Українська авіакомпанія “Мотор Січ” оголосила, що з 10 травня закриває рейс Київ-Ужгород, повідомляє інтернет-портал Mukachevo.net. Авіарейс, що сполучив Закарпаття зі столицею України було урочисто запущено 15 березня 2019 року. Його відкривали особисто Міністр інфраструктури Володимир Омелян та Президент України Петро Порошенко. Дата відновлення авіаційного сполучення збіглася з офіційним передвиборчим візитом Президента у Закарпаття.

Ужгород аеропорт Мотор Січ Омелян Порошенко
Президент України Петро Порошенко та міністр інфраструктури Володимир Омелян на відкритті рейсу Київ-Ужгород

Під час відкриття Петро Порошенко зазначив, що Міністр інфраструктури Володимир Омелян та голова ОДА Геннадій Москаль мають збільшити інтенсивність регулярних рейсів. Також Президент повідомив, що за його дорученням Міністр оборони провів переговори зі своїм словацьким колегою, оскільки мали бути вирішені питання безпеки польотів. Також це питання обговорювалось на рівні Прем’єр-міністрів України та Словаччини.

Розклад та рентабельність

Так сталося, що “Мотор Січ” виконувала рейс Київ-Ужгород буквально 2 місяці. Головною причиною закриття називають низьку рентабельність через низький попит на квитки. З самого початку запуску авіасполучення було чимало питань щодо доступності ціни на літак, адже найдешевший квиток коштував від 2 тисяч гривень. А ще більше – на власне маршрут, адже рейс з Києва до Ужгорода здійснювався з 2-годинною пересадкою у Львові.

Рейси виконувалися лише раз на тиждень по п’ятницям. Згідно розкладу, з Києва літак вилітав о 10:00 годині, і об 11:15 сідав спочатку у Львові. Там він стояв до 12:30 години, а в Ужгороді сідав о 13:00 годині. У цей же день, літак вилітав з Ужгорода о 14:30 годині. Вже о 15:00 він у Львові і чекав аж до 17:50 години. У Київ літак повертався о 19:10 годині.

Читайте також  Чорногорія дозволила в‘їзд громадянам України без обмежень

Коментар Міністра інфраструктури Володимира Омеляна

Після поширення новини про закриття рейсу Київ-Ужгород Міністр інфраструктури Володимир Омелян прокоментував цю подію: “Зліт/посадка в аеропорту Ужгорода можлива лише з заходом на територію Словаччини. Так сталося, бо коли авіацію вважали транспортом для багатих або взагалі неперспективною, в іншому торці злітної смуги місцеві чиновники збудували приватні будинки. Дивом не забудували всю смугу. Не встигли.” – зазначив міністр.

“З боку авіакомпанії «Мотор-Січ» є абсолютно адекватні вимоги: комерційна окупність рейсів, реклама цього напрямку. Тому, зараз керівництво області, міста і аеропорта, народні депутати, які справді вболівають за рідний край, докладуть усіх зусиль, щоб вибудувати ефективний механізм співпраці з «Мотор-Січчю». Більше того, знайдуть рішення для зручних авіакомпанії і пасажирам рейсів.” – повідомив Володимир Омелян. “Найближчим часом буде підписано кінцеву угоду про інструментальний захід, про що йшлося в нещодавньо ухваленій спільній декларації Прем’єр-міністрів України і Словаччини.”

Нагадаємо, що аеропорт міста Ужгород, з 2016 року не приймав регулярних рейсів. Він відновив повноцінну роботу після отримання Украерорухом сертифікату EASA. Украерорух успішно пройшов аудит EASA, який включав 18 регламентів ЄС, пред’явлених у рамках сертифікаційного процесу. Сертифікат EASA засвідчив відповідність Украероруху нормам ЄС та став підставою для отримання прав від Словацької сторони для надання послуг з обслуговування повітряного руху у частині повітряного простору Словаччини.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

SKPL не запустить сполучення євроколією Рава-Руська – Варшава цього літа

31 травня польська залізнична компанія SKPL отримала дозвіл на виконання рейсів за напрямк…