Європейська Комісія презентувала проєкт цифрового зеленого сертифікату (Digital Green Certificate), який сприятиме безпечному та вільному пересуванню громадян в межах ЄС під час пандемії COVID-19. Про це повідомляють на сайті комісії.

Цифровий зелений сертифікат – це цифровий доказ того, що людина:

  • була вакцинована проти COVID-19
  • отримала негативний результат ПЛР-тесту
  • одужала від COVID-19

Сертифікат буде безкоштовним, діятиме у всіх країнах ЄС. Інформація в ньому буде на двох мовах – національною та англійською.

Як громадяни отримають посвідчення?

За видачу сертифіката відповідатиме влада країни. Наприклад, його можуть видавати лікарні, випробувальні центри, органи охорони здоров’я тощо. Цифрову версію можна зберігати на мобільному пристрої або роздруковувати. Сертифікати обов’язково матимуть QR-код, який міситиме критично важливу інформацію, а також цифровий підпис.

Як сертифікат допоможе вільному пересуванню?

Цифровий сертифікат буде прийнятий у всіх державах-членах ЄС. Це допоможе забезпечити можливість скоординованого скасування існуючих обмежень. Громадяни ЄС або громадяни третіх країн, які легально перебувають або проживають в ЄС та мають цифровий зелений сертифікат, будуть звільнені від обмежень щодо подорожей.

Чи має значення, яку вакцину ви отримали?

До уваги братимуть вакцини, які отримали дозвіл на використання в країнах ЄС. Наразі серед таких вакцин: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, а також Jhonson&Jhonson.

Які подальші дії?

Комісія співпрацює зі ВООЗ, щоб гарантувати, що сертифікати, видані в ЄС, можуть бути визнані в інших країнах світу. Комісія також контактує з ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації).

Наступним кроком буде схвалення цієї пропозиції Європейським парламентом та країнами-членами ЄС, після чого буде проводитись підготовка до логістичного розгортання сертифікатів, і вже влітку Комісія планує створити цифрову інфраструктуру, яка сприятиме автентифікації цифрових зелених сертифікатів.

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

FlixBus запустив три нові лінії з України – до аеропортів у Молдові, Польщі та Угорщині

Європейська транспортна компанія FlixBus оголосила про запуск одразу трьох міжнародних лін…