Міжнародний аеропорт “Бориспіль” відкриває новий чотирирівневий паркінг, який коштує приблизно півмільярда гривень. З цієї нагоди  у “Борисполі” відбувся музичний фестиваль з автошоу “KBPAEROPARTY.”Паркуємося на даху!”.

Вхід був вільним для всіх. Окрім того, організатори зробили ще один приємний подарунок з нагоди свята: сьогодні послуги багаторівневого паркінгу безкоштовні до півночі. А розважали гостей заходу відомі українські гурти ЯРРА, Onuka, Poligraf Sharikoff, Bahroma та ін. Ведучі заходу – Соня Сотник та Сергій Кузін.

Будівництво нового паркінгу у “Борисполі” продовжувалось близько 10 років і пов’язане зі збільшенням пасажиропотоку. Паркінг облаштований сучасною автоматизованою системою управління на зразок Відня, Лондона, Гонконгу чи Нідерландів.

В чому особливості нового паркінгу

У 2012 році планувалось, що паркінг включатиме 2 тисячі паркомісць. Проте згодом його таки вирішили розділити на дві черги.

Перша черга мегапаркінгу “Борисполя” вже готова до експлуатації і включає близько 1000 паркомісць і 30 місць для заряджання електромобілів. Вона займає близько 40 тисяч квадратних метрів. Тут все влаштовано за останнім словом техніки: є автоматизована система індикації вільних паркомісць, система відеоспостереження з розпізнаванням номерів авто та водіїв, зони зарядки для електрокарів. Також будуть доступні точки вендингу – автомати з продажу товарів, пакування багажу.

Скільки коштує парковка в багаторвіневому паркінгу?

Перша година стоянки у паркінгу коштуватиме 30 гривень. При цьому, тариф нараховуватиметься, починаючи з 11-ї хвилини, тобто перші 10 хвилин для водіїв будуть безкоштовними. У наступні години ціни для водіїв планують знижувати.

Добовий тариф застосовуватиметься тільки на першому і другому поверхах будівлі та складати 300 гривень за добу.

Розраховуватися водії зможуть готівкою або банківською карткою. Процес паркування повністю автоматизований. Заїжджаючи, водій отримує паркувальний талон з автомату, на якому вказано номер машини. Перед виїздом слід оплатити вартість паркування. Після цього водієві нададуть 15 хвилин для виїзду.

9 років будівництва

Будівництво паркінгу затяглось майже на 10 років. У 2015 році аеропорт “Бориспіль” у судовому порядку розірвав договір підряду та зобов’язав ПАТ “БУ 813”, який тоді виконавував будівельні роботи, повернути 93 млн.грн. Новий підрядник приступив до роботи у 2017 році і обіцяв добудувати паркінг до літа 2018 року. Проте за словами гендиректора аеропорту Павла Рябікіна, ці плани не втілились в життя через виявлені нові дефекти, перепроектування та нові експертизи.

Незважаючи на труднощі при втіленні проекту, від амбітних планів “Бориспіль” відмовлятись не збирається: «Ми розглядали можливість зміни концепції – за рахунок скорочення паркомісць зробити там або автостанцію, або торгові та готельні площі, але відмовилися від цієї ідеї. Ми розуміємо, що потреба в паркомісцях зростає, тому другу чергу буде реалізовано відповідно до первісного проекту – будуть виключно паркувальні місця. Офісна будівля стоїть у нас в планах на наступний рік».

Фото: Уніан, Погляд, День. 

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Зверніть увагу

Brussels Airlines припиняє польоти із Києва з 17 листопада!

Бельгійська авіакомпанія Brussels Airlines вирішила припинити виконання перельотів із Києв…