28 листопада 2018 року Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні». 26 листопада Глава держави підписав Указ «Про введення воєнного стану в Україні» і в той же день Верховна Рада ухвалила Закон про його затвердження. Документом передбачається, що воєнний стан вводиться на 30 діб у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Про подорожі залізницею

У зв’язку із запровадженням воєнного стану Міністр інфраструктури України Володимир Омелян дав доручення посилити охорону і оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об’єктів інфраструктури. “Також ми вводимо особливий режим роботи залізничного транспорту. Він передбачає забезпечення пропускної спроможності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генеральним штабом Збройних сил України. Також пріоритетність при призначенні поїздів буде визначатися необхідністю здійснення перевезень в умовах воєнного періоду, за рішеннями військового командування», – заявив Володимир Омелян.

Керівник Укрзалізниці Євген Кравцов повідомив, що воєнний стан в деяких областях України не призведе до зменшення обсягів перевезень основних вантажів залізницею. «Ми не бачимо ризиків для зриву зимового сезону перевезень. Укрзалізниця завжди забезпечувала потреби держави. Технологічно, технічно ми готові», — зазначив він. Також він повідомив, що немає жодного приводу для спекуляцій навколо залізничних перевезень. «Наразі додатково запроваджено спеціальний режим по контролю за невійськовими небезпечними вантажами, зокрема за перевезенням нафтопродуктів», — додав керівник компанії.

Про подорожі літаками

Міжнародний аеропорт Бориспіль повідомляє, що принципових змін у роботі аеропорту не передбачається. “Ми просимо пасажирів та гостей «Борисполя» зберігати спокій, уникати паніки та завчасно прибувати до аеропорту для реєстрації на рейси. Наш пріоритет – безпека пасажирів та польотів. Відтак з 2014 року ми працюємо в умовах підвищеного «жовтого» рівня заходів безпеки. Посилений контроль на авіабезпеку вже давно є звичним явищем для діяльності нашого аеропорту та для обслуговування пасажирів” – написано на сторінці аеропорту в мережі Facebook.

Читайте також  Авіаквитки з України від 266 грн! Розпродаж WizzAir для "клубу"!

Авіакомпанія МАУ інформує, що наразі затверджений документ не накладає жодних обмежень щодо економічної діяльності на всій території України. Відповідно, авіаційне сполучення до/з та всередині України здійснюється у штатному режимі й без жодних обмежень.

Міжнародні аеропорти Вінниці, Запоріжжя, Одеси, Харкова, Херсона, що розташовані в областях де введено воєнний стан, працюють у штатному режимі, рейси виконуються згідно з добовим розкладом польотів. Проте на час дії воєнного стану посилені заходи безпеки. Пасажирів просять зберігати спокій та з розумінням відноситися до запроваджених заходів безпеки. Щодо рекомендації завчасно прибувати до аеропорту для реєстрації на рейси, то вона стосується не лише територій з воєнним станом, а й взагалі будь-якого аеропорту в світі.

Загалом, якщо Російська Федерація не почне ескалацію збройного конфлікту, то в наступні 30 діб цивільне населення України не повинно відчути особливих відмінностей при подорожах, як всередині країни, так і при перетині кордону.

Про заборону виїзду закордон

Закон України “Про правовий режим воєнного стану” та Указ Президента прямо не передбачають жодних додаткових обмежень громадянам України щодо в’їзду-виїзду в Україну та з України. 

Це щодо питання: “чи можуть не випустити?”

Будьте в курсі усіх авіаційних новин, акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

FlixBus запустив три нові лінії з України – до аеропортів у Молдові, Польщі та Угорщині

Європейська транспортна компанія FlixBus оголосила про запуск одразу трьох міжнародних лін…