Уряд Польщі оголосив про наміри побудувати новий аеропорт на 100 мільйонів пасажирів. Такі плани викликані скасуванням візового режиму між Польщею та США. Загальна вартість проекту складає 16,5 мільярдів євро.

Якщо плани польського уряду стосовно будівництва втіляться у життя, то аеропорт у Варшаві стане найбільшим на європейському континенті. Тоді він зможе скласти конкуренцію лондонському Хитроу чи паризькому аеропорту ім.Шарля де Голля.

Орієнтовна дата відкриття нового аеропорту, який матиме назву «Солідарність», – 2027 рік. Він знаходитиметься між Варшавою та Лодзем. Загальна площа — близько трьох тисяч гектарів.

Warsaw Chopin Airport
Marcin Sikorzak

Уповноважений польського уряд у справах будівництва нового аеропорту Микола Вільд зазначає, що «Солідарність» має стати воротами з ЄС за схід.

Окрім того, передбачається, що після його відкриття закриють старий аеропорт ім.Ф.Шопена у Варшаві.

Читайте також  Усі прямі авіарейси з України в Польщу!

Перший етап будівництва аеропорту «Солідарність» обійдеться Варшаві у близько 8 мільярдів євро. А загальна вартість складатиме орієнтовно 16,5 мільярдів євро.

Спочатку аеропорт зможе обслуговувати 45 мільйонів пасажирів, проте згодом уряд прогнозує ріст пасажиропотоку до 100 мільйонів людей.

Adam Fagen

Також у Польщі планують облаштувати транспортний пасажирський вузол між Варшавою та Лодзем для пересадок з автотранспорту на потяги або літаки.

Про скасування візового режиму між Польщею та США стало відомо 4 жовтня. Всього учасниками програми зі скасування віз стали 38 країн, серед яких, окрім Польщі, Бразилія, Уругвай, Литва та Латвія.

Фото: Adam Fagen, Marcin Sikorzak, Keith Cowboy

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Польща змінює умови в’їзду для українських громадян з 15 грудня!

Польща змінює умови в’їзду для іноземних туристів із за меж Шенгенської зони, в тому…