В Україні для туристів відкрили чотири маяки. Відтепер всі, хто мріяв побувати на об’єкті, зможуть це зробити. Поки що відвідати можна Воронцовський маяк в Одесі, Сіверсів Передній маяк у Миколаєві, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній маяк в Херсонській області.
«Маяки є не тільки об’єктами навігації, а й культурною та історичною спадщиною України, — вважає міністр інфраструктури Владислав Криклий, — Тому відтепер вони будуть не лише забезпечувати безпеку на морі, а й приймати в себе туристів».
Для відвідання визначать певний час у вихідні дні. Забезпечувати відвідування маяків будуть співробітники державної установи “Держгідрографія”.
Воронцовський маяк — це найперший маяк, закладений в Одесі. Його звели 1815 року, але добудували 1827 при генерал-губернаторові, князі Воронцові, чому й отримав в народі назву Воронцовського.
Маяк являє собою сімнадцятиметрову башту, звужену догори. До 1867 року освітлювався маяк за допомогою 13 ламп з олією, а світло його було видно на 20 миль.
30 листопада 1867 року Воронцовський маяк оснастили електричними лампами, і він став першим в Україні та четвертим у світі електричним маяком.
У 1941 році радянські війська, відступаючи, підірвали маяк. Новий звели лише 1953 року, давши йому назву Рейдовий. Проте за традицією його називають Воронцовським.
Цей маяк було встановлено у 1866 році на Сіверсовій косі, і він являв собою дерев’яну башту у формі зрізаної піраміди з ліхтарями. Сіверсів Передній маяк забезпечував безпечне проходження суден у річці Буг. Сіверсова коса та її глибина змінювалась внаслідок штормів, тож маяк перебудовували кілька разів. У 1886 році замість дерев’яної спорудили кам’яну чотиригранну башту із двоповерховим житловим будинком та рефлектором, що світив червоним вогнем. Пізніше колір вогню змінив білий.
Сіверсів Передній маяк востаннє модернізували у 1975 році. Верхня частина його зараз помаранчева, а нижня – біла. Він свитить яскравим білим вогнем та забезпечує дальню видимість на 16 миль навіть вдень.
Був зведений у 1879 році французькими спеціалістами під керівництвом історика Фердинанда Врангеля.
Генічеський маяк являє собою білий двоповерховий будинок з чотиригранною вежею посеред фасаду. 6 років під час російсько-турецько війни він не функціонував, а служив лише навігаційним знаком.
Востаннє реставрували маяк у 1966 році, у 1977 там встановили додатковий білий вогонь, у 1990 – радіомаяк.
Генічеський маяк забезпечує видимість на 10, 4 милі.
Є найвищим маяком України. Побудований у 1911 році, свою назву отримав від озера Аджиголь. Інженери, які зводили його, відпрацювали нові елементи збірки. Так побудували 70-метрову споруду зі сталевих стрижнів, яка має дивовижну міцність – вона здатна витримати шторм будь-якої сили.
Надалі Міністерство інфраструктури планує розширити переліків маяків, які зможуть відвідати туристи. А поки у вас є час провести день на одному з чотирьох неймовірних маяків, вже доступних для огляду
Фото: List.in.ua, sea-family.in.ua, Ukraїner
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…
Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…
Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…
FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…
Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…