Аеропорт міста Ужгород, який більше двох років не приймає регулярних рейсів, відновить повноцінну роботу після отримання Украерорухом сертифікату EASA. Украерорух успішно пройшов аудит EASA, який включав 18 регламентів ЄС, пред’явлених у рамках сертифікаційного процесу.

17 грудня 2018 року, в штаб-квартирі Європейського агентства з безпеки польотів (EASA) у м. Кельн (Німеччина) директор із льотних стандартів EASA Джеспер Расмуссен у присутності виконавчого директора EASA Патріка Кі вручив директору Украероруху Дмитрові Бабейчуку сертифікат відповідності Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, як національного провайдера аеронавігаційного обслуговування нормам Європейського Союзу. Сертифікат EASA засвідчує відповідність Украероруху нормам ЄС та є підставою для отримання прав від Словацької сторони для надання послуг з обслуговування повітряного руху у частині повітряного простору Словаччини, яка необхідна для маневрування повітряних суден, що виконуватимуть операції на аеродромі «Ужгород» за правилами польотів за приладами.

Варто зазначити, що злітно-посадкова смуга аеропорту «Ужгород» примикає до державного кордону між Україною і Словаччиною. Через це схема повітряного руху поблизу аеропорту проходила над територією сусідньою країни.

Читайте також  Як доїхати з Києва до Кошице бюджетно?

Регулярні польоти в аеропорт «Ужгород» були припинені на початку червня 2016 року, коли авіакомпанія “Мотор Січ” закрила рейс Київ-Ужгород. Це сталося, оскільки завершився термін дії міжурядової угоди України та Словаччини.

Для відновлення регулярного авіасполучення Україні потрібно було домовитися зі Словаччиною про повітряний рух в районі Ужгорода і підписати міжурядову угоду. Після проведення низки консультацій між Україною та Словаччиною сторонами було вирішено, що однією з умов призначення Авіаційним транспортним агентством над тією частиною Словаччини, де проходить схема руху аеропорту «Ужгород», є сертифікація EASA, яка вимагається нормами ЄС, що застосовуються до ситуації, коли постачальник, який не є членом ЄС, має намір надавати транскордонні послуги в повітряному просторі держави-члена ЄС.

«Успішне проходження аудиту EASA дасть змогу розпочати регулярні авіаперевезення Київ-Ужгород вже цього року. Це дуже важливе і вирішальне питання не тільки для Закарпатського регіону, але і для України в цілому. Ми розглядаємо питання аудиту EASA як аудит всієї України», – зазначив Міністр інфраструктури Володимир Омелян, – «Президент України давав доручення запустити повноцінну роботу аеропорту Ужгороду цьогоріч. Ми це доручення виконаємо».

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

SKPL не запустить сполучення євроколією Рава-Руська – Варшава цього літа

31 травня польська залізнична компанія SKPL отримала дозвіл на виконання рейсів за напрямк…