Подружній парі з Франції загрожує 6 років в’язниці за спробу вивезти 40 кілограмів піску з італійського острова Сардинія.


За даними CNN, італійська поліція затримала французів, коли ті намагались покинути Сардинію, сівши на паром в Порто-Торрес та відчалити до Тулона (Франція). При огляді їхнього багажу було виявлено 14 пластикових пляшок з піском з пляжу Кіа на півдні Сардинії.

Пара стверджувала, що прихопила пісок в якості сувеніру та не знала, що це протизаконно.

Проте правоохоронці повідомили, що на кожному пляжі Сардинії є відповідні знаки кількома мовами, які інформують туристів про такі правила.


Чому туристи можуть знищити пляжі Сардинії

Пісок, гальку та мушлі заборонено забирати з пляжів острова з 2017 року. Порушення цих правил тягнуть за собою штрафи до 3,5 тисячі доларів або ув’язнення від 1 до 6 років.

Щорічно з пляжів Сардинії вивозять до кількох тонн цінного піску. У зв’язку з цим навіть було закрито доступ до знаменитого рожевого пляжу на острові Буделлі (північно-східна частина Сардинії).

Читайте також  Найкрасивіші острови Греції: пляжі, місця, історія, ціни, як долетіти.

«Піщані пляжі — це основна цінність Сардинії. Їм загрожує ерозія ґрунту, як природна, так і пов’язана з підвищенням рівня моря у зв’язку з кліматичними змінами. Не менша небезпека — туристи, які крадуть пісок. Не всі вивозять пісок великими партіями, проте навіть якщо таких людей 5% та вони забирають з собою вдвічі менше, то помножте це на мільйон туристів на рік, і побачите, наскільки зменшаться ці ж самі пляжі, які в першу чергу і ваблять на Сардинію», – коментує спеціаліст з питань навколишнього середовища П’єрлуіджі Кокко.

Крім того, чимало туристів, що вивозять пісок в пляшках, потім виставляють його на продаж на інтернет-аукціонах.

Фото: CNN, BBC, sardabike.altervista

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Новий внутрішній напрямок Автолюкс із Києва в Запоріжжя з 14 травня

Автобусний перевізник Автолюкс анонсував новий внутрішній напрямок з Києва в Запоріжжя, як…