів), яка залишається в машині. Якщо в умовах прописано “повний бак – повний бак”, ви маєте право попросити, щоб вам заправили машину або надали іншу з повним баком.

car rental guide 4

8. Кількість днів оренди. Чим довше термін оренди, тим менше вартість машини на один день. Іноді взяти машину на 3 дні коштує стільки, як на тиждень. Тому часто вигідно брати машину відразу на всю подорож в аеропорту, не витрачаючись додатково на трансфер у місто і назад.

9. Час та місце отримання/повернення машини. Зазвичай всі компанії працюють за таким графіком: видача та повернення вранці до 12:00. Якщо брати чи повертати машину в інший час, може виникнути додаткова комісія, або доведеться оплатити повний день. Також може бути додаткова комісія 50-100€, якщо повертати машину в інший офіс компанії. Іноді це виправдано, якщо вам дорожче повертатися у місце видачі, враховуючи витрати на кожен день оренди та на паливо. Лише іноді при оренді від певної кількості днів дозволяється залишати автомобіль в іншому офісі без доплат.

10. Автоматична та ручна коробка передач. Ручна коробка завжди коштує дешевше. Проте забронювавши ручну – дуже часто можна отримати й автоматичну, просто попросивши про це на стійці прокатної компанії і без додаткових доплат.

car rental guide 9

Де та як найкраще бронювати машину

11. Міжнародні та локальні компанії. Практично будь-де можна зустріти міжнародні компанії, такі як: Avis, Budget, Sixt чи Europcar. Процедура оренди в цих компаніях однакова у всьому світі. Але в кожній країні можна також знайти місцеві компанії, ціни на оренду машин в яких можуть бути суттєво нижчими.

12. Пошуковики-агрегатори. Найкраще шукати авто на сайтах-агрегаторах, які порівнюють ціни різних компанії та показують найдешевші варіанти на певні дати. Таким же чином можна знайти місцеві компанії, про які ви раніше не чули.
На агрегаторі потрібно вибрати місто, місце видачі та повернення машини, дату та час. Система підбирає для вас всі наявні результати, з яким залишиться вибрати лише клас машини, ціну та звернути увагу на суму депозиту, франшизи та умови страхування.

Ми самі користуємось і вам рекомендуємо агрегатор Rentalcars.com. Він порівнює ціни десятків міжнародних і локальних прокатних компаній та має зручні фільтри для вибору потрібного авто!

13. Коли бронювати машину. Зазвичай тут діє правило – чим раніше, тим дешевше. Так як і з авіаквитками.

14. Банківські карти. У будь-якій країні для оренди автомобіля проситимуть надати кредитну карту. Так, саме кредитну, з відкритою кредитною лінією. Тут варто пам’ятати, що українська банківська система дещо відрізняється від закордонних. Наші картки підходять, хоча найчастіше вони дебітові. Кажіть, що це кредитка, якщо, звісно, на карті великими літерами не написано Debit. Зверніть увагу, що карти без імені не приймаються. Важливо також те, що з собою необхідно мати карту, за допомогою якої було заброньовано машину онлайн.

car rental guide 10

Додаткові умови на оренду машини, про які (не)можна забути

15. Додатковий водій. Якщо плануєте вести машину по черзі, потрібно уточнити, скільки це коштує. Часто договір оренди складається безпосередньо на водія машини. А будь-який додатковий водій оформлюється за доплату (від 10€/день). Іноді це безкоштовно, найчастіше у невеликих компаніях, які намагаються конкурувати з міжнародними лідерами.

16. Додаткове обладнання. При необхідності можна орендувати GPS (від 10€/день). В разі, якщо GPS вбудовано в мультмедійну систему автомобіля – уточніть чи не платна це послуга, у деяких прокатних компаніях можуть стягнути за це кошти при здачі авто. Оренда дитячого крісла — також додаткова стаття витрат від 10€/день. Оцініть перед поїздкою, що вигідніше — взяти своє чи орендувати разом з машиною. Зауважимо, що дітей у багатьох європейських країнах (та й не тільки європейських) дозволяється перевозити ВИКЛЮЧНО в дитячих автокріслах. Штрафи за відсутність такого крісла можуть сягати 600€.

17. Ліміт на відстань. Іноді компанії обмежують відстань, яку машина може проїхати. Наприклад, 600-800 км. Все що понад цим лімітом оплачується додатково при поверненні машини. При оформленні договору перевірте цей пункт. Якщо не плануєте їздити багато, то можна брати машину з лімітом на пробіг, вона коштуватиме дешевше.

18. Штрафи за кордоном. Орендуючи машину за кордоном, варто передивитися, чи не відрізняють дорожні знаки від звичних вам, а також правосторонній чи лівосторонній рух у країні. Варто чітко слідувати знакам, оскільки найчастіше за кордоном діє автоматична фіксація порушення за допомогою дорожніх камер або GPS-трекерів, що вмонтовані в прокатну машину. Перевищення швидкості, перетин суцільної смуги, паркування у не належному місці, не використання ременів безпеки, розмови по телефону за кермом – найрозповсюдженіші помилки, які можуть коштувати від 20 євро в Албанії до рекордних 900 євро в Норвегії.

19. Водійське посвідчення. Трапляються випадки коли прокатні компанії у Європі не дають автомобіль водіям-українцям з водійськими посвідченнями старого зразка. Це як радянські посвідчення, так і “ламіновані” – які видавались в дев’яностих-нульових. Підходять пластикові посвідчення. Якщо у вас “права” не пластикові і старого зразка – варто подбати про їх заміну у найближчому сервісному центрі МВС.

car rental guide 6

І на останок — ще один важливий момент, який може заощадити кошти в іншій країні. Перевіряйте ціни на Uber. За кордоном Uber часто є найдешевшим видом транспорту, осбливо якщо ви подорожуєте з друзями!

Ганна Бурлака, тревел-блогерка

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Оренда авто для подорожей

Україна — велика країна, де можна відшукати безліч місць, що надихають, і насолодитися кра…